אוגדה 98, הכוללת בתוכה את עוצבת הקומנדו ויחידות מיוחדות, פתחה לראשונה בהתקפה ונלחמת בלב העיר ח'אן יונס שברצועת עזה, כך הותר הערב (רביעי) לפרסום. מאז שהחלה ההתקפה, חיסלו לוחמי האוגדה מחבלים רבים בהיתקלויות ומהאוויר. כ-30 פירי מנהרות אותרו במרחב - והושמדו.

היחידות המיוחדות פתחו בהתקפה משולבת נגד מרכזי הכובד של ארגון הטרור. תוך שעות ספורות פרצו לוחמי האוגדה את קווי ההגנה של חטיבת ח'אן יונס, כיתרו את העיר, ולראשונה - החלו לתמרן בלב המרחב. 

הכוחות שפתחו את ההתקפה האוגדתית תקפו מטרות טרור רבות באזור. הלוחמים פשטו על מוצב גדודי של חמאס, ואיתרו בו אמצעי לחימה ומודיעין רבים. במקביל, כוחות אחרים כיתרו את העיר ח'אן יונס.

אוגדת הכוחות המיוחדים של צה״ל נלחמת בחאן יונס (צילום: דובר צה"ל)
אוגדת הכוחות המיוחדים של צה״ל נלחמת לראשונה בלב חאן יונס | צילום: דובר צה"ל

עוצבת הקומנדו וחטיבת גבעתי הגיעו למרכז העיר והחלו בפשיטות ממוקדות בלב העיר. הלוחמים חיסלו מחבלים, השמידו תשתיות טרור ואיתרו אמצעי לחימה. מטרות טרור, בהן מחסן לאמצעי לחימה הנמצא בתוך מסגד, הותקפו.

חטיבת ח'אן יונס היא אחת משתי החטיבות הדומיננטיות ביותר בחמאס. העיר העזתית מזוהה כסמל צבאי ושלטוני, וכל הנהגתו של ארגון הטרור הרצחני, מדינית וצבאית, גדלה במרחב ח'אן יונס.

אוגדת הכוחות המיוחדים של צה״ל נלחמת בחאן יונס (צילום: דובר צה"ל)
אוגדת הכוחות המיוחדים של צה״ל נלחמת לראשונה בלב ח'אן יונס | צילום: דובר צה"ל

מפקד פיקוד הדרום, האלוף ירון פינקלמן, קיים הערכת מצב מבצעית עם כוחות צה"ל שנלחמים במרחב ח'אן יונס, ואמר כי "הלחימה בח'אן יונס היא מאמץ מרכזי, אני מתרשם שזה מנוהל היטב - ששולטים בזה, שדוחפים קדימה". לדבריו, "יש פה יעדים ערכיים, אנחנו נלך עם זה. תמשיכו לבסס את זה. נזרים לפה את מה שצריך, ודוחפים קדימה כל הזמן אל מול היעדים שמזהים פה בחזית".

על רקע הפעילות של הכוחות בח'אן יונס, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב: "אמש אמרתי שכוחותינו יכולים להגיע לכל מקום ברצועת עזה. עכשיו הם מכתרים את ביתו של סינוואר. אז ביתו איננו מבצרו, והוא יכול לברוח, אבל זאת רק שאלה של זמן עד שנשיג אותו".