אחרי 64 ימים: קיבוץ בארי הודיע היום (שבת) על הירצחו בשבי חמאס של סהר ברוך, בן ה-25, שנחטף מביתו בקיבוץ בשבת השחורה. אתמול פרסם החמאס סרטון ובו טען שברוך נחטף בחיים ומת בשטח הרצועה. אחיו, עידן ברוך, וסבתם, נרצחו ב-7 באוקטובר. סהר הותיר אחריו את הוריו תמי ורוני, ושני אחים - גיא וניב.

סהר היה סטודנט להנדסת חשמל באוניברסיטת בן-גוריון. הקשר שלו עם משפחתו אבד ב-7.10, כאשר נחטף מביתו בבארי. אחיו עידן בן ה-20, וסבתם בת ה-81, נרצחו באותו יום. משפחתו חיכתה למידע נוסף על סהר וקיוותה לראות את שמו ברשימות: "אנחנו באי-וודאות מוחלטת, הוא בחור מבריק".

דודתו מירב ברקאי סיפרה: "סהר היה בבית יחד עם אחיו עידן בבית של אמא, הם התעוררו בבוקר כמו כולנו מהצבע אדום ומהפיצוצים". בריאיון לכאן 11 לפני שבועיים הוסיפה: "הם נסגרו בממ"ד אבל לא הצליחו לסגור את הדלת, אז הם סגרו אותה עם ארון. כשהתחילה האש, זרקו לתוך הממ"ד שלושה רימונים - עידן נפגע וסהר טיפל בו במשך שעות".

טוראי עידן ברוך ז"ל (צילום: צה"ל ומערכות הביטחון)
טוראי עידן ברוך ז"ל. אחיו של סהר שנרצח בשבת השחורה | צילום: צה"ל ומערכות הביטחון
גאולה בכר
גאולה בכר ז"ל, סבתם של עידן וסהר ברוך. נרצחה בשבת השחורה במתקפה על הקיבוץ

 

"כשהבית התחיל להישרף בצורה שכבר היה חם מכדי להישאר בבית הם החליטו לקפוץ החוצה", הוסיפה. "בהתחלה קפץ עידן וכנראה בסמוך לזה הוא נורה ונרצח. סהר נשאר אחריו עוד כמה דקות בשביל להביא לו את המשאף, כי עידן היה אסתמטי. במשך יותר משבועיים אנחנו לא ידענו מה עלה בגורלו ואז התקבל איזשהו מידע שהוא לא בשטח ישראל".

עוד סיפרה: "הוא אמור היה להתחיל את שנת הלימודים, הוא כבר נרשם וביום רביעי שאחרי האסון היינו אמורים ללכת לבאר שבע לבחור דירה".