הצעירה עהד תמימי, שהורשעה בעבר בתקיפת חיילים, נעצרה הלילה (בין ראשון לשני) בידי כוחות צה"ל בכפר נבי סאלח, לאחר שפרסמה תכנים קשים ומסיתים נגד ישראל. "נשתה את דמכם ונאכל את הגולגולות שלכם", כתבה באינסטגרם.

"המסר שלנו לעדרי המתנחלים – מחכים לכם בכל ערי הגדה, מחברון ועד ג'נין", נכתב בסטורי שהעלתה. "אנחנו נשחט אתכם ואתם תגידו שמה שהיטלר עשה לכם היה בדיחה. אנחנו מחכים לכם".

בעקבות הדברים, הצבא הגיע לביתה ועצר אותה במהלך הלילה. השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בירך על המעצר, וצייץ: "כל הכבוד לצה"ל ולשאר כוחות הביטחון שעצרו הלילה את המחבלת ו'פעילת זכויות האדם' עהד תמימי מנבי סאלח, שהורשעה בעבר בתקיפת חיילי צה"ל ומאז פרוץ המלחמה מביעה הזדהות ותמיכה בחיות האדם הנאצים ברשתות החברתיות". הוא סיכם: "אפס סובלנות עם מחבלים ועם תומכי טרור! רק ככה!"

מי שהגיש את התלונה נגד תמימי, מנכ"ל "בצלמו" שי גליק, מסר: "אני מברך את כוחות צה"ל שעצרו את עהד תמימי, שהסיתה לרצח יהודים. יחד עם זאת מצער שלקח שישה ימים מאז תלונתי עד למעצרה. אני קורא כעת למצות עימה את הדין ולהשליכה למאסר לשנים רבות ובנוסף עוד היום להוציא צו הריסה לביתה. טרור מנצחים רק ביד ברזל".

לפני כ-5 שנים, כשהייתה נערה בת 16, תמימי תועדה מכה חיילים – ונגזרו עליה 8 חודשי מאסר בעקבות כך. כתב האישום שהוגש נגדה ייחס לה עבירת תקיפה נגד חיילים, וכלל אישום בגין 5 אירועים נוספים שבהם תקפה משרתים בכוחות הביטחון באמצעות זריקת אבנים, איומים, הפרעה במילוי תפקידם, הסתה והפרות סדר.