הבוקר (שני) הותר לפרסום כי שני לוחמי עוצבת הקומנדו נפלו בקרבות בצפון רצועת עזה - רס"ן יששכר נתן בן 28 מקריית מלאכי, וסמ"ר איתי שהם בן 21 מראש העין. בסרטון שפרסם דובר צה"ל לפני כשלוש שנים נשמע רס"ן יששכר נתן מספר על אהבתו לחטיבת הצנחנים ועל התחושה שלחימתו מונעת טבח ביישובי העוטף. משפט שהיום מקבל משמעות חדשה ומצמררת.

רס"ן יששכר נתן ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
רס"ן יששכר נתן ז"ל | צילום: דובר צה"ל

"באחד הסבבים האחרונים שהחטיבה תפסה באוגדת עזה, היינו במוצב ארז", סיפר. "שכבנו שם על הסוללות ברגע שהתחיל הסבב וירו עלינו מרגמות. הסתכלתי אחורה 100 מטר מאחוריי וראיתי את יישוב נתיב העשרה. בסוף, בתחושה שלי, אם אני לא שוכב שם או נמצא שם - תושבים שנמצאים 100-150 מטר מאחוריי יחטפו את הדבר הזה, ייכנסו פנימה ובסוף יבצעו טבח אצלם".

"בחרתי להיות לוחם כי הדבר הזה באמת מאתגר - זו שליחות בשבילי ורצון לתרום", אמר בתחילת הסרטון. "הלכתי בעקבות אבא שלי, שלחם במלחמת יום כיפור, הוא היה בסיירת שקד". עוד סיפר: "להיות צנחן זו זכות להסתובב עם הכומתה האדומה והירכית בסוף השבוע, כשיוצאים הביתה. לעמוד בדלת של המטוס, שנייה לפני הקפיצה, ולהבין שהדבר הזה הוא מפחיד אבל בסוף צריך לעשות אותו בצורה הטובה ביותר". 

נתיב העשרה
"אם אנחנו לא בנתיב העשרה, התושבים יחטפו ויבצעו שם טבח"

בהמשך הסרטון שנקרא מ"פ ברשת, ניסה נתן ז"ל, אז סרן ששירת כמ"פ בגדוד 202, לשכנע צעירים נוספים להתגייס לחוד הלוחם בכלל ולחטיבת הצנחנים בפרט. "להיות לוחם בחטיבת הצנחנים זה להיות חלק ממשפחה אחת גדולה", אמר. "אם כבר להיות לוחם אז רק בחטיבת הצנחנים. יש בה את ההיסטוריה, את הטכנולוגיה, הרוח והכי חשוב האנשים הכי טובים".