המחבלים של חמאס לא חסו על אף אחד, גם לא על בני דתם. במסע הרצח שלהם בין היתר ביישוב חולית שמנה רק 53 משפחות הם עברו דלת דלת רצחו ושרפו את כל מי שראו. המחבלים הגיעו גם לרפת של היישוב, שרפו, בזזו וחטפו ארבעה מבני משפחת אלזיאדנה שעבדו במקום - האב יוסף הבנים בילאל (21) וחמזה (22) והבת עאישה.

יוסף אלזיאדנה חטוף (צילום: באדיבות המשפחה)
עובד כבר 17 שנה ברפת של חולית. יוסף אלזיאדנה | צילום: באדיבות המשפחה

בני המשפחה הם משבט אלזיאדנה השוכן בפזורה הבדואית בסמוך לעיר רהט, ולא, לא היה למחבלים איך להתבלבל לגבי מוצאם של האב האחים והאחות לפני שחטפו אותם. הבת עאישה בת ה 17 שהתארסה לאחרונה לבן השבט והייתה אמורה להתחתן בקרוב, עטתה חיג'אב לראשה כאישה מוסלמית אדוקה. ההנחה היא שבני המשפחה דיברו גם ערבית עם חוטפיהם מהחמאס לפני שעברו לעזה.

בני המשפחה גילו על החטיפה בסרטון שבו תיעדו המחבלים כשהם תופסים את בילאל וחמזה. יוסף האבא ועאישה נחשבו נעדרים במשך 23 יום, עד שבני המשפחה קיבלו סרטון נוסף מהצבא שבו נראים ארבעת בני המשפחה מתהלכים לצד המחבלים לתוך עזה בריאים ושלמים. "עד שראינו את הסרטון של ארבעתם העצבים היו מאוד רופפים, כל טלפון שהגיע חשבנו שרוצים להגיד לנו שמצאו את הגופות", אומר עלי אחיו של יוסף. "אין יותר קשה מזה. לאימא שלי כבר לא נשארו עיניים מרוב דמעות, כל הכפר בוכה פה. אם יגידו לי ללכת לעזה אני מוכן להקריב את נפשי בשבילם".

 "תשחררו אותם, הם סבלו מספיק"

יוסף נשוי לשתי נשים ואב ל 18 ילדים וסבא לנכדים שמזמן עברו את מספר ילדיו, הוא המפרנס הראשי במשפחה וכבר 17 שנה עובד ברפת בקיבוץ חולית כמאכיל ראשי, לאחרונה גם ילדיו הצטרפו אליו. "הקיבוץ כמו משפחה בשבילו, הכול הם היו עושים ביחד עם חברי היישוב - בריכות בקיץ, אירועים", אומר האח עלי.

יוסף כך מספר אחיו עלי, חולה סכרת ומטופל על ידי כדורים ואינסולין. בני המשפחה ניסו להעביר את התרופות שהוא צריך דרך הצלב האדום, אך הם לא קיבלו אישור שהתרופות הגיעו ליוסף. "אנחנו 45 ימים לא יודעים כלום על מצבם. אנחנו חוששים למצבם הבריאותי וכל בום שאנחנו שומעים מתוך עזה, אנחנו מפחדים שהם ייהרגו, אפילו מאש כוחותינו. המלחמה ממש מעל הראש שלהם", הוא מוסיף.

חמזה אלזיאדנה
"כל הכפר בוכה פה". חמזה אלזיאדנה

 

בילאל אלזיאדנה
"אין יותר קשה מזה". בילאל אלזיאדנה

"אנחנו זועקים לממשלה תחזירו קודם את החטופים, תעצרו את המלחמה, לא יהיה משא ומתן כל עוד יש מלחמה", מוסיף עלי בפנייה מרגשת לממשלה, "תשחררו את האנשים האלו הם סבלו מספיק".