25 תצפיתניות נעלמו מבסיס נחל עוז במתקפת הפתע של ה-7 באוקטובר. שתיים מהן ניצלו, 15 נרצחו, שבע מוגדרות חטופות, ורוני אשל, בתו של אייל, מוגדרת כנעדרת. הערב (שבת) שיתף אייל במאמצים להשיג מידע על מה שאירע בבסיס באותו בוקר, ומה שקרה לבתו. 

"יש לי מחברת והיא מתמלאת במידעים", הסביר, "אני אוסף את המידע מכל כך הרבה אנשים טובים שעוזרים לי. הרבה אנשים שפתאום מתקשרים". הוא הבהיר: "עד הרגע הזה למעשה אין תחקיר. אני לא יודע להגיד מה קרה עם רוני. אף אחד לא יודע להגיד מה קרה בחמ"ל באותן דקות איומות, שחורות וכואבות לכולנו".

אייל אשל אביה של רוני אשל
"יש לי מחברת והיא מתמלאת במידעים" אייל ורוני אשל

סימני השאלה

אייל מצליח להשיג קטעי מידע אותם הוא מעביר לגורם שנמצא איתו בקשר. "אותו בחור נחמד מעביר את המידע הלאה וגם אומר לי: 'תודה רבה, איך ידעת את זה?'", סיפר.

עם זאת, בקשות שלו לראות את הסרטון ממצלמות הבסיס וממצלמות באזור נענו בשלילה. "אני שואל עד הרגע הזה איפה הסרט, אני לא מקבל תשובות", תיאר. "יכול להיות שאני לא אמור לקבל תשובות, אבל אני אמצא בדרך שלי את כל המידע הזה".

ההתכתבות האחרונה בין רוני לאימה
ההתכתבות האחרונה בין רוני לאימה

התקווה של אייל 

בשבוע שעבר שוחררה התצפיתנית אורי מגידיש, שנחטפה לרצועת עזה. "זה נתן לי אופטימיות ונתן לי את המרווח נשימה הנוסף שהיה לי חסר", שיתף. "זה גרם לי לחשוב שאולי גם אנחנו נשמע את הבשורה הזו כמו המשפחה של אורי. אתמול לצערנו כאבנו כולנו לשמוע את הידיעה על כך שהתצפיתנית ים גלס איננה".

אורי מגידיש ששוחררה מעזה עם משפחתה (צילום: דוברות השב"כ)
אורי מגידיש ששוחררה מעזה עם משפחתה | צילום: דוברות השב"כ

אייל המשיך: "אנחנו רוצים לחשוב שרוני חטופה, זה הדבר היחיד שמחזיק אותי כרגע. יש לנו עדויות על כך שיש סימני גרירה מהחמ"ל החוצה. אלה נתונים שהועברו ואומתו. יש לזה גם עדויות של חיילים מהיחידות הכי טובות בצה"ל".