הביקורת בשידור חי: קשישה עזתית החליטה לאזור אומץ והטיחה אמירות קשות נגד חמאס, בריאיון לערוץ אל-ג'זירה שהתקיים בפנים גלויות. בו היא אמרה בקול חד לעיני המצלמות כי ארגון הטרור גונב את כל הסיוע שמיועד לתושבים.

כתב רשת הטלוויזיה הפרו-קטארית אמר לתושבת עזה שהתפנתה מביתה: "המצב קשה, לא נכנס אליכם סיוע". היא מצידה לא חשבה פעמיים ומתחה ביקורת חריפה על חמאס: "כל הסיוע הולך למטה (למנהרות) - ולא מגיע לאנשים או לעם".

מחסן של אונר"א בעזה מלא בציוד ובמזון
מחסן של אונר"א בעזה מלא בציוד ובמזון

הכתב השיב: "מגיע סיוע מועט והוא מחולק לתושבים". העזתית המשיכה במתקפה נגד חמאס, תוך שהיא מנופפת בידה: "כל הסיוע הולך לבתיהם, הם לוקחים את זה. הם גם ירו בי ועשו בי מה שהם רוצים".

בניגוד לפעמים עברו, הפעם למרות שתושבת עזה התריסה בריאיון, הכתב באופן חריג נמנע מלקטוע אותה וכנראה לא הצליח להישאר אדיש לקולות שהולכים וגוברים נגד חמאס, הזעם שנשמע מתחת לפני השטח.

"סינוואר שאללה ינקום בך, תשחרר את החטופים האלה"

בריאיון טלפוני ששודר אתמול (רביעי) בתחנת רדיו פלסטינית - נשמע תושב עזה, שנמלט לרפיח, מתבטא בחריפות נגד חמאס והעומד בראשו יחיא סינוואר. "אני רוצה להעביר מסר לממשלת חמאס", אמר. "שאללה ינקום בכם, שאללה יקלל אתכם, את אבא שלכם ומי שהביא אתכם לעולם. סינוואר, שאללה ינקום בך. הבאת עלינו הרס".

"גרשו אותנו מעזה לח'אן יונס ומח'אן יונס לרפיח, הופרדנו מהמשפחות שלנו, מהילדים שלנו ומהנשים שלנו. תשחרר את החטופים האלה!", הוא הוסיף. "סינוואר מתחבא מתחת לאדמה, הוא ומוחמד דף והמתועבים שאיתו. אין לנו אפילו מים".

"עמדתי נדהם ומזועזע מהכמויות הגדולות שנערמו במחסנים"

תיעוד שפורסם אתמול חשף כי מחסן אונר"א בעזה מלא במזון ושתייה, שככל הנראה לא חולקו לתושבים ברצועה שמשוועים לאוכל והחליטו לבזוז אותו. התמונות האלו עוררו ביקורת בקרב העזתים שזועמים על סוכנות הסעד של האו"ם, שמתוקף תפקידה - אחראית לספק להם סיוע הומניטרי.

ביקורת של תושבת עזה נגד חמאס באל-ג'זירה
ביקורת של תושבת עזה נגד חמאס באל-ג'זירה

"תושבים ברצועת עזה פשטו היום על מחסני אונר"א ומצאו כמויות גדולות של אורז, עדשים, קמח ושמן. בזמן שאנשים מורעבים ואין להם ממש מה לאכול", שיתף אחד מהתושבים ברצועה.

עובד בדרג נמוך של אונר"א הצביע על התופעה הבעייתית שאותה מתארים הפלסטינים: "עמדתי נדהם ומזועזע מכמות האוכל, חומרי הניקוי, המזרנים והאוהלים בכמויות גדולות, שנערמו במחסנים".