תשע שעות לאחר קריסת הפסקת האש, דובר צה"ל הודיע אחר הצוהריים (שישי) כי החל מהשעה 07:00 חיל האוויר בשיתוף האוגדות הלוחמות תקפו יותר מ-200 מטרות ברצועת עזה. כלי טיס של חיל האוויר תקפו שורת מטרות ברחבי הרצועה, בצפון הרצועה ובדרומה, ברפיח, בסג'אעייה, בזייתון, בבית חאנון ובג'באליה, בהן בתי מפקדים של חמאס ומפקדות פיקוד ושליטה. בהמשך צפויות פעולות קרקעיות חדשות ברצועה.

הכוחות השמידו אזורים ממולכדים במטענים, פירי מנהרות, עמדות שיגור ומפקדות צבאיות ששימשו את חמאס לקראת המשך הלחימה. בנוסף, ספינת טילים של חיל הים תקפה מטרות סיוע במסגרת החזרה ללחימה ובוצעו תקיפות רבות על ידי טנקים וארטילריה. חלק מהתקיפות הוכוונו על ידי כוחות היבשה הפועלים ברצועה מאוגדות עזה, 162, 36 ו-252.

חיל האוויר תקף שורת מטרות טרור ברחבי רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
תקיפת צה"ל ברצועה, הבוקר | צילום: דובר צה"ל
חיל האוויר תקף שורת מטרות טרור ברחבי רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
תקיפת צה"ל ברצועה, הבוקר | צילום: דובר צה"ל

בצה"ל אומרים כי התמרון יחודש בצורה "נבונה ומפתיעה" בימים הקרובים ומציינים כי לא ויתרו על עיקרון שחרור הנשים והילדים שסוכם במתווה. נכון להיום, 137 חטופים מוחזקים בעזה - בהם 17 נשים וילדים. 113 חטופים הוחזרו עד כה - בהם 24 זרים.

בצבא מבהירים כי ישראל לא הקריסה את המתווה וכי חמאס לא העביר הבוקר רשימת חטופים חדשה לפי המתווה - ואף שיגר רקטה לפני השעה 07:00. המהלך הקרקעי, אומרים בצבא, יבוא בצורה "שונה ומתפתחת" בכל חלקי הרצועה, ויטופלו כמה מרכזי כובד של חמאס עם עדיפות לפגיעה בבכירים.

בצפון נשמרת הכוננות הגבוהה. בצה"ל עוקבים אחר חיזבאללה ומבהירים שלכל איום או התקרבות לגדר - תהיה תגובה. חיזבאללה, אומרים בצבא, יחליט אם הוא חוזר ללחימה בעצימות שהייתה, ומבהירים שהם ערוכים מולו ויגיבו בהתאם.

עדויות החטופים, אומרים בצבא, מסייעות גם למודיעין ברצועה. הן מוצלבות עם מודיעין נוסף, מה שמייצר מידע להמשך המאמץ בנושא. מכיוון שבחלק מהדברים שאמרו החטופים יש גם אי-דיוקים, נדרשות הצלבות. מאחר שהלחימה צפויה להיות ארוכה ולהתקיים בשלבים, צפויים רידודים במילואים. כוחות העתודה בצפון צפויים להיות משוחררים - לאור הרצון להקל על המשק. מי שישוחרר, יקבל ימי התארגנות על חשבון הצבא.

בצה"ל מציינים כי אין להם מידע שתקיפות של צה"ל ברצועה פגעו בחטופים, אך מוסיפים כי יכול להיות שחקירה מקיפה בתום המלחמה תקבע אחרת. בצבא מדגישים כי הם עושים הכול כדי שלא ייפגעו חטופים, תוך שימוש בכל המודיעין שיש להם כשמפעילים אש. אם יצטרכו לעצור לחימה לטובת פעימה נוספת של שחרור חטופים, אומרים בצה"ל, יוכלו לעשות זאת.