נשיא ארה"ב ג'ו ביידן שוחח היום (שבת) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והבהיר לו כי "ארה"ב עומדת לצדה של ישראל ותומכת באופן מלא בזכותה של ישראל להגן על עצמה". שיחת הטלפון בין השניים מגיעה שעות לאחר מתקפת הפתע של חמאס בדרום ולאחר שהנשיא קיבל עדכון מלא על שאירע. נתניהו הודה לביידן על "תמיכתו הבלתי מסויגת" בישראל והבהיר כי "תידרש מערכה עוצמתית ממושכת" שבה לדבריו "ישראל תנצח". נציין כי ארה"ב הבהירה שתעשה הכל כדי להבטיח את ביטחון ישראל במערכה זו. 

מוקדם יותר צייץ גם שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן דברי תמיכה בישראל וגינוי חריף למתקפה של חמאס. "אנו עומדים בסולידריות עם הממשלה והעם בישראל, ושולחים את תנחומינו לישראלים שנהרגו". 

 

 נציין כי לפני דברי התמיכה של ביידן, שורת מנהיגים בעולם בכלל ובמערב בפרט הביעה תמיכה בישראל ובזכותה להגן על עצמה. נשיא צרפת עמנואל מקרון הגדיל לעשות וצייץ בעברית: "שוחחתי עם הנשיא הרצוג ועם ראש הממשלה נתניהו, אני מגנה את מתקפת הטרור מעזה נגד ישראל, חייליה ואנשיה. צרפת ניצבת לצד ישראל והישראלים, דבקה בביטחונם ובזכותם להגן על עצמם". 

גם ראש ממשלת בריטניה הביע תמיכה בישראל ובזכותה להגן על עצמה, ודברים דומים הגיעו גם מגרמניה ושבדיה. שליח האו"ם למזרח התיכון פרסם הודעת גינוי חריפה נגד "התקפות אכזריות נגד אזרחים" ונשיאת הנציבות האירופית צייצה כי מעשי חמאס הם "טרור בצורתו המתועבת ביותר". 

עם זאת, היו גם מדינות שהטילו את האחריות למתקפה שבה פתח חמאס - על ישראל. קטאר למשל, מדינה שפעמים רבות מנסה להביא לרגיעה ברצועה, קבעה כי האירוע התרחש בגלל "מעשי ישראל באל-אקצא".