דורות של כאב: משפחתו של סרן (במיל') ארנון בֶּנְבֵנִסְטִי וַסְפִּי ז״ל, שנפל אתמול (שני) בקרב בצפון רצועת עזה, כבר ידעה הרבה כאב ושכול. המשפחה היא אחת מהמשפחות השורשיות של יסוד המעלה, שכבר שאיבדה אבא ואח, ועכשיו גם את הבן. בנופלו היה ארנון בן 26, קצין לוחם בסיירת גבעתי.

ורד, אימו של ארנון ז״ל, איבדה את אביה, סגן-אלוף יואב וספי, בקרב באזור תל כודנא במלחמת יום כיפור. על מעשיו קיבל את עיטור העוז. תשע שנים אחר כך, אחיה הגדול של ורד, ארנון וספי, לוחם בסיירת צנחנים, נפל במלחמת שלום הגליל.

סרן (במיל') ארנון משה אברהם בנבניסטי וספי ז"ל (צילום: מתוך כתבה של ישי אלמקייס)
סרן (במיל') ארנון משה אברהם בנבניסטי וספי ז"ל ואמו ורד | צילום: מתוך כתבה של ישי אלמקייס

לבנה קראה האם ארנון, על שם אחיה שנפל. ארנון התעקש ללכת לקרבי למרות היותו ממשפחה שכולה, וכך הוא תיאר זאת כשסיים קורס קצינים: "כשביקשתי מאימא שלי שתחתום על טופס ההסכמה לגיוס קרבי ראיתי את החששות שלה עולים מחדש, ולרגע דאגתי שלא תסכים לי להתגייס. לא היה לה קל לחתום, אבל עכשיו היא רואה שבכל סופ"ש אני חוזר עם ברק בעיניים וזה רק הולך וגדל. אותו ברק מלווה אותי מאז ועד היום״.

״היום אצעד על רחבת המסדרים בבה״ד 1 כצוער בחטיבת גבעתי״, המשיך. ״אימא, סבתא וגם שי יבואו לראות אותי ולהיות עדים לתהליך המטורף שעשיתי. אין לי ספק שגם אבא שלי, סבא, דוד ארנון, אורי ועומרי יהיו שם וישמחו על כך שבחרתי, למרות הכול, להמשיך בדרכם״. כעת ארנון, קצין בגבעתי, נפל בעזה. ורד איבדה אבא אח, ובן במלחמות ישראל.

סמ"ר איליה סנקין ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
סמ"ר איליה סנקין ז"ל | צילום: דובר צה"ל

סמ״ר איליה סֶנְקִין ז״ל, בן 20 מנוף הגליל ולוחם חטיבת גבעתי, נפל גם הוא אתמול בקרב בצפון רצועת עזה. הוא למד בכפר הנוער ניר העמק, שם ספדו לו: ״בוקר עצוב למשפחת ניר העמק. איליה סנקין שנהרג אמש בלחימה בעזה. הוא בוגר של הכפר, שירת בגבעתי, חניך פנימייה בכיתת המשטרה. השם ייקום דמו ויהי זכרו ברוך״.