צה"ל הודיע הבוקר (שישי) כי חילץ מהרצועה את גופת התצפיתנית נועה מרציאנו ז"ל שנחטפה לעזה. הצבא ציין כי גופתה חולצה על ידי כוח מגדוד 603 מצוות קרב חטיבתי 7, ממבנה בסמוך לבית החולים שיפא, והיא כבר נמצאת בישראל. הלווייתה צפויה להתקיים עוד היום.

"לאחר הליך זיהוי שבוצע על ידי גורמי רפואה ורבנות צבאיים, הודיעו אמש נציגי צה״ל למשפחתה של רב"ט נועה מרציאנו ז״ל, חללת צה״ל שנחטפה בידי ארגון טרור, על כך שגופתה חולצה והוחזרה לשטח מדינת ישראל", נמסר מצה"ל. "צה״ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה. המשימה הלאומית שעומדת לנגד עינינו היא איתור הנעדרים והשבת החטופים הביתה".

משב"כ נמסר כי מידע ממוקד ומדויק של השירות הוא שהוביל את הכוחות למקום הימצאה של גופת החיילת. "המידע המודיעיני הממוקד של שב"כ, הכווין את כוחות צה"ל למיקומה המדויק של גופתה, אשר אפשר את חילוצה על ידי כוח צה"ל והבאתה לקבורה בישראל", נכתב בהודעת השב"כ. לוחמי צה"ל מצאו את גופתה של נועה ז"ל במרפסת בבית שהיה נטוש מאדם. לא היו שום סימנים שיכולים היו להעיד מי החזיק בה ולאן הם נמלטו.

אתמול, בצעדת משפחות החטופים והחטופות שהגיעה לבית משפחתה של נועה במודיעין, דיברה אימה. "תודה למשפחה החדשה שלי מטה משפחות החטופים", אמרה. "הייתי אמורה להיות חלק מהצעדה אבל חסכו לי כמה קילומטרים. קשה לדבר על נועה בלשון עבר. נועה ילדה של אור ואהבה עם עיניים טובות שמספרות סיפור של נתינה, של חיוך שלא נגמר. המאבק על נועה והחזרה שלה לא נגמר. אין לי קבר. אמרו לי שאני יושבת שבעה ואפילו לא עשיתי הלוויה שראויה לה".

נועה מרציאנו ז"ל
רב"ט נועה מרציאנו ז"ל

ביום שלישי השבוע דובר צה"ל התיר לפרסום כי נקבע מותה של רב"ט נועה מרציאנו, בת 19 ממודיעין ששירתה כבקרית איסוף יבשתי בגדוד 414 בחיל הגנת הגבולות, ונחטפה בידי החמאס. "צה"ל יחד עם כל הגופים ימשיך ללוות את משפחת מרציאנו, כמו גם את כל משפחות החטופים והנעדרים", מסר דובר צה"ל. כל זאת, לאחר שחמאס פרסם סרטון שלה מתוך השבי יום לפני כן. 

בתוך כך, אמש הודיע דובר צה"ל כי  גופתה של יהודית וייס ז"ל, בת 64 מקיבוץ בארי שנחטפה מביתה ב-7 באוקטובר - אותרה בעזה, סמוך לבית החולים שיפא. הודעה נמסרה למשפחתה, והגופה הובאה לקבורה בשטח ישראל. ככל הידוע לצבא, יהודית הגיעה חיה לשטח הרצועה.

יהודית וייס
יהודית וייס ז"ל

מי שמצא וחילץ את גופתה של יהודית הם לוחמי גדוד 603 מצוות קרב חטיבתי 7. במבנה בו נמצאה נמצאו גם ציוד צבאי ואמצעי לחימה מסוג קלאצ׳ניקוב וטיל RPG.