הפיגוע בירושלים: בבית החולים שערי צדק נקבע הלילה (בין חמישי לשישי) מותו של יובל דורון קסטלמן ז"ל, תושב מבשרת ציון בן 38, שנטרל את המחבלים - ונורה בשוגג. הוא פונה במצב אנוש לבית החולים, שם נקבע מותו. מניין הנרצחים עלה ל-4.

כשיובל הבחין באירוע מצידו השני של הכביש בשעה שנסע לעבודתו בקרית הממשלה, הוא עצר את רכבו כדי לנטרל את המחבלים. "היום, ה-1.12 הוא יום ההולדת שלו - עברי ולועזי ביחד", סיפרה משפחתו. "הוא שירת בעברו בכוחות הביטחון, ותמיד היה גיבור והראשון לזנק להציל חיים. כך עשה גם הפעם".

שני מחבלים פתחו אתמול בירי לעבר ישראלים שעמדו בתחנת אוטובוס בכניסה לירושלים. שלושה בני אדם נרצחו במקום: הדיין רבי אלימלך וסרמן, בן 73, חנה איפרגן, מנהלת בית הספר "בית יעקב-בנות הדסה" בבית שמש, בת 67, וליביה דיקמן, תושבת הר נוף בת 24.

שבעה בני אדם נוספים, בהם יובל, נפצעו ופונו לבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם בעיר - בהם שלושה במצב אנוש ובסכנת חיים וארבעה במצב בינוני וקל. שני המחבלים המתועבים, תושבי מזרח העיר, חוסלו במקום וברכבם נמצאו מחסניות עם מאות כדורים.

חמאס קיבל אחריות על פיגוע הירי הרצחני - והפר את הפסקת האש. איתן זריצקי, עד ראייה, סיפר: "התחלתי לשמוע פיצוצים. מאחורי התחנה יש בטונדה של שירותים והתחלתי להסתכל מאיפה זה מגיע. כמה חיילים נעו לכיוון המחבל וכיוונתי אותם". פרידה שרון, עדת ראייה נוספת, הוסיפה: "היה לנו נס גדול, היינו בקו הראשון".