אמש דיווחנו על הפסגה המרובעת בקטר שכללה לראשונה גם את ראש המודיעין המצרי לצד ראש המוסד, ראש ה-CIA וראש הממשלה הקטרי, דבר שמעיד על אפשרות להגעה לעסקה בת קיימא להמשך שחרור חטופים. הבוקר (רביעי) מתפרסמות ידיעות בכלי תקשורת בין לאומיים על ההבנות שאליהן הגיעו הארבעה באשר לחמש הקטגוריות הבאות לשחרור חטופים. אמנם לא מדובר בהסכמות ובמתווה מפורט, אבל באמצעות ההבנות הללו ניתן לשרטט את השלבים הבאים של שחרור החטופים אחרי מיצוי שחרורם של הנשים והילדים. 

לפי דיווח בוושינגטון פוסט, חמש הקטגוריות הבאות - אם ייצאו אל הפועל - יהיו אלה: גברים מבוגרים (מעל גיל מילואים), חיילות, גברים במילואים, חיילים בשירות סדיר וגופות ישראלים שמתו ב-7.10 או בשבי.

שחרורה של מיאה ליימברג
מיאה ליימברג משתחררת משבי חמאס. "למצות את השחרור"

מקור ישראלי ציין שבישראל מצפים לעוד שלושה ימים לפחות של שחרור חטופים לצד הפוגה הומניטרית, מתוך כוונה למצות עד הסוף את שחרורם של כל הנשים והילדים שמוחזקים בידי חמאס עד שיעברו לקטגוריות השחרור הבאות. כל זמן שחמאס ישחרר 10 ביום, כך גם הפסקת האש תימשך, ציין הגורם. 

 עם זאת, הגורם הבהיר שמדובר בהפסקת אש זמנית ושבשום מצב לא דנים על הפסקת אש קבועה. מבחינת הגורמים הרשמיים בישראל, אם לא יגיעו להסכמות בקרוב - הלחימה תחודש, והיא צפויה להתרחב גם לדרום הרצועה. בארה"ב ציינו כי אם זה יקרה, הציפייה שלהם היא שלחימה לא תוביל לעקירת תושבים גם מדרום הרצועה, אחרי שכמיליון תושבים עברו מצפון הרצועה לדרומה. 

ג'ו ביידן
העביר מסר לקראת המשך הדיונים על הפסקת אש. ביידן

גם הנשיא ביידן צייץ אתמול ואמר ש"המשך הדרך של טרור, הריגה ואלימות זה לתת לחמאס את מה שהוא רוצה. אנחנו לא יכולים להרשות זאת". ובכך למעשה רמז ביידן שלא בטוח שהמשך הלחימה היא אינטרס אמריקני.