לוחמי צה"ל באוגדה 98 ממשיכים להילחם באזור ח'אן יונס, שבדרום רצועת עזה, הנחשב למעוז עיקרי של חמאס. לוחמי האוגדה חיסלו עשרות מחבלים בקרבות, פעלו לאיתור והשמדת פירים והכווינו תקיפות מדויקות מהקרקע ומהאוויר, כך פרסם היום (שישי) דובר צה"ל.

בנוסף, צוות קרב של עוצבת הקומנדו פשט על מרכזי הכובד של חמאס בח'אן יונס, בבתיהם של פעילי ומפקדי ארגון הטרור חמאס נמצאו אמצעי לחימה, קני שיגור ארטילרי וחומרים מודיעיניים. הלוחמים מבצעים שימוש בטיל המדויק עוקץ פלדה, ומכווינים תקיפות מהאוויר ומהקרקע באמצעות ירי מדויק בלחימה באזור צפוף.

צוות הקרב החטיבתי של חטיבה 7 החל במתקפה על מנת לפרוץ את קווי ההגנה של חמאס, במהלכה תקפו עשרות עמדות נ"ט ותצפיות אויב. הלוחמים פשטו על המוצב הגדודי של גדוד דיר אל-בלח, ואיתרו אמצעי לחימה ומודיעין.

כוחות צוות הקרב של חטיבת גבעתי, חטיבה 55 וחטיבה 4 מכתרים את העיר ומבצעים התקפות ופשיטות ממוקדות כנגד פלוגות בחטיבת ח'אן יונס של חמאס. בפשיטה ממושכת אותרו במרחב בית ספר אמצעי לחימה רבים וביניהם משגרים, קני מרגמות, RPG, מטענים ואמצעי מודיעין.

 תיעוד מפעילות כוחות אוגדה 98 (צילום: דובר צה"ל)
תיעוד מפעילות כוחות אוגדה 98 | צילום: דובר צה"ל

לוחמי צוות הקרב של חטיבה 4 השתלטו על מפקדה של ארגון הטרור בתוך מסגד ובו הסתתרה חוליית מחבלים - שחוסלה במהלך הקרב. בנוסף, חיסלו הכוחות חולית מחבלים שניסתה לברוח לעבר תווך תת-קרקעי.