כבר בשעות הערב אתמול אפשר היה להבין שחלק זה לא הולך להיות גם בהמשך. חמאס הערים קשיים על יישום ההסכם והפעימה השנייה של שחרור החטופים היה בסימן שאלה. רק התערבות של מצרים ושל קטר, המתווכות במו"מ, הצליחה להפעיל את הלחץ הנדרש על ארגון הטרור ולאפשר את שחרור החטופים. 

הבוקר כבר דווח על כך שבישראל מודים שיהיו "מכשולים בהמשך". בהמשך אמר בכיר בצלב האדום בריאיון לסקיי ניוז ש"לא בטוח שהפעימה השלישית תתקיים היום". חמאס אתמול האשים את ישראל בהפרת ההסכם, בכך שלא נכנסו מספיק משאיות סיוע וכי שחרור האסירים לא התקיים כפי שסוכם. צריך לומר שזה היה צפוי. סינוואר זקוק לזמן, והאינטרס שלו הוא למשוך את הפסקת האש כמה שאפשר. מבחינתו, אפשר לטעון בכל יום שישראל מפירה את ההסכם, ובכך לדחות את השחרור - וגם את חזרת התמרון. 

מתאם פעולות הממשלה בשטחים הודיע היום בצהריים על כניסתן של 200 משאיות לארגוני הסיוע ברצועת עזה. מטרת ההודעה, בין היתר, לא לספק לחמאס תירוצים ולהראות שההסכם שעליו חתומה ישראל מקוים מהצד שלנו. 

ההודעה הזו מגיעה בשעה 13:00. עד שהשחרור ייצא לפועל הערב יש עוד זמן, ובמונחים של מו"מ מול חמאס - זה כמו נצח. קטר ומצרים צפויות לשים את כובד משקלן על חמאס משום שהיוקרה שלהן כמתווכות עומדת למבחן, אבל חמאס ינסה, כפי שידענו שיקרה, למשוך כמה שיותר זמן.