חיזבאללה הגביר היום (שני) את המתקפה על ישראל עם יותר מ-40 רקטות ששוגרו לגבול הצפון - אחת מהן רקטה כבדה שהסבה נזק כבד למוצב צבאי. צה"ל הגיב בתקיפה נרחבת על מבנים בדרום לבנון. בצבא לא פירטו מעבר לכך ומסרו כי אלה "נכסים חשובים לחיזבאללה". התקיפות הנרחבות של צה"ל מפרוץ המלחמה הביאה לנסיגה של חיזבאללה ומרבית הכפרים השיעים בדרום לבנון ננטשו.

הפעילות של הלוחמים בשטח וחיסול כמאה מחבלי חיזבאללה מתחילת המלחמה הביאה לנסיגת ארגון הטרור למרחק של כמה קילומטרים מהגבול - מהשטחים הפתוחים לתוך הכפרים בדרום לבנון. כל מקום שמבוצע ממנו ירי מותקף ונפגעים גם בתים שאכלסו מחבלים או שמזהים בהם תשתית מבצעית ואמצעי לחימה. גורם צבאי אמר שמדובר ב"נכסים שחשובים לחיזבאללה". מרבית הכפרים השיעים בדרום לבנון כבר נטושים.

צה"ל תקף בדרום לבנון
הנזק לאחר תקיפות צה"ל בדרום לבנון
צה"ל תקף בדרום לבנון
הנזק לאחר תקיפות צה"ל בדרום לבנון
צה"ל תקף בדרום לבנון
הנזק לאחר תקיפות צה"ל בדרום לבנון
צה"ל תקף בדרום לבנון
הנזק לאחר תקיפות צה"ל בדרום לבנון

דובר צה"ל מסר הערב כי מטוסי קרב תקפו מפקדות מבצעיות ותשתיות טרור של חיזבאללה, בתגובה לשיגורים לעבר שטח ישראל במהלך היום. דובר צה"ל הוסיף כי הכוחות תקפו גם חוליית מחבלים במרחב מטולה. בנוגע להתרעות שהופעלו על חדירת כלי טיס עוין במרחב הצפון, הוסיף: "זוהה שיגור שנפל בשטח פתוח במרחב משגב עם, בנוסף שוגר מיירט לעבר מטרה חשודה. לא זוהתה חדירה של כלי טיס".

חיזבאללה ביצע הבוקר מתקפה משולבת של שיגור רקטות ורחפני נפץ לעבר יישובים בגליל העליון. לא היו נפגעים, אך נגרם נזק לבית במרגליות. ארגון הטרור קיבל אחריות על שמונה שיגורים לעבר מוצבי צה"ל לאורך הגבול. באחד המטחים נפגע בסיס צה"ל ופרצה שרפה באזור בירנית. בתגובה, צה"ל תקף חוליית מחבלים ותשתיות טרור במרחב מרווחין שבלבנון.

"זוהו כ-25 שיגורים משטח לבנון לעבר שטח ישראל במספר מוקדים במרחב הגבול", נמסר מדובר צה"ל בשעות הצוהריים. "לוחמי ההגנה האווירית יירטו מספר שיגורים והשאר נפלו בשטחים פתוחים. כמו כן זוהו 3 כלי טיס בלתי מאויישים שפגעו סמוך למוצב צה"ל, אין נפגעים. כוחות צה"ל תקפו את מקורות הירי".