רשת אל-ערבייה הסעודית דיווחה היום (ראשון) כי החות'ים בתימן "חטפו ספינה ישראלית" בשם Galaxy Leader. צה"ל הודיע לאחר בדיקה כי הספינה אינה ישראלית, וכי "כל קשר לישראל" מקרי בהחלט. זאת, לאחר שחשבו שהספינה בבעלות איל הספנות הישראלי רמי אונגר.

משרד ראש הממשלה גינה בתוקף את "ההתקפה האיראנית נגד ספינה בין-לאומית", ומסר: "האונייה, בבעלות חברה בריטית ומופעלת בידי חברה יפנית, נחטפה בהכוונה איראנית בידי מיליציית החות'ים בתימן. על סיפונה של האונייה 25 אנשי צוות מלאומים שונים, ובהם אוקראינים, בולגרים, פיליפינים ומקסיקנים. בספינה לא נכחו ישראלים. זהו מעשה טרור איראני נוסף שמבטא קפיצת מדרגה בתוקפנות של איראן נגד אזרחי העולם החופשי, ומייצר משמעויות בין-לאומית לגבי ביטחון נתיבי השייט העולמיים".

הספינה, בבעלות חברה בריטית, אשר חלק ממנה בבעלותו של אונגר, הוחכרה לחברה יפנית. במהלך הימים האחרונים איימו החות'ים פעם אחר פעם לפגוע בספינות ישראליות ששטות בנתיב הזה, כתגובה על המלחמה בעזה. צה"ל גינה את האירוע האחרון וטען כי מדובר ב"אירוע חמור מאוד ברמה העולמית". דובר הזרוע הצבאית של החות'ים הבטיח "הצהרה חשובה" שתתקיים הערב.

דיווח בסעודיה על השתלטות על ספינה ישראלית (צילום: לפי סעיף 27 א')
דיווח בסעודיה על השתלטות על ספינה ישראלית | צילום: לפי סעיף 27 א'

מתחילת הלחימה תקפו החות׳ים את ישראל ושיגרו מל"טים לעברה מספר פעמים. במתקפה הראשונה יורטו מל"טים על ידי ספינת מלחמה אמריקנית בצפון הים האדום, ובתקיפות נוספות רסיסים נפלו בטאבה ובנואיבה שבסיני. טיל קרקע-קרקע ששוגר לשטח ישראל ממרחב ים סוף יורט בהצלחה על ידי מערכת ההגנה לטווח רחוק "חץ". עד כה, כלל האיומים יורטו מחוץ לשטח מדינת ישראל.