ראומה ערוסי טרשנסקי מבארי, אימה של גלי בת 13 שחטופה בעזה, איבדה את בנה ליאור בן 16 שנרצח בידי מחבלי חמאס. גלי קפצה מחלון הממ"ד בזמן הטבח. דיברנו עם ראומה על העסקה לשחרור החטופים, לפני אישורה בקבינט.  

אז מה התחושות כרגע כשביום חמישי תראי את גלי?

"אני שנייה אתייחס רגע לרשימה של הילדים החטופים וההורים שעשויים להשתחרר בעסקה, בקושי אפשר לנשום כשאתה מקריא את הרשימה הזאת והבת שלי היא ביניהם - זה עדיין לא נתפס אחרי החודש הזה".

חודש וחצי.

"חודש וחצי. אז התחושות הן מאוד מבולבלות, אנחנו לא קיבלנו רשימה, אנחנו לא יודעים איזה עסקה יש. לא קיבלנו שום מידע, אנחנו בחוסר ודאות עדיין. מה-7 באוקטובר אנחנו בחוסר ודאות וגם בקבינט ביום שני לא שמענו על עסקה שהולכת להתרחש".

זאת פעם ראשונה שאת שומעת על זה?

"פעם ראשונה שאני שומעת על זה".

ראומה ערוסי טרשנסקי, אימה של גלי בת ה-13 שנחטפה (צילום: חדשות 12)
ראומה ערוסי טרשנסקי, אימה של גלי בת ה-13 שנחטפה לעזה | צילום: חדשות 12

צה"ל עדכן את משפחותיהם של 236 חטופים: אלה השמות והסיפורים

ובכל זאת פגשתם אתמול את רה"מ מה הוא אמר לכם? מה אתם אמרתם לו?

"דרשנו תשובות, גם לגבי עסקאות כאלה ואחרות, אם קיימות. קיבלנו תשובה שגם אם יש כיוון לעסקה אין אפשרות לפרט ושכרגע אין עסקה על הפרק. זה נאמר ביום שני. דיברנו על הלחימה ואיך היא יכולה אולי לסכן את החטופים".

ומה ענו לכם?

"ענו שאם תהיה מנהרה עם חטוף בפנים, היא לא תופצץ ודואגים לשים לב ולהיות עם המודיעין בקשר צמוד לא לעשות פשלות כאלה ואחרות".

את יודעת שתהיה בערב הצבעה בממשלה ויש שרים שהודיעו שהם מתנגדים לעסקה הזאת כפי שהיא נראית כרגע – שחרור של אימהות וילדים בלבד במשך 5 ימים – מה את חושבת? עסקה שיש בה לא מעט סיכונים.