ראש המוסד לשעבר, יוסי כהן, התראיין אמש (שבת) ל"חדשות סוף השבוע" וציין כי הוא וראש המוסד דדי ברנע נמצאים בתיאום מלא, על רקע ביקורו של כהן בקטאר, וכי הוא "יודע ומכיר את כל המערכת שעוסקת במשימה של השבת החטופים". דבריו של כהן - הובילו לתגובה חריגה וחריפה של ראש המוסד המכהן דדי ברנע.

מיד לאחר הריאיון, ברנע יצר קשר טלפוני עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וביקש ממנו להוציא הודעה רשמית שתבהיר באופן חד משמעי וברור, כי הגורם היחיד שאמון על שחרור החטופים הוא המוסד ולא כפי שניתן היה להבין בריאיון - גם יוסי כהן, קודמו של ברנע בתפקיד.

נתניהו שמע את התרעומת של ברנע, שהדגיש כי דבריו של כהן פוגעים במאמץ לשחרור החטופים - והסכים עימה. כשעה קלה לאחר השיחה בין השניים, פרסם משרד ראש הממשלה כי "יש רק ציר רשמי אחד שמנהל את שחרור החטופים". 

הערב, מסר גורם מדיני הבהרה לפיה "יוסי כהן לא מונה לשמש כשליח מטעם ראש הממשלה. הוא אמנם פנה לראש הממשלה בתחילת המלחמה עם מסר ממנהיג ערבי. ראש הממשלה קיבל את המסר, אך הנחה אותו לעבוד תחת ראש המוסד הנוכחי ברנע. צירים מקבילים יכולים לסבך את העניין".

דדי ברנע, יוסי כהן
דדי ברנע, יוסי כהן

לדברי אותו גורם, "המגעים עם הקטארים מנוהלים על ידי ראש המוסד המכהן יחד עם מטה מודיעין של ניצן אלון וראש השב"כ. הם מדווחים לקבינט המלחמה". לגופם של הדברים, אותו גורם מדיני אמר היום במענה לשאלה האם הפעולה הקרקעית מביאה לשינוי ביחס לרצון של חמאס להביא לעסקת שחרור חטופים כי בישראל רואים משהו שטרם הבשיל, אך לא נצפה טרם הכניסה הקרקעית. 

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "למען הדיוק - יוסי כהן יזם מפגש עם מנהיג ערבי באישור ראש הממשלה. בנוסף קיים מספר מפגשים בעניין מדיני ועמד בקשר בנושא עם ראש המל"ל".