יום קרב בצפון: עשרות שיגורים בוצעו לשטח ישראל החל משעות הבוקר (שני). חיזבאללה ירה מטחים של רקטות ורחפני נפץ לעבר יישובים בגליל העליון, לא היו נפגעים אך נגרם נזק לבית במרגליות. בתוך כך, ארגון הטרור קיבל אחריות על שמונה שיגורים לעבר מוצבי צה"ל לאורך הגבול. בתגובה על השיגורים, צה"ל תקף חוליית מחבלים ותשתיות טרור של הארגון במרחב מרווחין שבלבנון.

"זוהו כ-25 שיגורים משטח לבנון לעבר שטח ישראל במספר מוקדים במרחב הגבול", כך נמסר מדובר צה"ל על השיגורים בשעות הצוהריים. "לוחמי ההגנה האווירית יירטו מספר שיגורים והשאר נפלו בשטחים פתוחים. כמו כן זוהו 3 כלי טיס בלתי מאויישים שפגעו סמוך למוצב צה"ל, אין נפגעים. כוחות צה"ל תקפו את מקורות הירי".

בסיס צה"ל שבגבול הצפון נפגע באחד המטחים בשעות הבוקר. חיזבאללה טען כי שיגר לעבר ישראל רקטת "בורקאן", שמכילה חומר נפץ רב. פרסום תיעוד הנזק בבסיס צה"ל מאושר על ידי הצנזורה. בנוסף, הירי שבוצע בשעות הבוקר הוביל גם לשרפה שפרצה באזור בירנית.

נפילה ליד קרית שמונה שטח פתוח
נפילה בשטח פתוח ליד קריית שמונה

המטחים ליישובי הצפון התחילו קצת אחרי השעה 13:00. בשני מטחים שונים נורו מלבנון כ-25 שיגורים של פצמ"רים ורקטות. בין היתר שוגרו לעבר ישראל רחפני נפץ. חיילים שהיו על הקרקע הצליחו להפיל חלק מהם. באחד המטחים נפגע בית במרגליות, לא ידוע על נפגעים. 

דיווח: צה"ל תקף בלבנון
דיווח: זו תקיפת צה"ל בלבנון

בעקבות האירועים הביטחונים נסגרו לתנועה צומת אגמון החולה לכיוון צפון, צומת כ"ח מערבה וצומת מרגליות לכל הכיוונים. בסך הכל בוצעו לעבר ישראל כ-40 שיגורים.