הלווייתה של ברונה ולאנו ז״ל, חיילת בודדה מברזיל שהייתה בטבח במסיבת הטבע ברעים, נערכה היום (שלישי) בבית העלמין ירקון בפתח תקווה. אימה ואחותה מתגוררות בארץ, אך מלבדן לא היה מי שיגיע להשלים מניין. בפוסט שפרסמו מתנדבים, נכתב: ״לצערנו הרב ברונה ולאנו ז״ל נרצחה במסיבה ברעים. משפחתה עולה חדשה מברזיל, רק אימה ואחותה חיות בארץ וזקוקות לעזרה בהשלמת מניין בהלוויה שתתקיים הערב. בבקשה, מי שיכול – שיגיע״.

המשפחה נדהמה לגלות שלא פחות מ-10,000 בני אדם כואבים הגיעו להשתתף בצערה. בית העלמין בפתח תקווה היה גדוש מתנדבים שהגיעו לחלוק כבוד אחרון לצעירה שיצאה לחגוג במסיבת הטבע. ״נסענו אני וחברתי לאחר שכתבו שלא יהיה מניין״, סיפרה ל-N12 אורית, שהגיעה בעקבות הקריאה. ״במהלך הנסיעה הווייז הוסיף לנו יותר ויותר זמן למרות שהכביש היה פתוח, ולא הבנו למה. לקראת בית העלמין היה פקק מאוד גדול וחשבנו שאולי יש המון הלוויות, לא הבנו שכולם באים של ברונה״.

הלוויתה של ברונה ולאנו ז"ל (צילום: לפי סעיף 27 א')
הלווייתה של ברונה ולאנו ז"ל | צילום: לפי סעיף 27 א'

״אנשים פשוט חנו בשוליים בשני צידי הכביש״, שחזרה אורית. ״הפכו את הכביש ממש לחניון, אנשים חנו על שני נתיבים מתוך ארבעה לאורך מאות מטרים. הלכנו ברגל עד שהמשטרה עצרה אותנו ולא נתנה לאנשים להיכנס עוד, לא רצו שיהיה אירוע המוני מדי. אמרו שמסוכן להתקהל כך״.

״למרות העובדה שלא הצלחנו להיכנס להלוויה עצמה, זה היה אחד מהאירועים הכי מרוממי רוח שיש״, הוסיפה. ״חשבנו שנהיה קומץ אנשים וזה היה פשוט מרגש. מדהים לראות כמה לאנשים אכפת והם לא סתם יושבים בבית, אפילו אנשים שלא הכירו אותה. אני בטוחה שזה מאוד חיזק את המשפחה וכדאי שאנשים ישמעו את זה נוסף על כל הדברים הקשים ששומעים כל היום״.