המשטרה הצליחה לסכל פיגוע דקירה סמוך לתחנת רכבת סבידור בתל אביב, לאחר שנעצרו שני חשודים תושבי אום אל-פחם עם סכינים על גופם - כך התירה היום (שני) לפרסום המשטרה. צפו בתיעוד

לפי הודעת המשטרה, לפני כשבועיים (2 בנובמבר) הבחינו שוטרי תחנת לב תל אביב בשני נערים תושבי אום אל-פחם שהולכים בצורה מחשידה על רחוב דרך נמיר פינת פרשת דרכים בת"א - ואז ניגשו אליהם והחלו לתשאלם. לאחר שבוצע עליהם חיפוש, נתפסו על גופם 2 סכינים.

השב"כ והיחידה המרכזית (ימ"ר) של מחוז תל אביב החלו בחקירת שני החשודים, וממנה עלה כי השניים על פי החשד הם תלמידי בית ספר בגיל 14. הם יצאו מביתם באום אל-פחם עם תיקי בית ספר ועלו על אוטובוס לכיוון תל אביב - כשברשות כל אחד מהם סכין. לפי המשטרה, זאת במטרה לכאורה לבצע פיגוע דקירה נגד חיילים. 

מהחקירה עולה כי השניים ירדו מהאוטובוס באזור דרך נמיר בתל אביב, הניחו את התיקים בצד - והתחמשו בסכינים תוך שהם מסליקים את הסכינים על גופם. במקביל, השוטרים הבחינו בחשודים וסיכלו את התכנון לביצוע פיגוע דקירה לכאורה.

בתחילה, השב"כ וימ"ר תל אביב הטילו על החקירה צו איסור פרסום. לאחר שמעצרם הוארך, הוגשה היום הצהרת תובע בחשד לניסיון רצח בנסיבות של טרור ובכוונת הפרקליטות להגיש נגדם כתב אישום חמור.