דובר צה"ל התיר לפרסום היום (שבת) כי אל"ם אסף חממי, מפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה (143), נהרג ב-7 באוקטובר במתקפת הפתע של חמאס על יישובי הדרום. בבוקר פרוץ המלחמה היה אל"ם חממי בחטיבה והוא הוקפץ עם החפ"ק.

יחד עם חייליו, נתקל בעשרות מחבלים ליד נירים ושם נהרג. דרך הממצאים המודיעיניים וממצאי הרב הצבאי הראשי הכריז צה"ל על מותו, והודיע כי גופתו נחטפה בידי החמאס יחד עם גופותיהם של סמ"ר תומר יעקב אחימס, הקשר של חממי, וסמל קיריל ברודסקי, חייל בחפ"ק שלו.

אל"ם חממי בן ה-41, תושב קריית אונו, התגייס בשנת 2001 לחטיבת גבעתי. בין השנים 2016 ל-2018 שירת כמפקד גדוד צבר. בין השנים 2018 ל-2020 - שירת כמפקד בסיס האימונים החטיבתי של חטיבת הקומנדו, ולפני ששירת כמפקד החטיבה הדרומית שירת כמפקד חטיבת הנגב. במותו השאיר אחריו אישה ושלושה ילדים. 

ראש עיריית קריית אונו, ישראל גל, ספד: "גיבור ישראלי! בבוקר השבת השחורה, אסף ז"ל מח"ט החטיבה הדרומית, נזעק יחד עם צוות החפ"ק שלו להגן על קיבוץ נירים, שם התחולל קרב הירואי של כיתת הכוננות שהצליחה למנוע מהמחבלים לבצע טבח בקיבוץ, כפי שעשו בקיבוץ ניר-עוז הסמוך". 

"הלחימה של מעטים מול רבים התאפשרה בזכות קרב הגבורה וההקרבה של אל"מ חממי והחפ"ק שלו, אשר הגנו בגופם על היישוב וריתקו אליהם חלק ניכר מהמחבלים, עד אשר כל הצוות נפל בקרב, או נפצע בו והפצועים וההרוגים, ובהם גופתו של אל"מ חממי ז"ל, נחטפו לעזה", הוסיף גל. "השבת השחורה חשפה את גדולתו של העם ושל לוחמיו, שלא היססו להגן בגופם על התושבים, כנגד נחשולי הרוע ששטפו את הדרום".