לקראת הרחבת הפעילות גם לדרום הרצועה: דובר צה"ל הפיץ הבוקר (שישי) מפה אינטראקטיבית של רצועת עזה, מחולקת למאות תאי שטח מזעריים, כדי לאפשר לתושבי הרצועה להתפנות מאזורים שבהם תיערך לחימה.

"לקראת השלב הבא במלחמה מפרסם צה״ל את מפת אזורי הפינוי ברצועת עזה", נמסר בהודעת דובר צה"ל. "הרצועה חולקה לאזורים לפי השכונות המוכרות כדי לאפשר לתושבי עזה להתמצא ולהבין את ההנחיות ולהתפנות ממקומות ספציפיים במידה וידרשו לכך כדי לשמור על ביטחונם".

במפה שפורסמה מופיעים מספרי האזורים בצפון ובדרום הרצועה, בקריאה לתושבים לאתר את האזור הרלוונטי אליהם ולפעול במידה ויתבקשו להתפנות ממנו. המפה פורסמה בעמוד מיוחד באתר צה״ל בערבית ובסרטון מיוחד שפרסם דובר צה״ל בערבית ברשתות החברתיות. כמו כן, המפה פורסמה בכרוזים שהפיץ צה״ל ברצועת עזה.

צה"ל הטיל כרוזים במזרח ח'אן יונס
כרוזים שהופצו במזרח ח'אן יונס

דובר צה"ל בערבית פנה לתושבי הרצועה בסרטון מיוחד. "מדינת ישראל נמצאת במלחמה מול ארגון הטרור חמאס", אמר להם. "ארגוני הטרור פועלים מתוך האוכלוסייה האזרחית. מדובר באסטרטגיה של היטמעות בלב שכונות המגורים ופעולה מתוך המוסדות האזרחיים. בשל כך, צה"ל מנהל פינוי מבוקר ומדויק של האוכלוסייה העזתית במטרה להוציא אותם ככל הניתן מאזור המלחמה".

דובר צה"ל בערבית המשיך: "אנחנו מפרסמים את 'מפת האזורים', המחלקים את שטח הרצועה לאזורים ושכונות כפי שאתם מכירים אותם, במטרה לסייע לכם בשלבי המלחמה הבאים להתמצא ולהבין את ההנחיות ולהתפנות ממקום ספציפיים במידה וידרשו לכך באופן מדויק כדי לשמור על ביטחונכם".

"תושבי עזה, הישמעות להנחיות הפינוי היא הדרך הבטוחה ביותר לשמור על ביטחונכם, חייכם וחיי משפחותיכם", הדגיש דובר צה"ל. "אני קורא לכם להעמיק במפה, לזהות את אזור מגוריכם, את מספרי האזורים הרלוונטיים, ולהתפנות מאזור מגוריכם בהתאם להנחיות במידה ותקבלו מצה"ל הנחיה רשמית לכך".