בעוד קטאר טענה כי התקיפות בעזה מקשות על מאמצי המשא ומתן לחידוש ההפוגה בין ישראל לחמאס, ראש הממשלה בנימין נתניהו הכריז היום (שישי) כי כוחות צה"ל ממשיכים להילחם ברצועה "בכל העוצמה".

"כוחותינו מסתערים קדימה", צייץ נתניהו בחשבון ה-X (לשעבר טוויטר) שלו. "אנחנו ממשיכים להילחם בכל העוצמה עד להשגת כל יעדינו: השבת כל חטופינו, חיסול חמאס והבטחה שעזה לעולם לא תהיה יותר איום על ישראל".

 

 

כעבור זמן קצר, שר האוצר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני בצלאל סמוטריץ' שוחח עם נתניהו וקרא לו להכריז רשמית על סיום מתווה ההפוגה ולנתק כל קשר עם חמאס והמתווכים בין הצדדים, בהם קטאר. "אסור לאפשר מצב של 'חצי מלחמה' שבו צה"ל חושש מעצירה פתאומית של הלחימה בעקבות מניפולציות של חמאס - שירצה לחזור ולחדש את ימי ההפוגה כדי למנוע את המשך פעולת צה"ל להשמדתו".

עוד הוסיף סמוטריץ' כי "אנחנו שמחים מאוד על החטופים שחזרו הביתה, אך כעת מתווה ההפוגה מיצה את עצמו. האויב הנאצי ממשיך לבצע פשעי מלחמה ביחס לאזרחים ולחטופים. הסכמה לעצירה נוספת כעת תהיה טעות איומה המשדרת חולשה ורפיסות. אסור בשום פנים ואופן לתת לצורר העלוב סינוואר לנהל אותנו".

כוחות צה"ל בלחימה ברצועת עזה (צילום: reuters)
כוחות צה"ל בעזה | צילום: reuters

לדברי סמוטריץ', שציין כי בהתאם להחלטת הממשלה אין אפשרות לשוב לימי הפוגה הומניטרית ללא דיון והחלטה מחודשת, יש "להסתכל על האויב רק דרך כוונות ופעילות מטוסי הקרב, ארטילריה וכניסה קרקעית עד לחיסול והשמדה מוחלטת והשבת כלל החטופים".

יו"ר המחנה הממלכתי וחבר קבינט המלחמה בני גנץ אמר: "כפי שהבטחנו, חזרנו לתקוף. בשבוע החולף נערכנו להרחבת המערכה מתוך המחויבות שלנו להשבת החטופים וההכרה שחייבים לשנות את המציאות בדרום וגם בצפון. זה היה שבוע של מראות שנכנסנו ללב של כולנו, אבל דווקא בשבוע הזה, לא הפסקתי לחשוב על אלו שעוד לא חזרו".

לדברי גנץ, חידוש הלחימה בעזה מהווה חלק מהמאמץ להשבת החטופים שעדיין מוחזקים בשבי. "עבור החיילות והחיילים שנלחמו ונחטפו במשמרתם, עבור אלו שנלקחו מרחבת הריקודים למנהרות החמאס, עבור אלו שישנו במיטותיהם וכעת ישנים תחת ארגון הטרור הרצחני".