מתנחל הגיב בירי אתמול (רביעי) בערב לעבר מחבל סמוך ליישוב מעלה לבונה שבבנימין, ופצע את המחבל באורח קשה. במועצה האזורית בנימין אמרו שתושב בנימין הוא שירה לעבר הפלסטיני מנשקו האישי לאחר שפלסטינים רגמו את מכוניתו באבנים וסיכנו את חיי בני משפחתו. לא היו נפגעים ישראלים באירוע. הפלסטינים דיווחו שהפצוע פונה לבית חולים ברמאללה עם פציעה בחזה.

במועצה האזורית בנימין מסרו כי התושב נסע הלילה עם משפחתו ונתקל בחסם אבנים גדול ליד היישוב מעלה לבונה. כשהגיע לחסם, פלסטינים חסמו בפניו את הדרך, רגמו את המשפחה באבנים וסיכנו את חייה. התושב ירה לעבר המתפרעים מנשקו האישי וחילץ את משפחתו מהמקום.

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ שוחח עם התושב ואמר לו: "פעלת כמצופה וכנדרש מכל אזרח במצב כזה. שמרת על החיים של אשתך ושל ארבעת ילדיך. כל הכבוד על ההתנהלות הנכונה במצב שכזה". הכביש נחסם לתנועה בשל פעילות כוחות הביטחון לאיתור המתפרעים.

תגובת דובר צה"ל לאירוע: "מחבלים יידו אבנים לעבר רכבים של אזרחים ישראלים הלילה במרחב הכפר סינג'יל שבחטיבת בנימין, אזרחית ישראלית נפצעה ולא הזדקקה לטיפול רפואי. אזרח ישראלי שרכבו ניזוק מאבנים, הגיב בירי. כוחות צה"ל הוקפצו למקום. נבדק דיווח על פלסטיני שנפצע ופונה לטיפול רפואי על ידי הסהר האדום".