כבר 58 ימים שג'ודי ויינשטיין, בת 70 מניר עוז, מוחזקת בידי חמאס. וכעת, אחרי 7 פעימות שבהם לא שוחררה, היא נחשבת לחטופה הישראלית המבוגרת ביותר שמוחזקת בשבי. ויינשטיין נחטפה מביתה שבקיבוץ כאשר יצאה להליכת בוקר, ועוד לפני כן הספיקה לתעד בסרטון את תחילת המתקפה - וגם לנסות להזעיק את מד"א כאשר ירו בבעלה גדי, שנרצח במקום. "הם באו על הכביש", אמרה ג'ודי בשיחה עם המוקד בבוקר המתקפה. "היו הרבה אופנועים עם נשק חי וירו בנו. שכבנו וירו בי בפנים, ביד".

"אני מכירה את רוב החטופות ששוחררו, תודה לאל, וזו נקודה מבחילה מבחינתי כי אף אחת לא ראתה את אמא שלי, אף אחד לא שמע שום דבר", אמרה איריס ויינשטיין חגי, בתם של ג'ודי וגדי. "ההורים שלי היו כנראה האזרחים הראשונים שנתקלו במחבלים, ולך תדע מה עשו איתם. אני רק יודעת שאת הגופה של אבא שלי חטפו לעזה. השיחה המזעזעת של אמא שלי עם מד"א היא הדבר האחרון שאנחנו יודעים עליה".

ג'ודי ווינשטיין וגדי חגי
ג'ודי ויינשטיין ובעלה גדי חגי, שנרצח במתקפה

איריס סיפרה כי היא נמצאת בקשר שוטף עם הרשויות וגורמים בצבא: "אמא שלי היא אמריקנית אז אני גם בקשר עם ממשלת ארצות הברית ועם קנדה. אין שום מידע עליה, פשוט כלום". היא גם התייחסה למתווה לשחרור החטופים, שבו אימה לא נכללה: "בהתעללות הרשימתית הזו כל יום היא לא הופיעה והיא פצועה. להגיד שאני דואגת זה אנדרסטייטמנט. אני בחוסר ידיעה מטורף וצריכה שמישהו יגיד לי מה קורה".

"אני חייבת לקוות לטוב, אם לא אני אקרוס", הוסיפה בתה של ג'ודי. "אני חייבת להאמין שהיא שם אבל המוח שלי משלים את החסר - רגע אחד אצלי בראש היא חיה וברגע שני היא מתה. ברגע אחד מתעללים בה. מישהו עזר לה? ירו בה. תפרו אותה? מה עשו איתה? אני לא יודעת. לקחו אותה עם אבא שלי? אין לי מושג. אני מנסה להישאר אופטימית כי אחרת לא אוכל לעשות את כל העבודה הזו למען אמא שלי".

ג'ודי ווינשטיין וגדי חגי
ג'ודי ווינשטיין וגדי חגי

"על הנייר היא 'מועמדת' מעולה לרשימות המשוחררים, אבל היא פשוט לא הייתה שם", המשיכה איריס. "הראש שלי הולך למקומות שפשוט לא מוצאים אותה, וזה מפחיד עוד יותר. צריך לדרוש בשלומה וצריך להחזיר את כולם, לא משנה מה המחיר כרגע. הפקירו אותם 20 שנה, הפקירו אותם ב-7 באוקטובר ומפקירים אותם עכשיו, אז חמאס יכול לחכות כמה חודשים".