הקצין שהדיח חייל מטעמים אישיים באמצע המלחמה: אל"ם אבינועם אמונה, מפקד חטיבת החרמון, החליט בשבוע שעבר להדיח לוחם משירות מילואים, שבעה חודשים אחרי שהשמיע עליו ביקורת. אותו חייל יצא נגד מפקד החטיבה, שנפגש בניגוד להנחיות בחודש אפריל האחרון עם השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, כדי לבדוק את התאמתו לתפקיד מפקד המשמר הלאומי. יצוין כי לאחר הפרסום השיבו בדובר צה"ל כי החייל לא יודח, ורק קיים שיחה פיקודית עם המח"ט. 

חייל המילואים שהודח השמיע ברשתות החברתיות ביקורת על אל"ם אמונה בעקבות הפגישה עם השר לביטחון לאומי בן גביר לפני שבעה חודשים. עם פתיחת מתקפת הפתע של החמאס הוקפץ אותו חייל מילואים לשטח, ומאז הוא נמצא שם עם חבריו לצוות, תוך סיכון חייו ומבלי שביקר את משפחתו. 

בשבוע שעבר אל"ם אמונה הוריד פקודה למפקדו הישיר של החייל שהשמיע עליו ביקורת - והורה לו להוציא אותו מסדר הכוח של המילואים בחטיבה. על פי עדות הלוחמים, מפקד החטיבה הודיע ללוחם שיצא הביתה להתרעננות "שלא לחזור".

אבינועם אמונה (צילום: דובר צה"ל)
הדיח חייל שביקר אותו לפני שבעה חודשים. אל"ם אבינועם אמונה | צילום: דובר צה"ל

המקרה נודע לחיילי מילואים המשרתים בחטיבת החרמון ואלו בחרו להתייצב לצד החבר לנשק. "נקמה אישית? בזה עוסק המח"ט שלנו בזמן מלחמה?", אמר אחד מלוחמי המילואים בשיחה עם N12. 

תגובת דובר צה"ל: "החייל לא הודח משירות מילואים ביחידה. מפקד החטיבה קיים שיחה פיקודית עם משרת המילואים בעקבות התבטאות כנגדו".

הפגישה בין אמונה לבן גביר

לאחר הפגישה שהתקיימה בחודש אפריל אל"ם אמונה ננזף על ידי מפקד המכללות הצבאיות ונרשמה לו הערה פיקודית, זאת מפני שהתברר כי הפגישה בין השניים התקיימה ללא תיאום וללא אישור שנדרש על פי פקודות הצבא, ותוך הפרת האיסור על קשר ישיר בין משרתי צה"ל לבין הדרג המדיני הבכיר.

הפרשה הזו שעוררה הד ציבורי רחב, הביאה את הלוחם במילואים להשמיע ביקורת כנגד אל"ם אמונה ברשתות החברתיות. כפי שנודע ל-N12, אל"ם אמונה לא ראה בעין יפה את הביקורת שהשמיע כלפיו פקודו, על אף שגם הצבא מצא פגם בהתנהלותו כאשר בחר להיפגש עם השר בן גביר.