ממדי הרוע ממשיכים להיחשף לעולם: דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, חשף היום (רביעי) בריאיון לרשת CBS האמריקנית פתק שנמצא על גופת אחד ממחבלי החמאס שהשתתף במתקפת הפתע הרצחנית על העוטף ב-7 באוקטובר. המילים שנכתבו בו מדרבנות את המרצחים לבצע טבח חסר רחמים באזרחי ישראל - ומעידות שהזוועות תוכננו מראש.

על הפתק שמצא צה"ל במהלך הליך טיהור היישובים נכתב בין היתר בכתב יד: "עליכם להשחיז את להבי חרבותיכם ולהיות טהורים בכוונותיכם בפני אללה. דעו כי האויב הוא מחלה שאין לה רפואה מלבד עריפת הראשים ועקירת הלבבות והכבדים. הסתערו עליהם!"

פתק שנמצא על גופת מחבל המעודד לביצוע טבח חסר רחמים (צילום: דובר צה"ל)
פתק שנמצא על גופת מחבל המעודד לביצוע טבח חסר רחמים: "הסתערו" | צילום: דובר צה"ל

"העולם צריך להבין - זה לא עניין של ישראל נגד הפלסטינים", אמר הגרי בריאיון לרשת החדשות האמריקנית. "זה פשע נגד האנושות".

חלקים נרחבים מהניסיונות של חמאס להסתיר את ההיערכות למתקפת הפתע עדיין אסורים  לפרסום. עם זאת, כבר עתה ניתן לומר, שהתקבלו במערכת הביטחון אותות, או סימנים מעידים שהובילו לכינוס של כמה דיונים ביטחוניים.

שעות לפני המתקפה התנהל דיון לילי בהשתתפות בכירי מערכת הביטחון. אלא שלא היה זה הדיון הראשון שנערך בתקופה האחרונה בהרכב הבכיר, שכלל את הרמטכ"ל הרצי הלוי, ראש השב"כ רונן בר ואלופים נוספים. הרקע – סימנים מעידים לפני המתקפה.

תא"ל דניאל הגרי, דובר צה"ל (צילום: דובר צה"ל)
תא"ל דניאל הגרי, דובר צה"ל | צילום: דובר צה"ל

בדיונים הביטחוניים, הועלה תרחיש הייחוס שכלל חדירה של מחבלים לשני יישובים בעוטף עזה, פחות או יותר. על רקע ההערכה הזו ככל הנראה, השב"כ החליט להקפיץ את צוות טקילה, שנועד להתמודד עם אירועים מסדר גודל זה. לאחר המתקפה התברר שעל גופות של כמה מהם התגלו מפות של בסיסים.