הסיפור הזה הוא לא רק טרגדיה על בחורה צעירה שנרצחה ב"נובה", אלא גם סיפור לא ייאמן על בחורה שנקברה ללא ידיעת המשפחה שהמשיכה להאמין שהיא בכלל חטופה בעזה. כזכור לפני כחודש, 47 ימים אחרי ששני גבאי נחשבה נעדרת, משפחתה עודכנה שגופתה זוהתה

כעת מתברר סיפור זיהוי הגופה, שהוא לא פחות ממחדל. בלילה שבין 6 ל-7 באוקטובר עבדה שני כסלקטורית בפסטיבל נובה ברעים, וכשהחל הירי היא עדכנה את אימה שברחה והסתתרה במיגונית יחד עם חבריה. 

שני גבאי (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

אחרי שנזרקו רימונים למיגונית, ושני חבריה שרצו איתה למקום נפצעו - היא בורחת משם ונורית ברגלה. למרות זאת, היא מצליחה לעשות את דרכה בדרך חזרה למסיבה. "ב-08:53 היא הגיעה לחפ"ק המסיבה, אמרתי לה שתשלח מיקום", מספר אביאל, אחיה הבכור. "מהרגע הזה אבד איתה הקשר".

במשך שבועות אביאל אסף סרטונים ומידע. ואז גילה סרטון שבו רואים אותה שכובה באמבולנס. בסרטון לא רואים את פניה, אבל מבינים לפי סימנים אחרים שזו היא. ב-7 באוקטובר בשעה 09:00, דקות אחרי ששני שהתה בחפ"ק המסיבה, האמבולנס סופג RPG, אבל שני לא אותרה בזירה בין ההרוגים.

הזירה שבה נמצאה שני גבאי (צילום: אבי חייט, זק"א)
האמבולנס שספג RPG שבו הייתה שני | צילום: אבי חייט, זק"א

ואז, אחרי ימים רבים, אותר הממצא שהוביל את החוקרים להבין מה עלה בגורלה. "כשהגיעו לספר לנו שהיא זוהתה כנרצחת, סיפרו שמצאו את השרשרת שלה באזור האמבולנס", מספר אביאל. "ראו שנמצא עליה גם דנ"א של אחותי וגם דנ"א של בחורה אחרת. מה שהם עשו זה לבדוק מה קרה לבחורה האחרת". למשפחה סיפרו שהבחורה האחרת זוהתה ונקברה כמה ימים אחרי הטבח. 

השרשרת של שני גבאי שנמצאה ליד האמבולנס
השרשרת של שני גבאי שנמצאה ליד האמבולנס
משפחתה של שני גבאי
משפחתה של שני גבאי

בעקבות השרשרת שנמצאה וממצאי הדנ"א שעליה, השוטרים קיבלו את אישור בית המשפט ואישור משפחת הבחורה האחרת לפתוח את הקבר. בשלב הזה, נציין, משפחת גבאי לא יודעת דבר. "כשפתחו את הקבר לקחו את הגופה לאבו כביר, העבירו אותה סי.טי, ומיד הבינו - מדובר בשתי גופות של שתי נשים", מספר אביאל. גופה אחת הייתה של הבחורה שנקברה, והגופה השנייה - של שני גבאי.

"פה לדעתי קיים המחדל האמיתי", אומר אביאל. "במחנה שורה בימים הראשונים אחרי הטבח רצו 'לתקתק', ולא העבירו את הגופה סי.טי. נשמע לי הזיה, כי כשאני שומע שקוברים מישהו, אני חושב שעשו את כל הבדיקות שצריך לעשות, ואמרו זאת הבחורה ואותה צריך לקבור". אחותה של שני, ניצן, מוסיפה: "מרגישה נבגדת לחלוטין, כל הפאשלות שקרו בדרך, ובסוף איבדתי את אחותי, לא יכולה להרגיש משהו אחר".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "משטרת ישראל משתתפת בצערה הרב של משפחת גבאי ומביעה צער על עוגמת הנפש שנגרמה לה".