יעל איילון, מנהלת תיכון עירוני י"ד בתל אביב, פרסמה פוסט מקומם בפייסבוק ובו תמונה של דגלי אש"ף לצד הכתובת "עם שכובש עם אחר – לעולם לא יהיה חופשי" (בעברית, בערבית ובאנגלית). בפוסט אחר היא התייחסה ל"סבל של חפים מפשע בעזה". גורמים מסרו אמש (שבת) ל-N12 כי המנהלת צפויה להיות מוזמנת לשימוע ברשות המקומית.

התגובות לא איחרו להגיע, ורבים תקפו את המנהלת על ההתבטאויות החמורות שלה. "תעופי לעזה, טיפשה", כתב אחד הגולשים. גולש אחר תייג את שר החינוך וכתב: "תדאג בבקשה לטפל בתופעה המחרידה הזאת". אחרים כתבו: "לראות ולא להאמין" ו"בושה למדינת ישראל" ואף היו שאיימו עליה בפגיעה פיזית.

על אף הפוסט המקומם ובעקבותיו התגובות הקשות שקיבלה, נציין כי לפני כן מנהלת עירוני י"ד יעל איילון שיתפה עשרות פוסטים שנגעו לחללים ולנעדרים הישראלים. בנוסף, תיכון עירוני י"ד העביר לכוחות בשטח עשרות ארגזי מזון וציוד. 

איומים על מנהלת בית ספר בעקבות פוסט
איומים על מנהלת בית ספר בעקבות פוסט

זמן קצר לאחר פרסום הפוסטים פנו מהעירייה אל המנהלת וביקשו ממנה שתסיר אותו. גם מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד התערבה בנושא, ואכן, מנהלת בית הספר הסירה את הפוסט. ובכל זאת - היו מי שהמשיכו לאיים על איילון בפגיעה פיזית, עניין שיש לגנות בחומרה.

אמש עצרו שוטרי מחוז ירושלים שתי תושבות מזרח ירושלים, האחת מורה בבית ספר במזרח ירושלים והאחת רכזת הסעות ילדים, בחשד לגילויי שבח לארגון הטרור הרצחני ולהזדהות עימו ובחשד להסתה ולדברי שנאה. מאז תחילת המלחמה נעצרו ונחקרו במחוז ירושלים 40 חשודים בהסתה או תמיכה בטרור.

לצד ההיערכות המבצעית המוגברת של מחוז ירושלים בגזרות השונות, ובפרט בירושלים, המשטרה פועלת כל העת לטיפול בהסתה לטרור ולאלימות, ובין היתר לנטר פרסומים ברשתות החברתיות השונות, ובהם תכנים המסיתים לטרור ולאלימות, ובפרט הקוראים להזדהות עם מעשיו הרצחניים של חמאס, לאהדתו ולתמיכה בו.