אתמול חמאס הודיע שמשפחת ביבס - שירי והילדים אריאל וכפיר נהרגו, דובר צה"ל מיד הבהיר שהם עומדים בקשר עם המשפחה ובודקים את אמיתות הדברים. הערב (חמישי) פרסמנו ב"מהדורה המרכזית" על מהלך שישראל ניסתה להוציא אל הפועל שקשור במשפחה - מהלך שנכשל. במקביל לפרסום, הערב חמאס העבירו אות חיים מירדן ביבס: החוטפים סיפרו לביבס שבני משפחתו מתו בשבי.

בשעות הדרמטיות אמש, אחרי קבלת הרשימה הראשונית של חמאס דרך הקטארים אל המוסד וצה"ל, כולם בדרג המדיני והצבאי היו תחת הרושם הקשה של הודעת חמאס - שלפיה שירי ביבס וילדיה אריאל וכפיר אינם בין החיים. בעקבות כך, נעשה מאמץ אדיר בלילה האחרון להחזיר את ירדן ביבס, אב המשפחה.

ירדן ביבס
בחמאס סירבו לבקשה. ירדן ביבס

ירדן נחטף בנפרד מאשתו שירי והילדים כפיר ואריאל, יש הערכות שהם גם הוחזקו בנפרד, בישראל יודעים לומר שהוא פצוע, פורסמו גם תמונות שלו בשבי חמאס כשהוא פצוע ומדמם בידיו ובראשו.

המאמצים להחזיר אותו, לפחות אתמול, העלו חרס: חמאס סירב לבקשה הישראלית, והתקווה היא שבהמשך הדרך - נקווה שלא בעוד זמן רב - יצליחו להשיב אותו הביתה. בישראל ממשיכים לבדוק את טענת חמאס שבני משפחת ביבס נהרגו.

דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, התייחס לכך בתדרוך ואמר: "חמאס מציג תיעוד אכזרי של ירדן ביבס, ליבנו איתו ועם המשפחה כולה. נמשיך לפעול להחזרת השבויים. מדובר בטרור פסיכולוגי שחמאס מפעיל מול העולם, מטרתו להפעיל לחץ ולהכאיב".

"הטענות על משפחת ביבס לא מאומתות עדיין", הצהיר הגרי. "הדבר שב ומדגיש את מה שהעולם חייב לדרוש - השבת נשים וילדים ובדיקת מצב רפואי של החטופים של הצלב האדום או ארגון בין-לאומי אחר, זה המתווה וההסכם. ליבנו עם משפחות החטופים ושל אלה שיקירהם טרם חזרו, יש לנו מחויבות עמוקה להחזיר את כולם".