השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיע הבוקר (רביעי) לביקור בתחנת המשטרה בשדרות, לראשונה מאז פרוץ המלחמה. הוא נשא דברים במקום, והודיע כי הנחה את מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי "להיערך לתרחיש של 'שומר החומות 2', שלדעתי בפתח". גורם בכיר בקואליציה תקף אמירותיו של השר בחריפות וטען כי הוא פוגע בביטחון המדינה.

"אני רוצה לתת כבוד לכל אותם לוחמים, שוטרים ואזרחים שנלחמו בחלאות האדם האלה פנים אל פנים", פתח השר לביטחון לאומי. "משבת בוקר המשרד עוסק בחיזוק כיתות הכוננות ובחלוקת הנשקים. עוד לפני האסון חילקנו מספר שיא של כלי נשק, והיום כולם מבינים שצריך עוד ועוד".

"הפכתי את העולם כדי לרכוש עוד כלי נשק, ואנחנו מחלקים אותם כדי לשחרר כמה שיותר מהם לאזרחים ולתת להם את הביטחון שכל כך צריכים", אמר בן גביר. "הנחיתי את המפכ"ל להיות ערוך לתרחיש של עוד פריצה ליישובים, ולהיערך לתרחיש של 'שומר החומות 2', שלדעתי בפתח", הוסיף.

תחנת המשטרה השרופה בשדרות (צילום: AP)
תחנת המשטרה ההרוסה בשדרות | צילום: AP

"במסגרת פעילות המשרד החלטנו כבר היום כי שדרות תהפוך ליישוב זכאי, וכל תושב העיר יוכל לשאת נשק מהבוקר בבוקר", הצהיר השר. "אזרחים יוכלו לפנות – ולבקש נשק". השר אף הודיע כי בכוונתו להפוך יישובים נוספים לזכאים, כך שגם תושביהן יוכלו לקבל ולשאת עליהם נשק.

בן גביר הגיב גם על הסוגיות הפוליטיות ועל טענות חברי הקואליציה כי הוא כביכול הגורם המעכב כרגע את כינון ממשלת החירום. "אני רוצה להגיד לתקשורת – די עם הפייק ניוז" (חדשות הכזב), אמר. "אין דתיים ואין חילוניים, אין ימין ואין שמאל – כולנו נגד האויב הזה ביחד. אני בעד ממשלת חירום שבה נצרף את כולם".

לאחר הישמע חששו של בן גביר מפני תרחיש "שומר החומות 2", שלפיו לכאורה הגזרה הפנימית תתלקח גם היא, עלה גורם בכיר בקואליציה להתקפה נגד השר. "בן גביר פוגע בביטחון המדינה כדי לקושש קולות", טען. "כל המערכת הביטחונית במאמץ עליון כדי להפריד בין הגזרות ולמנוע התלקחות, אנחנו רואים את המאמצים האדירים האלה מאז תחילת הלחימה. אמירה שכזו פשוט פוגעת במאמץ הזה".