משפחתה של מורן ינאי צופה מרחוק בנשים והילדים שחוזרים מרצועת עזה, כחלק מתנאי העסקה לשחרור החטופים. כעת הם מחכים ומקווים שגם אצלם יצלצל הטלפון - ויוכלו לחבק סוף סוף את מורן, שנחטפה ממסיבת ה"נובה" ומאז מוחזקת בידי ארגון הטרור חמאס. 

מורן, בת 40, היא מעצבת תכשיטים מבאר שבע. היא הגיעה למסיבת הטבע נובה ליד רעים והפעילה שם דוכן למכירת תכשיטים בעבודת יד. בבוקרו של 7 באוקטובר התקשרה למשפחתה - ועדכנה אותם על מתקפת הטרור.

מכוניות שרופות במסיבת נובה ברעים (צילום: חיים גולדברג, AP)
מכוניות שרופות במתחם מסיבת הטבע | צילום: חיים גולדברג, AP

ליאון ינאי, אחיה של מורן, מספר ל-N12: "בבוקר המתקפה היא הספיקה לדבר עם ההורים שלי ולהגיד שהם תחת ירי של טילים ונשק חם מכל הכיוונים ובורחים מהמחבלים. היא בכתה והייתה בחרדה אמיתית. החברים שהיו יחד איתה ניצלו והצליחו לברוח". 

155 חטופים עדיין בידי חמאס: השמות והסיפורים

בשבת השחורה מחבלי חמאס פרסמו סרטון אכזרי שעליו כיתוב בערבית: "יש מי שישן בבית עם אימא שלו ויש מי שהתברך ונלקח לגדר בעזה". המחבלים שמשוחחים ביניהם בערבית אומרים, כשברקע מורן על הרצפה: "מצאנו כלבה יהודיה".

"ראינו סרטון מזעזע בטיקטוק שבו מורן שוכבת בחולות של אזור המסיבה לבדה ומתחננת על חייה", אומר בצער אחיה ליאון. "המחבלים אומרים אחד לשני 'מצאנו כלבה יהודיה' וכך מסתיים הסרטון כעבור 9 שניות בלבד. מאז אין לנו מידע חדש, אנחנו לא יודעים מה קורה איתה".

תיעוד של המחבלים ממתחם המסיבה (צילום: לפי סעיף 27 א')
המחבלים ליד מתחם המסיבה | צילום: לפי סעיף 27 א'

"יש נציג מהצבא שנמצא איתנו בקשר ומשוחח איתנו בכל פעם שיש התקדמות עם עסקאות החטופים אבל זה ממש כמו לקבל שיחה מעובד סוציאלי", הוא מוסיף. "אין מידע חדש שסיפקו לנו ובעצם מאז החטיפה אנחנו לא יודעים כלום על מצבה של מורן. אנחנו מקווים להיות הבאים בתור שזוכים לקבל בחזרה את אחותנו שנחטפה לעזה".