בחזרה לטרור הבלונים: הפרות סדר בהשתתפות עשרות פלסטינים מתקיימות בשעה זו (שבת) באזור מעבר קרני שבגבול רצועת עזה, סמוך מאוד לקיבוץ נחל עוז. לפי חלק מהדיווחים בתקשורת הפלסטינית, המתפרעים החלו להפריח בלוני תבערה לעבר שטח ישראל. בתגובה, צה"ל תקף עמדה של חמאס בשטח עזה. 

הפרות הסדר והפרחת בלוני התבערה שהתקיימו אתמול התרחשו במקביל לנאום רה"מ נתניהו בעצרת האו"ם בניו יורק. כתוצאה מהפרחת הבלונים, פרצה שרפה ביער כיסופים שבעוטף עזה. צוותי כיבוי והצלה, יחד עם צוותי קק"ל, הוזעקו למקום ופעלו להשגת שליטה על האירוע. חוקר שריפות מכבאות והצלה לישראל מחוז דרום קבע כי שלושת השריפות נגרמו מבלוני תבערה.

בתיעודים שהגיעו מעזה - נראו פעילי טרור משגרים בלוני תבערה. יחידת הבלונים אחפאד א-נאצר, שמזוהה עם ועדות ההתנגדות, טענה כי היא הצליחה לשגר בלונים לעבר העוטף. כעבור כמה שעות, צה"ל תקף שתי עמדות צבאיות של חמאס, שסמוכות למוקדי הפרות הסדר ושמהם הופרחו בלוני התבערה. בנוסף, עמדה נוספת הותקפה באמצעות טנק, שנמצאת בסמוך למקום שממנו בוצע ירי לעבר כוחות הביטחון. לא היו נפגעים לכוחות צה"ל באירועים. משרד הבריאות הפלסטיני עדכן כי 26 פלסטינים נפצעו בהתפרעויות. 

לפיד תקף: "אובדן ההרתעה"

ראש האופוזיציה יאיר לפיד האשים את הממשלה: "יותר משנתיים לא יצאו בלוני נפץ מעזה, בממשלה שלנו קצרו את החיטה, היא לא נשרפה". יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הוסיף: "לא פלא כשיש ממשלה של ליצנים אז חזרו הבלונים".  חה"כ דבי ביטון (יש עתיד) שמתגוררת בשדרות תקפה: "מעדיף לרוץ לאו״ם עם טוש ובריסטול ולהפקיר אותנו תושבי שדרות ועוטף עזה".

גם בקואליציה מתחו ביקורת. חה"כ אלמוג כהן מעוצמה יהודית - תקף את הממשלה: "תושבי הנגב לא יכולים להיות בני-ערובה של ארגון הטרור הרצחני חמאס וגרורותיו. תושבי הנגב דורשים תגובה צבאית אמינה ומוחצת שתחסל את טרור הבלונים בתחילתו, לא נוכל לחיות שוב במציאות של טרור יומיומי".