יוכבד ליפשיץ, בת ה-85 ששוחררה אמש (שני) יחד עם נורית קופר, סיפרה על 17 הימים בידי חמאס: "היה קשה, עברתי תופת". ליפשיץ סיפרה על מתקפת הפתע ורגע חטיפתה: "המונים הסתערו על הבתים, הכו אנשים וחלק חטפו, כמוני. לא היה הבדל בין קשישים לילדים. הם הכו אותי בדרך במקלות והכאיבו באזור של הצלעות. זה היה כואב ומחריד". חשוב לציין כי עדותה של ליפשיץ לא מעידה בהכרח על התנאים של שאר החטופים הישראלים בעזה, ובפרט החיילים. כך, שסביר ששחרורה של ליפשיץ וכך גם היחס שניתן לה הם חלק מהלוחמה הפסיכולוגית שמנהלת חמאס בניסיון להציג לעולם פנים הומניות יותר.

יוכבד ליפשיץ ונורית קופר, שתי החטופות ששוחררו
יוכבד ליפשיץ ונורית קופר, שתי החטופות ששוחררו

"נלקחתי על אופנוע, הרגליים בצד של האופנוע והראש בצד אחר של האופנוע. נסענו בשדרות החרושים. הורידו ממני את השעון והתכשיטים", סיפרה ליפשיץ בהצהרה שנתנה בבית החולים איכילוב. "כשהגענו לשם, התחלנו ללכת קילומטרים במנהרות. הם (מחבלי חמאס) אמרו שהם אנשים שמאמינים בקוראן, והם יתנו לנו את התנאים כמו שיש להם. המחבלים ריכזו 25 חטופים במקום אחד, ועל כל חמישה הוצב שומר".

היא התייחסה גם למחדל שהביא לחטיפתה: "חוסר הידיעה של צה"ל והשב"כ פגע בנו. חמאס התכונן לחטיפה במשך זמן רב. אנחנו היינו השעיר לעזאזל של השלטון".