דובר צה"ל התיר היום (רביעי) לפרסם כי סרן (מיל') ליאור סיון, מבית שמש, קצין לוחם בגדוד 363, חטיבת "הראל" (10), ורס"ר (במיל') אוריאל כהן, מצור הדסה, מפקד נמ"ר ביחידת הסיוע המנהלתי, חטיבת גבעתי - נפלו בקרבות בדרום רצועת עזה. מתחילת התמרון הקרקעי נפלו 133 חיילים.

ליאור, בן 32 בנופלו, הותיר אחריו אישה בהיריון מתקדם וילד. חנוך דאום פרסם פוסט שבו סיפר שליאור הוא קרוב משפחתו, ונפרד מהקצין: "התבשרנו כי ליאור סיון, קצין בחטיבת הראל, שנשוי לליאב המתוקה (שגם צריכה ללדת בקרוב) נפל בעזה. עלם חמודות היה".

ליאור סיון ז"ל
ליאור סיון ז"ל

"ליאב היא בתה הבכורה של בת דודתי אורלי", הוסיף דאום, "הכרתי את ליאור דרכה. זוג מקסים ומיוחד, מצפים לילד נוסף, עמדו לעבור לבית חדש בקרוב ורקמו חלומות רבים. אני שולח תנחומים לליאב האהובה ולמשפחת סיון מבית שמש. כִּי עָלָה מָוֶת בְּחַלּוֹנֵינוּ בָּא בְּאַרְמְנוֹתֵינוּ לְהַכְרִית".

ראש עיריית בית שמש עליזה בלוך נפרדה: "ליאור וליאב אשתו עברו לאחרונה להתגורר בשכונת "נווה שמיר" אחרי שבחרו לבנות את ביתם בעיר בית שמש. ליאב היקרה אמורה ללדת בכל רגע את ילדם השני. ההורים, משפחת צ'אס - אורלי שלנו שעובדת כפסיכולוגית בשפ"ח. ליאב היקרה! אין מילים לתאר את הכאב העצום. כולנו מצדיעים וכואבים. הלוויה תתקיים היום בשעה 14:00 בבית העלמין בבית שמש. יהי זכרו ברוך".

יחד עם ההודעה על נפילתו של ליאור, מסר דובר צה"ל כי לוחם מגדוד רותם, חטיבת גבעתי, נפצע קשה בקרב בדרום רצועת עזה.

אוריאל, בן 33 בנופלו, הותיר אחריו אישה ושתי בנות, שיר ולליה. הלווייתו תתקיים היום בשעה 15:00 בהר הרצל.

רס״ר (במיל׳) אוריאל כהן
רס"ר (במיל') אוריאל כהן ז"ל

במועצה המקומית צור הדסה נפרדו: "הקהילה מרכינה ראש ומבכה את נפילתו של אוריאל כהן, תושב היישוב. מחבקים את המשפחה ושולחים תנחומים".