הסלמה נוספת בגבול לבנון: בגל תקיפות נרחבות של צה"ל נגד מטרות חיזבאללה היום (ראשון), חוסלה חוליית מחבלים שנערכה לירות טילי נ"ט לעבר שטח ישראל, והושמדו משגרים שהיו מוכנים לשיגור. זמן קצר לאחר התקיפות, חדרו שני כלי טיס עוינים לשטח האווירי של ישראל שיורטו בהצלחה על ידי מערכת כיפת ברזל. שני לוחמי צה"ל נפצעו בינוני מרסיסים - לא ברור אם של המיירטים או של אחד הכטב"מים שהצליחו לחדור.

חילופי האש נמשכו לתוך שעות הצוהריים, ועל רקע הדיווחים של ירי ארטילרי ותקיפות חיל האוויר בשטח לבנון - ירו בחיזבאללה פעם נוספת לעבר ישראל. כמה רקטות נורו לעבר מוצבי צה"ל בהר דב, אין נפגעים לכוחותינו.

"בשעה זאת צה"ל ממשיך לתקוף מטרות חיזבאללה בדרום לבנון", עדכנו בצה"ל בשעות הצוהריים המוקדמות. עוד מסרו שם כי מטוסי קרב של חיל האוויר השלימו גל תקיפות נרחב של מטרות של ארגון הטרור חיזבאללה בשטח לבנון. "בין היתר הותקפו תשתיות טרור, משגרים ומתחמים צבאיים של הארגון", פרטו בצבא.

תקיפה בדרום לבנון
גל תקיפות משמעותי של צה"ל בדרום לבנון

דובר צה"ל: "בהמשך להתרעות שהופעלו במרחב הגליל המערבי, זוהו כלי טיס עוינים שחצו מלבנון לשטח ישראל, לוחמי ההגנה האווירית יירטו שתי מטרות בהצלחה. שני לוחמי צה"ל נפצעו באורח בינוני ומספר נוספים נפצעו באורח קל כתוצאה מרסיסים ושאיפת עשן. הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים ומשפחותיהם עודכנו".