עדכונים שוטפים

23:33 - הבית הלבן הודיע כי היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב ג'ייק סאליבן נפגש עם שר ההגנה של סעודיה בוושינגטון והביע בפניו את "מחויבותו של ביידן להגן על השותפות של ארה"ב מפני מדינות וארגונים לא מדינתיים, כולל כאלה הנתמכים על ידי איראן".

23:22 - משרד ראש הממשלה הגיב על הפרסום במהדורה שלפיו ישראל תרחיב דרמטית את הכנסת הציוד ההומניטרי לעזה, ומסר: "הסיוע ההומניטרי מאפשר לישראל מרחב פעולה חשוב כדי לממש את מטרות המלחמה. הסיוע ההומניטרי הוא לא של ישראל, אלא של גורמים בינלאומיים. מדובר במזון ותרופות שנבדקים ומפוקחים פיזית על ידי גורמי ביטחון ישראלים ועוברים דרך מצרים. כלל המשלוחים מיועדים לאוכלוסייה האזרחית - ואם יתברר שהם נלקחים על ידי חמאס הם יופסקו".

23:10 - דיווח בפייננשל טיימס: ראש הממשלה נתניהו ניסה לשכנע מדינות באירופה ללחוץ על מצרים לקלוט פליטים מרצועת עזה. למרות זאת, בלונדון, ברלין ופריז דחו את הניסיונות וטענו שהם "בלתי סבירים".

22:59 - שגרירת ארה"ב באו"ם, לינדה תומס-גרינפילד, אמרה במועצת הביטחון של האו"ם כי ארה"ב הבהירה לישראל כי היא מודאגת מהשבתת אמצעי התקשורת ברצועת עזה. "הבהרנו זאת למנהיגים ישראלים ואנחנו מבינים שרשתות התקשורת החלו להשתקם", אמרה. "זה חיוני. השבתת התקשורת מסכנת את חייהם של אזרחים, אנשי האו"ם ועובדים הומניטריים, ועלולה להחמיר את המשבר ההומניטרי בעזה".

22:34 - סגנית נשיא ארה"ב קמלה האריס תיפגש בלונדון עם ראש ממשלת בריטנה רישי סונאק כדי לדון במלחמה בישראל ובמלחמה באוקראינה.

22:12 - במטח האחרון לשפלה: חלקי רקטה שנפלו בראשון לציון גרמו נזק לבית פרטי. אין נפגעים.

נפילה של חלק ממיירט בדירה בראשל"צ (צילום: לפי סעיף 27 א')
נפילת חלקי רקטה בבית בראשון לציון | צילום: לפי סעיף 27 א'

21:43 - דובר המועצה לביטחון לאומי ג'ון קירבי אמר כי "נתניהו התחייב בפני ביידן להרחבת הסיוע ההומניטרי לעזה". על ניסיון הלינץ' אמש בדגסטן, אמר קירבי: "השוו את זה לפוגרומים וזה תיאור מדויק נוכח מה שראינו. גורמים מקומיים גינו את ההמון האלים והנשיא פוטין כינס איזו ישיבה אבל חוץ מזה לא שמענו שום גינוי. צרצרים. אף קריאה לעצירת השנאה כלפי יהודים".

קירבי התייחס גם לתקיפות של צה"ל ברצועה והוסיף כי "ישראל בהחלט עושה מאמץ למנוע פגיעה באזרחים". כשנשאל אם ניתן לחסל את חמאס, השיב: "אי אפשר לחסל את האידיאולוגיה אבל ללא ספק אפשר לפגוע קשות בארגון. תראו מה קרה לדאעש, מה שנותר מהם זה צל של עצמם".

21:41 - המשטרה מסרה כי רסיסי רקטה נפלו בכמה זירות בראשון לציון במטח האחרון. לא ידוע על נפגעים, נגרם נזק לרכוש.

21:27 - מטח לעבר גוש דן והשפלה: לפחות שש רקטות יורטו, לא ידוע על נפגעים.

21:20 - שניים מהמפקדים הישירים של המבצע לשחרור החיילת אורי מגידיש בשב"כ הגיעו לפגוש אותה אחר הצוהריים במתקן השב"כ. השניים, שפיקדו על הכוחות בשטח, אמרו לאורי שהם לא זוכים לפגוש את האנשים שהם מצילים והמפגש איתה מרגש אותם עד דמעות. המשפחה חיבקה אותם ואיחלה להם להציל חטופים נוספים.

20:57 - פרסום ראשון במהדורה: הציוד ההומניטרי שישראל מתכוונת לאפשר את הכנסתו לרצועה מתרחב דרמטית. ישראל תאפשר הכנסת ציוד רפואי, תרופות אנטי-דלקתיות, תחבושות, פגיות ומכונות הנשמה. בימים הקרובים יגיעו ספינות עם ציוד הומניטרי רפואי לרצועה, אחת מהן כבר מחר - ספינה צרפתית לבקשת הנשיא מקרון. עוד פרסמנו שבישראל מתכוונים לאפשר הקמת בית חולים שדה בדרום הרצועה, באזור המוואסי או אפילו באל-עריש.

20:30 - דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, אמר הערב כי "הרמטכ"ל וראש השב"כ נפגשו עם אורי מגידיש ומשפחתה במפגש מרגש מאוד. החזרנו את אורי הביתה". לדבריו, "אורי סיפקה מידע עם זיכרון באופן מדהים ואנחנו נשתמש בו ככל שנידרש". הגרי שלח מסר לחטופים ולמשפחותיהם: "מפקדי צה"ל וכל לוחמיו, אנשי השב"כ כולם, לכולנו חובה מוסרית לעשות הכול כדי להחזיר את החטופים כולם הביתה".

על התיעוד של שלוש החטופות שפרסם חמאס, אמר דובר צה"ל: "הלב נקרע מהצעקה של דניאל ומפניהן של ילנה ורימון שיושבות לידה. ליבנו איתכן ועם משפחותיכן. חמאס מפיץ טרור פסיכולוגי נגדנו. הוא רוצה להכאיב לנו. אסור לנו לשתף פעולה עם משחקי חמאס. רק כך נצליח לנצח אותו. סוגיית החטופים איננה סוגיה לאומית, זו סוגיה עולמית שנוגעת בלב של כל אחד מאתנו. זהו פשע מלחמה ופשע נגד האנושות".

20:33 - נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אמר כי "האליטות של ארה"ב עומדות מאחורי הטבח בפלסטינים ומאחורי האירועים במזרח התיכון, באוקראינה, בעיראק ובסוריה". פוטין הצהיר כי הפתרון לסכסוך בישראל טמון בהקמת מדינה פלסטינית, והוסיף כי "ניתן לעזור לפלסטינים רק באמצעות מאבק באלה שעומדים מאחורי הסכסוך הזה - אנחנו נלחמים בהם באוקראינה".

20:15 - הערב פרסמנו ב"המהדורה המרכזית" כי לא מן הנמנע שפרסום הסרטון של שלוש החטופות בשבי הוא תוצאה ישירה של המבצע לחילוץ אורי מגידיש, שהתרחש אמש. מדובר בהישג מורלי משמעותי לישראל שכן מקום הימצאם של חטופים אמור להיות הסוד השמור ביותר בעזה.

20:13 - בעקבות המהומות אתמול בדגסטן - אזהרת המסע למדינות צפון הקווקז הועלתה לרמה הגבוהה ביותר. זאת בדגש על הרפובליקות אדיגיאה, צ'צ'ניה, דגסטן שבירתה מחצ'קאלה, אינגושטיה, קברדינו-בלקריה, קלמיקיה, קראצ'אי - צ'רקסיה, צפון אוסטיה - אלניה, והמחוזות קרסנודאר וסטברופול שבירתו מינרלנייה וודי. המל"ל ומשרד החוץ קראו לישראלים להימנע מלהגיע לאזורים אלה ולשוהים בהם לעזוב בהקדם.

20:04 - מפקד פיקוד הדרום, האלוף ירון פינקלמן, ביצע במהלך היום הערכת מצב בתוך שטח רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי הכוחות ממשיכים בפעולה הקרקעית ברצועה לטובת מימוש מטרות המלחמה.

מפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמן (צילום: דובר צה"ל)
מפקד פיקוד הדרום, האלוף ירון פינקלמן, בהערכת מצב בתוך עזה | צילום: דובר צה"ל

20:01 - אזעקות הופעלו באזור אשקלון. במוקד מד"א לא התקבלו קריאות על נפילות או נפגעים.

19:55 - דיווח בוול סטריט ג'ורנל: שמה של ישראל נמחק ממפות מקוונות של אפליקציות מובילות בסין כמו Baidu ו-Alibaba.

19:48 - צה"ל הרג חשוד שפרץ מחסום בשטח ישראל, סמוך לקיבוץ רעים.

19:48 - רמוס אלוני, אביה של דניאל שנחטפה לעזה וסרטון שלה הופץ היום על ידי חמאס, אמר במסיבת עיתונאים: "כשראיתי את התמונה של דניאל בטלוויזיה הלב שלי כמעט הפסיק לפעום. אשתי ואני היינו מצד אחד המומים, ומצד שני הרגשנו הקלה שהיא בחיים ואנחנו רואים אותה. אנחנו מאוד רוצים שהיא תחזור אלינו, נחבק אותה וגם את שרון אחותה. אמה ויוליה, התאומות בנות השלוש, אמיליה בת החמש וחצי, בתה של דניאל, ודוד החתן שלנו. מהמשפחה שלנו, הגרעינית, נשארנו ארבעה מתוך עשרה. אני, אשתי, הבן מורן והילדה שלו".

רמוס אלוני שבנותיו ונכדותיו נחטפו לעזה
רמוס אלוני שבנותיו ונכדותיו נחטפו לעזה

"אני מבקש ודורש מהצלב האדום שלא יחכה כשחקן על הקווים", הדגיש אלוני. הוא חייב לקחת יוזמה וחייב לדרוש לראות את כל החטופים שלנו, שרופא יגיע אליהם. שתי הבנות שלי לוקחות תרופות באופן קבוע והחוסר בתרופות יכול לדרדר את בריאותן הפיזית והנפשית. אני יודע שאמיר קטאר מעורב מאוד, ואני מבקש ממנו שיעשה את כל המאמצים להביא לשחרורם. אני רוצה להגיד לדניאל ולשרון: בנות, אנחנו רואים ואוהבים אתכן. אנחנו שומעים אתכן. אנחנו חושבים עליכן כל דקה וכל שנייה, בכל מה שאנחנו עושים. נחזיר אתכם הביתה".

אביטל, אמה של רימון קירשו שנחטפה לעזה, אמרה: בקרוב תהיו איתנו כאן בבית, נעשה הכול. אני לא מאחלת לאף אמא לעבור את מה שאנחנו עוברות. ראיתי את הסרט היום ואני מודאגת. היא בלי משקפיים והיא זקוקה למשקפיים שלה. חייבים לשלוח להם עזרה דחופה, להעביר להם צרכים בסיסיים ומיד. אני לא מאמינה שיש אדם בעולם שמאמין שאזרחים צריכים להיות בשבי מתחת לאדמה".

אסתר בוכשטב, אמו של יגב שנחטף לעזה, אמרה: "אלו מעשים שהם בלתי נסלחים. אנחנו רוצים כולנו להודות לאזרחי המדינה על הכוח שאתם נותנים לנו, אל תעזבו אותנו. תמשיכו לתמוך ולחזק עד שכולם ישובו בשלום. מה שחשוב זה שכולם יחזרו בשלום".

19:37 - ראש המוסד דדי ברנע שהה בסוף השבוע בקטר וניהל משא ומתן על שחרור נשים וילדים, שלא התממש. בכירים בדרג המדיני אמרו לחדשות 12 כי אין היתכנות לעסקת "כל החטופים תמורת כל האסירים".

19:35 - ראש הממשלה נתניהו אמר במסיבת עיתונאים לתקשורת הזרה כי ישראל לא תסכים להפסקת אש. לדבריו, "עד לאחרונה הרבה האמינו שהקדמה תאפשר לנו להתקדם ולשים את הברבריות מאחור. הרבה האמינו שנוכל להמשיך בחיינו הנוחים ושהרוע פשוט יעבור אותנו - הוא לא. הזוועות של חמאס ב-7 באוקטובר הראו לנו שלא נוכל להתקדם לעתיד ללא מלחמה בברבריות".

"ישראל לא תסכים להפסקת אש, כמו שארה"ב לא הסכימה להפסקת אש אחרי פרל הארבור", הבהיר נתניהו. "קריאה להפסקת אש קוראת לישראל להיכנע לברבריות. בתנ"ך אומרים שיש עת למלחמה ועת לשלום - זו עת למלחמה. מקווים שנזכה לתמיכה של האומות המתקדמות - כי הקרב של ישראל זה הקרב שלכם".

ראש הממשלה נשאל על הספקות של משפחות החטופים באשר לפעולה הקרקעית, והשיב: "נפגשתי פעמיים עם משפחות החטופים, הרגשתי את הייאוש שלהן. אני מבין את הדאגות, אבל התפיסה ההגיונית שמנחה אותנו ואת הצבא היא שהפעילות הקרקעית מגבירה את הסיכוי לחלץ שבויים, כי חמאס לא יעשו זאת. שחררנו חטופה בהצלחה, מחויבים לחלץ ולהחזיר את כולם הביתה".

19:15 - שר הביטחון יואב גלנט: "למחבלי חמאס יש שתי אפשרויות בלבד - להיכנע ללא תנאי או למות".

19:09 - ראש הממשלה נתניהו לאחר שחרור החיילת: "אמש שחררו כוחותינו משבי חמאס את טוראי אורי מגידיש. אורי נחטפה בבוקר השחור של ה-7 באוקטובר. ברוך שובך הביתה אורי. אני מברך את השב"כ ואת צה"ל על ההישג החשוב והמרגש הזה, הישג המבטא את המחויבות שלנו להביא לשחרור כל החטופים. עם ישראל כולו מצדיע לשב"כ ומצדיע לצה"ל. למחבלי החמאס ולדאעש אני אומר - אתם מפלצות. אנחנו נמשיך לרדוף אתכם, אנחנו נמשיך לצוד אתכם. נכה בכם עד שתיפלו לרגלינו".

19:02 - על המבצע לשחרור החיילת אורי מגידיש פיקדו הלילה אישית הרמטכ"ל הרצי הלוי וראש השב"כ רונן בר. מגידיש הייתה בחלק מהזמן בידי חמאס, והמבצע לשחרורה הוא פרי מאמץ מודיעיני אדיר של עובדי שב"כ רבים וחיילים.

19:01 - נשיא המדינה יצחק הרצוג על שחרור החיילת אורי מגידיש: "התרגשתי לראות את החיילת שבה הביתה אל משפחתה האוהבת, לאחר מבצע נועז של צה"ל והשב"כ. כוחות הביטחון שלנו פועלים מסביב לשעון בעזה, בצפון, ביו"ש ובכל מקום, ביבשה באוויר ובים; במסירות אינסופית, תוך סיכון חיים, בתחושת שליחות ואהבת העם והמדינה. אנחנו מחזקים אותם, מגבים אותם וסומכים עליהם".

18:53 - צהלות שמחה מחוץ לביתה של אורי מגידיש, החיילת שחולצה מעזה. דודתה אמרה לחדשות 12: "תודה לבורא עולם, תודה לעם ישראל, תודה לחיילים. אורי, את גיבורה. עם ישראל חי".

החגיגות מחוץ לביתה של החיילת אורי מגידיש בקריית גת (צילום: רויטרס)
החגיגות מחוץ לביתה של אורי מגידיש בקריית גת | צילום: רויטרס
החגיגות מחוץ לביתה של החיילת אורי מגידיש בקריית גת (צילום: רויטרס)
החגיגות מחוץ לביתה של אורי מגידיש בקריית גת | צילום: רויטרס

18:47 - בעזה מדווחים על תקיפות אינטנסיביות ביעדי חמאס סביב בתי החולים שיפאא', הטורקי והאירופי - נוכח השימוש שהארגון עושה בהם לצורכי טרור.

18:24 - הותר לפרסום: צה"ל שחרר הלילה את החיילת אורי מגידיש שנחטפה לעזה. התצפיתנית חולצה במהלך פעולה קרקעית לאחר שנחטפה בידי חמאס. החיילת מקריית גת נבדקה רפואית, מצבה טוב והיא התאחדה עם משפחתה. מדובר צה"ל נמסר כי צה"ל והשב"כ ימשיכו לעשות כל מאמץ על מנת להביא לשחרור החטופים.

אורי מגידיש ששוחררה מעזה עם משפחתה (צילום: דוברות השב"כ)
אורי מגידיש ששוחררה מעזה עם משפחתה | צילום: דוברות השב"כ
אורי מגידיש
אורי מגידיש, התצפיתנית שחולצה מעזה במהלך פעולה קרקעית

מגידיש שוחחה עם אמה בפעם האחרונה ב-7 באוקטובר בשעה 6:33 ואמרה לה שהיא במיגונית. ב-7:47 היא התקשרה לחבר שלה אוריה, אך כשלא ענה היא הקליטה לו הודעה שבה כתבה כי "היא לא יודעת מה לעשות במצב כזה". דקות לאחר מכן, נחטפה בידי חמאס ופורסמו סרטונים שלה אזוקה עם חברותיה במיגונית.

18:14 - צה"ל פרסם שמות של שלושה חללים נוספים במלחמה: רס"ן ד"ר יאיר זלוף, בן 32 מתל מונד, מפקד הפלוגה הכירורגית בחטיבה 401. נפל ב-10 באוקטובר; סא"ל מידן ישראל, בן 35 מירחיב, מפקד הספקה פיקודי בפיקוד הדרום. נפל ב-25 באוקטובר; סגן (במיל') מאור רפאל שלום, בן 47 מערוגות, לוחם ימ"ל. נפל ב-7 באוקטובר.

18:12 - יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר בריאיון לעודד בן עמי כי "אסור לנו לסיים את המלחמה בלי שאנחנו מעיפים את החיזבאללה מעבר לליטני, זה פשוט לא יכול להיות". לדבריו, "אף אחד לא יחזור ליישובים צמודי הגדר אם לא נעיף את חיזבאללה משם".

18:01 - פיקוד העורף הקל את ההגבלות בחלק מיישובי השרון והתיר לקיים לימודים גם במבנים ללא נגישות למרחב מוגן. במקביל, הוחמרו ההגבלות ביישובי הגליל העליון, כך שניתן יהיה לקיים לימודים רק במבנים עם מרחב מוגן מספק.

17:51 - שר החינוך יואב קיש הכריז על מתווה בגרויות חדש בעקבות המלחמה. לפי המתווה, מועדי בגרויות החורף יידחו בחודשיים לתחילת מרץ ומועדי בגרויות הקיץ יידחו בשלושה שבועות. לכלל התלמידים תינתן תוספת זמן של 15% על כלל הבחינות ותלמידים עם התאמות יקבלו תוספת זמן של 15% מעבר לתוספת הזמן שאושרה להם. עוד הוחלט על מיקוד חומר הבחינה או הרחבת אפשרויות הבחירה במענה לשאלות הבחינה במועדי חורף וקיץ. לקריאת המתווה המלא.

 

מתווה הבגרויות בשל המלחמה (צילום: משרד החינוך)
מתווה הבגרויות בשל המלחמה | צילום: משרד החינוך

הקלות מיוחדות יינתנו לתלמידי העוטף ולתלמידים מאזורי העימות בצפון ובדרום שפונו מבתיהם, ולתלמידים שחוו אובדן או חטיפה מדרגה ראשונה. המתווה החדש שהציג תואם עם ראשי האוניברסיטאות ועם צה"ל. מתווה בחינות הבגרות הקודם שעליו הכריז השר קיש להחזרת בחינות הבגרות החיצוניות יידחה בשנה.

17:29 - אחרי סערת הציוץ, ראש הממשלה נתניהו גיבה את ראש השב"כ ואת הרמטכ"ל בפתח ישיבת הממשלה: "אנחנו נותנים אמון מלא, גם בשיטה, גם בהנהגה תחת הרמטכ"ל, ואנחנו עושים זאת כל העם וכל הנהגת העם. יהיו גם צעדי המשך, אי אפשר לפרט אותם כאן, אבל אנחנו מדברים עליהם בתוך קבינט המלחמה".

נתניהו הדגיש כי "אנחנו ממשיכים את המאמצים לשחרר את החטופים, גם במהלך התמרון, והתמרון אפילו מייצר אפשרויות להשיג שחרור ואנחנו לא נחמיץ אותן. המערכה הזו תיקח זמן, יהיו מהמורות, יהיו קשיים, יהיו אבידות, יהיו גם הפתעות, אבל בסופה אני מבטיח לכם דבר אחד: החמאס יוכה שוק על ירך. החמאס יובס, תהיה עזה אחרת".

17:31 - אזעקות הופעלו בשפלה.

17:15 - קנצלר גרמניה אולף שולץ הגיב על רצח שני לוק ואמר כי "אלה חדשות נוראיות שמוכיחות את הברבריות של חמאס. חייבים למצות איתו את הדין".

16:57 - צה"ל תקף פעם נוספת חוליית מחבלים בשטח לבנון שניסתה לשגר פצצות מרגמה לעבר ישראל באזור ראש הנקרה. במקביל, מחבלים בלבנון ירו שלושה טילי נ"ט לאזור בירנית. לא היו נפגעים בתקרית. כוחות צה"ל הגיבו בירי ארטילרי לעבר מקורות הירי. בצה"ל ציינו כי האזעקות במושב אלקוש הופעלו בעקבות שני שיגורים שחצו לשטח ישראל ונפלו בשטחים פתוחים.

16:40 - בפעם השנייה היום: נעצר גבר בחשד שתלש תמונות של אזרחים חטופים ונעדרים ברחוב קרליבך בתל אביב. החשוד, תושב תל אביב בשנות ה-40 לחייו, הועבר לחקירה.

16:20 - לשכת ראש הממשלה הגיבה על התיעוד של שלוש החטופות שפרסם חמאס, ומסרה כי "מדובר בתעמולה פסיכולוגית אכזרית של חמאס-דאעש. מחבקים את המשפחות. נעשה הכול כדי להשיב את כל החטופים והנעדרים הביתה". ראש הממשלה נתניהו מסר: "אני פונה לילנה טרופנוב, דניאל אלוני ורימון קירשט שנחטפו על ידי החמאס שמבצע פשעי מלחמה. אני מחבק אתכן. ליבנו אתכן ועם שאר החטופים. אנו עושים הכול כדי להחזיר את כל החטופים והנעדרים הביתה".

16:19 - בעזה מדווחים על תקיפה באזור בית החולים האינדונזי שבצפון הרצועה. יש לציין כי חמאס משתמש במתקנים אזרחיים ובהם בתי חולים - לצורכי טרור.

16:14 - כ-60 משאיות של ציוד הומניטרי ייכנסו היום לרצועת עזה דרך מעבר רפיח שכוללות מזון, מים וציוד רפואי.

16:10 - אזעקה הופעלה באלקוש שבגליל המערבי.

15:45 - צה"ל: מחבלים בלבנון ירו לעבר מספר מוצבים בגבול, מגיבים כעת בירי ארטילרי ומרגמות.

15:10 - חמאס הפיץ תיעוד של שלוש חטופות ישראליות. אנחנו לא נפרסם את הסרטון עצמו מתוך הנחה כי חמאס מעורב בנוסח הדברים.

חטופות מדברות משבי חמאס
אות חיים משלוש חטופות שנמצאות בשבי חמאס

15:04 - אזעקות גם בעוטף עזה.

15:04 - אזעקות נוספות בגליל המערבי. מד"א: לא התקבלו קריאות על נפילות או נפגעים.

15:03 - אחרי הציוץ שמאשים את ראשי מערכת הביטחון, ראש הממשלה נתניהו: "השב"כ, תחת ראש השב"כ, עשו ועושים עבודה נסתרת גדולה מאוד". ראש הממשלה ביקר ביחידת 33, "הגדעונים", ושוחח עם הלוחמים. "למעלה מ-50 שוטרים ושוטרות הקריבו את חייהם כדי להציל את אזרחי המדינה, אנחנו מרכינים ראש לזכרם", אמר ללוחמים.

15:00 - אזעקות בשלומי ובראש הנקרה שבגבול לבנון.

14:45 - המטח לירושלים: זוהתה נפילה בשטח פתוח סמוך לגוש עציון, לא דווח על נפגעים.

14:35 - לאחר שיגור הפצמ"רים למוצב בגבול הצפון: כוחות צה"ל תקפו תשתית צבאית של חיזבאללה בשטח לבנון.

14:30 - אזעקות בירושלים והסביבה. הירי לבירה בוצע בזמן הלווייתו של לוחם צה"ל ינון פליישמן בהר הרצל.

אזעקה באמצע ההלוויה של לוחם צה"ל ינון פליישמן בהר
אזעקה באמצע ההלוויה של לוחם צה"ל ינון פליישמן בהר הרצל

14:18 - דיווח בפוקס ניוז: בכיר ישראלי, בתיאום עם ארה"ב, ביקר ביום שבת בדוחה, בירת קטר, ונפגש עם המתווכים הקטרים בנוגע לעסקה לשחרור החטופים. על פי הדיווח, שיחות המשא ומתן הופסקו ביום שישי בשל היעדר הסכמות בכמה סוגיות טכניות, והתחדשו ביום שבת על רקע הביקור בדוחה שהוגדר כ"מועיל".

14:02 - בעזה מדווחים כי צה"ל תוקף מבנה ממזרח לרפיח שבדרום הרצועה.

בעזה מדווחים: צה"ל תוקף מבנה ממזרח לרפיח
בעזה מדווחים: צה"ל תוקף מבנה ממזרח לרפיח

14:00 - אזעקות בבאר שבע ואופקים.

13:37 - כוחות צה"ל ממשיכים בשעות האחרונות בפעילות הקרקעית ברצועת עזה. בהיתקלויות עם מחבלים, הלוחמים בסיוע מסוקי קרב וכטב"מים חיסלו חוליות שניסו לפגוע בכוחות.

"הלוחמים גם השמידו תשתיות טרור, בהן עמדות נ"ט ועמדות שיגור נוספות", הוסיפו בדובר צה"ל. "כמו כן, הכוחות, בהכוונת מידע מודיעיני מדויק של אמ"ן ושב"כ, חיסלו פעילי חמאס - ג'מיל באבא, מפקד הכוח הימי במחנות המרכז, מחמד צפדי, מפקד מערך הנ"ט בגדוד תופאח, מוואמן חגאזי, פעיל בולט של מערך הנ"ט בגדוד תופאח, ומוחמד עוודאללה שהיה בכיר בלשכת מטה הייצור של חמאס".

13:27 - תושב טייבה בשנות ה-20 לחייו נעצר לאחר שתלש תמונות של אזרחים חטופים ונעדרים ממבנה ברחוב דיזנגוף בתל אביב.

13:35 - צבע אדום בעוטף עזה.

13:05 - מספר פצצות מרגמה שוגרו לכיוון מוצב צה"ל באזור רכס רמים שבגבול לבנון. לא היו נפגעים. צ"הל מגיב כעת בארטילריה לאזור.

13:00 - משרד הבריאות של חמאס בעזה: 8,306 הרוגים ו-21,048 פצועים - מתחילת המלחמה.

12:54 - תיעוד מעזה: צה"ל תוקף במחנה הפליטים נציראת, שבמרכז הרצועה

12:00 - אשקלון: רקטה נפלה בחצר מפעל בעיר, אין נפגעים במקום.

נפילת רקטה באשקלון
נפילת רקטה באשקלון

נפילת רקטה באשקלון
נפילת רקטה באשקלון

11:45 - הפיגוע בירושלים: מאיר גבאי, שבתו מור ז"ל נרצחה ב-7 באוקטובר על ידי מחבלי חמאס, השתתף בנטרול המחבל. מאיר הוא פקח עירוני שביקש לחזור לעבודה והבוקר הוא נקלע לזירת הפיגוע. "חשבתי שמה שיחזיר אותי לשפיות זה לנסות לחזור לשגרה", אמר. "אחרי חמישה ימים פה אני אדם אחר לגמרי". לקריאת הכתבה המלאה

מור גבאי ז"ל
מור גבאי ז"ל

11:33 - "מטרייה" ללוחמים על הקרקע | דובר צה"ל מפרסם: קולות הקשר מהתקיפה המשותפת של כוחות השריון וחיל האוויר ברצועה. בימים האחרונים הכוחות הקרקעיים הכווינו ליותר מ-150 תקיפות באמצעות מטוסי קרב, מסוקי קרב וכטב"מים לחיסול מחבלים ולפגיעה בתשתיות חמאס. לקריאת הכתבה המלאה

11:31 - בהמשך לאזעקות באשקלון: צוותי מד"א יצאו לסרוק זירות בהן דווח על נפילות.

11:25 - אזעקות באשקלון, אשדוד, באר טוביה וגדרות.

11:02 - שוטר נפצע קשה בפיגוע ירי ברכבת הקלה בירושלים. המחבל נוטרל. צוותי מד"א שהגיעו למקום פינו את השוטר הפצוע לקבלת טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק בעיר.

פיגוע דקירה ברכבת הקלה בירושלים (צילום: N12)
פיגוע דקירה ברכבת הקלה בירושלים | צילום: N12

פיגוע דקירה ברכבת הקלה בירושלים (צילום: N12)
פיגוע דקירה ברכבת הקלה בירושלים | צילום: N12

10:51 - צבע אדום בכיסופים.

10:45 - הצהרה דובר צה"ל תת-אלוף דניאל הגרי: "כוחות נוספים נכנסו לרצועה. אנחנו נעים בקרקע, מזהים מחבלים - ותוקפים מהאוויר. השבת החטופים היא משימה לאומית עליונה. מלבד המאמץ של צה"ל, גם לעולם ולמוסדותיו הבין-לאומיים יש אחריות לדאוג לשלומם של החטופים ולעשות כל מה שניתן על מנת להשיב אותם הביתה".

10:28 - הפלסטינים מדווחים שטנקים של צה"ל הגיעו לפאתי העיר עזה.

10:24 - צבע אדום בנירים.

10:20 - משפחתה של שני לוק, שתועדה נחטפת מהמסיבה ברעים, קיבלה הודעה שהיא נרצחה. לוק, שלה אזרחות גרמנית, זוהתה ב-7 באוקטובר בסרטון שהופץ על ידי חמאס כשהיא שוכבת מחוסרת הכרה ופצועה על טנדר שנוסע בעזה. למרות זאת, הערכות היו כי לוק נמצאת בחיים ומאושפזת ברצועה. הקביעה נעשתה על בסיס ממצאים שנאספו בשטח ישראל ואיפשרו לקבוע את מותה. לקריאת הכתבה המלאה

שני לוק (צילום: באדיבות המשפחה)
משפחתה של שני לוק שתועדה נחטפת קיבלה הודעה שהיא נרצחה | צילום: באדיבות המשפחה

 10:00 - באו"ם הודיעו הבוקר שאתמול נכנסו לרצועת עזה 33 משאיות עם סיוע הומניטרי - המספר היומי הגדול ביותר עד כה מתחילת המלחמה.

9:42 - גורם רשמי בישראל לחדשות 12: לא נאפשר לתובע הראשי של בית הדין הפלילי הבין-לאומי בהאג לבקר בארץ ונמצה בעצמנו את הדין עם כל האחראים לאירועים הזוועתיים שבוצעו בידי חמאס - ואשר הוכרו ככאלה גם על ידי התובע במסגרת ביקורו ברפיח.

9:40 - מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף אבי רוזנפלד, ללוחמים: "השמדת החמאס היא פעולה שתימשך זמן רב. כעת מתחיל שלב נוסף במערכה, שבו יחידות נוספות נכנסות ללחימה בתוך שטח האויב. מול עינינו רק דבר אחד - השמדת המחבלים ועוזריהם בעזה".

פעילות צה"ל בשטח רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות צה"ל בשטח רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

9:21 - חיזבאללה הודיע על מחבל נוסף שחוסל בדרום לבנון. מתחילת המלחמה, בארגון הצהירו על 49 פעילים שחוסלו, אך על פי ההערכות המספר גבוה יותר.

9:08 - המטח לנתיבות: פגיעה ישירה בדירת מגורים ללא נפגעים. בשתי זירות נוספות נפלו חלקי רקטות, גם בהן לא דווח על נפגעים.

פגיעה ישירה של רקטה בנתיבות (צילום: עיריית נתיבות)
3 נפילות בנתיבות במטח האחרון | צילום: עיריית נתיבות

9:02 - נכון לשעה זו, זוהו 823 אזרחים שנרצחו במלחמה.

8:55 - האזעקות בנתיבות: צוותי מד"א יצאו לסרוק זירות בהן דווח על נפילות, לא ידוע על נפגעים.

פגיעה ישירה של רקטה בנתיבות (צילום: עיריית נתיבות)
פגיעה ישירה של רקטה בנתיבות | צילום: עיריית נתיבות

8:53 - דיווח בוושינגטון פוסט: ישראל הסכימה להאצת פעולות הבדיקה הנדרשות כדי להכניס לרצועה כ-100 משאיות סיוע ביום.

8:49 - אזעקות בנתיבות ובעוטף עזה.

7:56 - צה"ל תוקף מזרחית לרפיח, הפלסטינים מדווחים על שני מחבלים שחוסלו במקום.

7:35 - הלחימה בתוך רצועת עזה מתרחבת: עשרות מחבלים חוסלו הלילה בשורת היתקלויות, חלקם התבצרו במבנים. בהכוונת הלוחמים בשטח – כלי טיס תקף מבנה כינוס של חמאס שבו שהו יותר מ-20 מחבלים.

7:22 - דובר צה"ל: במהלך הפעילות בג'נין, הכוחות איתרו חמ"ל תצפיות שמולכד במטענים והשמידו אותו. הכוחות גם השמידו רכב בו נמצאה תחמושת וציוד צבאי ועצרו חשוד נוסף שברכבו נמצאו חלקי נשק. בנוסף, כלי טייס מאוישים מרחוק תקפו מחבלים חמושים להסרת סכנה. לקריאת הכתבה המלאה

7:16 - בפעילות הרחבה של צה"ל בג'נין, בהובלת חטיבת כפיר, נחשפו מספר מטענים שהוטמנו מתחת לכביש בשביל לפגוע בכוחותינו. בנוסף, הכוחות הרסו את שער הקשתות בכניסה למחנה, שנחשב לסמל במקום. משרד הבריאות הפלסטיני הודיע על 3 מחבלים שחוסלו. 

הקשת של מחנה הפליטים ג'נין
שער הכניסה המפורסם למחנה הפליטים ג'נין

7:11 - מקורות פלסטינים: בפעילות של צה"ל במחנה הפליטים ג'נין - חוסל ויאם חנון, ממייסדי גדוד ג'נין של הג'יהאד האיסלאמי.

חוסל ויאם חנון, ממייסדי גדוד ג'נין
ויאם חנון, ממייסדי גדוד ג'נין של הג'האד האסלאמי, חוסר בג'נין

7:00 - גורם צבאי סורי מאשר: חיל האוויר תקף מכיוון הגולן שתי עמדות צבאיות, בפרוורי דרעא שבדרום המדינה. נגרם נזק במקום.

06:25 -  דחפור של צה"ל פעל סביב בית החולים הממשלתי בג'נין בעקבות פעילות של קיני טרור במקום. דווח על כמה מחבלים שנפגעו בחילופי האש, ביניהם שניים שחוסלו. בנוסף, לפי הדיווחים כוחות צה"ל חשפו מטענים והרסו אנדרטאות של מחבלים בכניסה למחנה הפליטים ג'נין.

דחפור צה"ל בג'נין
תיעוד מג'נין

06:03 - הותר לפרסום: רס"ל (במיל') ינון פליישמן, בן 31 מירושלים, לוחם שריון בגדוד 71, עוצבת הברק, נהרג אמש בהתהפכות טנק בצפון הארץ. בנוסף, באירוע זה קצין צה״ל במילואים ולוחם במילואים מעוצבת הברק נפצעו באורח קשה. משפחות הלוחמים עודכנו.

05:16 - דיווחים בג'נין על חילופי אש בין הפלסטינים לבין כוחות צה"ל. לפי הדיווחים, נהרסה הקשת בכניסה למחנה הפליטים.

04:41 - צבע אדום בנתיב העשרה.

02:53 - תושבים מדווחים על הדי פיצוצים חזקים שנשמעו באזור חיפה והקריות.

01:39 - דיווחים פלסטיניים על כוחות הביטחון שפועלים בג'נין. לפי הדיווחים, חילופי אש התפתחו עם חמושים.

01:18 - בתגובה לשיגורים לרמת הגולן משטח סוריה, צה"ל תקף את המשגרים מהם בוצע הירי לעבר ישראל אמש.

01:05 - שעות אחרי ניסיון החדירה שסוכל מדרום לבנון לעבר חניתה, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי קיבלה אחריות.

00:59 - צבע אדום בניר עם, באיבים ובשדרות.

00:33 - האירוע בנמל התעופה במחוז דגסטאן ברוסיה הסתיים ללא נפגעים.

00:03 - בעזה מדווחים כי צה"ל תוקף יעדים באזור בית החולים אל-קודס - אחד מבין מתקנים אזרחיים רבים שבהם משתמש חמאס לצורכי טרור.

00:00 - דיווחים פלסטיניים: תקיפות אינטנסיביות של צה"ל באזור תל אלהוא בעיר עזה ובצפון הרצועה

23:39 - בעקבות לחץ אמריקני: ישראל הגבירה את הסיוע ההומניטרי שנכנס לעזה במהלך היום, ובסה"כ 48 משאיות שכוללות מזון, מים וציוד רפואי הועברו. במערכת הביטחון מדגישים כי כל הציוד נבדק טרם כניסתו לרצועה.

23:30 - בעזה מדווחים: ניתוקים בתקשורת ובאינטרנט בצפון הרצועה.

23:01 - דיווח ב-CNN: כוח התגובה המהירה של חיל הנחתים האמריקני על ספינת המלחמה USS Bataan יגיע "בקרוב" למזרח הים התיכון מול חופי ישראל ולבנון.