מידע מודיעיני הוביל למבצע נועז להצלת חטופים ברצועה - שלבסוף לא אותרו במקום, כך הודיע אתמול (שישי) בערב דובר צה"ל. כוח מיוחד שפשט על מתחם ברצועה, נתקל במחבלים וחיסל אותם, שני לוחמים נפצעו קשה - הודעה נמסרה למשפחתם.

אחרי חיסול המחבלים, הלוחמים הצליחו להשתלט על המתחם שבו שהו. "הכוחות פשטו על מבנה של חמאס וחיסלו מחבלים שלקחו חלק בחטיפה ובאחזקת החטופים", מסרו בצה"ל. "לא חולצו חטופים בפעילות זו".

עוד נמסר כי "צה"ל ממשיך לפעול במגוון דרכים מבצעיות ומודיעיניות, יחד עם ארגוני הביטחון הנוספים לשחרור החטופות והחטופים, ואיסוף מידע אודותיהם. נציגי צה״ל עומדים בקשר עם משפחות החטופים, באופן שוטף ומעדכנים אותן בכל מידע מאומת אודות יקיריהן. חמאס מנסה וינסה לייצר טרור פסיכולוגי. יש להימנע מהפצת שמועות ועובדות שאינן מאומתות".

חמאס מצידו הוציא הודעה כי סוכל "ניסיון ציוני" להגיע לאחד החטופים. לפי הודעת חמאס, כוח מיוחד התגלה בעת המבצע - ובמקום נרשמו חילופי אש. בהודעת חמאס שפורסמה הבוקר נאמר כי כלי טיס צבאיים "התערבו והפציצו את המקום". עוד טענו בחמאס כי השיגו רובה של אחד החיילים ומכשיר קשר של הכוח המיוחד, אך טענות אלה אינן מאומתות.