יו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט, חה"כ שמחה רוטמן, השמיע אמירות קשות ומקוממות בדיון עם אנשי שירות הביטחון הכללי ונציגי משרד המשפטים – כך פרסמנו היום (רביעי) ב"מהדורה המרכזית". בדיון שהתקיים לפני שלושה ימים אמר חבר הכנסת מהציונות הדתית כי "הדם של האחים הלל ויגל יניב ז"ל, שנרצחו בחווארה, אדום יותר מדם הנרצחים ב-7 באוקטובר".

את הדברים אמר חה"כ רוטמן בדיון הכנה של ועדת החוקה, חוק ומשפט, שעסק בבקשת השב"כ ואנשי משרד המשפטים לעדכן את החוק למלחמה בטרור. הנציגים ביקשו לאפשר לשב"כ לחקור חשודים המחזיקים בתוכני דאעש, ולא רק את אלה שמפיצים אותם. כמו כן, אלה ביקשו לאפשר לפרקליטות להעמיד אותם לדין.

הלל ויגל, שני הנרצחים בפיגוע בחווארה
הלל ויגל יניב ז"ל, שנרצחו בפיגוע בחווארה

"לא היה צריך להישפך כל כך הרבה דם כדי להביא לשינוי המדיניות", אמר חה"כ רוטמן, שזעם על השב"כ ומשרד המשפטים, מכיוון שבמשך זמן רב דרש מהם להילחם בהסתה נגד מתנחלים. "אני לא סומך על שיקול הדעת של השב"כ. עשיתם בעבר שימוש לא ראוי נגד יהודים בכלים שקיבלתם".

אמירתו של חה"כ רוטמן כי "הדם של האחים הלל ויגל יניב ז"ל אדום יותר מדם הנרצחים ב-7 באוקטובר" – הותיר את הנציגים בדיון המומים. אלה אמרו ליו"ר הוועדה כי התבטאותו בלתי נסבלת. רוטמן התעשת וחזר בו מהדברים.

גם במועצה האזורית שער הנגב גינו את דבריו של רוטמן. "תתבייש", כתבו. "אינך ראוי להיות נציג ציבור. ראוי ורצוי שתגיש את התפטרותך עוד הערב". רוטמן מצידו הכחיש כי הדברים נאמרו: "למען הסר ספק, לא היה ולא נברא. בשום דרך ובשום צורה, לא בשיחות סגורות ולא בשיחות פתוחות – לא נאמר ואף לא נרמז על ידי כאילו דמו של מישהו אדום יותר מדמו של מישהו אחר. מדובר בשקר מוחלט".