פרסום ראשון: עצורות ערביות אזרחיות ישראל, שצפויות להשתחרר כחלק מעסקת החטופים, הודיעו היום (רביעי) דרך פרקליטיהן למשרד המשפטים ופרקליטות המדינה שהן מסרבות להיכלל בעסקה. מדובר בעצורות שנוספו לאחר אישור הממשלה להוסיף 50 שמות למאגר האסירות לשחרור בעסקה מול חמאס.

וועדת המעקב של הציבור הערבי, רע"מ וחד"ש-תע"ל יצאו בהודעות נפרדות לתקשורת והסתייגו מהכנסת שמותיהן של עצורות ערביות אזרחיות ישראל לעסקה. "הכללת שמותיהן של האזרחיות הערביות לא לבקשתן ובטרם מיצוי ההליך המשפטי שלהן כחוק - מדובר בצעד חריג ומסוכן שאנו מתנגדים אליו", כך נמסר בהודעות של הנהגת הציבור הערבי בישראל.

במקביל, ממשיכים המגעים להארכת הפסקת האש והמשך שחרור החטופים. פסגה מרובעת התקיימה אמש בקטר, בה השתתפו ראש המודיעין המצרי, ראש המוסד, ראש ה-CIA וראש הממשלה הקטרי. לפי דיווחים בכלי תקשורת בין-לאומיים, הארבעה הגיעו להבנות איתן יהיה ניתן לשרטט את השלב הבא של שחרור החטופים. כמו כן, מקור ישראלי ציין שבישראל מצפים לעוד שלושה ימים לפחות של שחרור חטופים לצד הפוגה הומניטרית. כל זמן שחמאס ישחרר 10 ביום, כך גם הפסקת האש תימשך, ציין הגורם. עם זאת, הגורם הבהיר שמדובר בהפסקת אש זמנית ושבשום מצב לא דנים על הפסקת אש קבועה.