עדכונים שוטפים

23:50 - נשיא המדינה הרצוג בראיון לאיש התקשורת הבריטי פירס מורגן: "אנחנו מותקפים בטילים שמשוגרים מבתי ספר, ממסגדים, מחנויות ומחדרי מגורים של אנשים. עזה היא בסיס איראני מלא בטרור, עם טונות של תחמושת. זו הטרגדיה שפקדה את העם העזתי". הנשיא סיפר בראיון על הטראומה הנוראית שספג העם הישראלי, ופירט על כמה מהפשעים המזעזעים שביצעו מחבלי החמאס

23:35 - משרד החוץ על הגינוי של ירדן: "ישראל נלחמת בארגון טרור רצחני שמהווה סכנה לכל האזור.
היחסים עם ירדן הינם בעלי חשיבות אסטרטגית לשתי המדינות ואנו מצרים על אמירות מתלהמות של ההנהגה הירדנית. המטרה של ישראל היא חיסול תשתית הטרור של החמאס ואין לישראל כל כוונה לפגוע באוכלוסיה האזרחית או לגרשה. חמאס הוא האחראי לפגיעה בחפים מפשע ולמצב בעזה כיום".

23:33 - 70 משאיות של סיוע הומניטרי נכנסו היום לרצועת עזה, דרך מעבר רפיח - מזון, מים וציוד רפואי. 

23:25 - משלחת ישראל לאו"ם בהובלת השגריר ארדן קיימה היום באו"ם תדרוך דחוף בעקבות העלייה החדה וחסרת התקדים בהתקפות אנטישמיות וגילויי שנאה. השגריר ארדן: "חייב להיות מחיר ברור לפשעי שנאה נגד יהודים - הזמן לדיבורים עבר".

לאחר שענד על עצמו לפני כשבוע טלאי צהוב בעצרת הביטחון, השגריר ארדן ענד אותו שוב בתדרוך והבהיר: ״אני עונד את הטלאי הזה כסמל לנחישות ועוצמה! ישראל חזקה וישראל תנצח.פ חייבים לזכור את מחיר השתיקה מול הרוע. הטלאי הוא תזכורת לשתיקה של האו״ם. פשוט חרפה".

23:10 - בעזה מדווחים: תקיפה סמוך לבית החולים אל-קדס. 

22:57 - גורם ביטחוני: "בתקופה האחרונה ממשיכים ארגוני הטרור ובראשם החמאס להטמין מטעני חבלה רבים מתחת לכבישים ותשתיות אזרחיות ברחבי ערים פלסטיניות ביהודה ושומרון. אנחנו נמשיך לפעול לחשיפה ונטרול של אותם מטענים, אשר מסכנים את כוחותינו ואת חופש הפעולה שלנו באזור. מעבר לכך, מדובר בשימוש בתשתיות אזרחיות - שמסכן באופן ממשי מדי יום אלפי תושבים וילדים ברחבי יהודה ושומרון".

22:37 - סגן דובר משרד החוץ האמריקני על דיווח מספר ההרוגים ברצועה: "זהו משרד שמנוהל בידי חמאס, שרק כמה שבועות קודם לכן ביצע מתקפת טרור מחרידה על ישראל. יש לו רקורד של ניפוח ואי-דיוק לגבי כמות ההרוגים". 

22:15 - בעזה מדווחים: פצצות תאורה בין שיפאא' לאזור א-שאטי.

פצצות תאורה מעל בית החולים שיפא
פצצות תאורה מעל בית החולים שיפא
פצצות תאורה בין שיפאא' לאזור א-שאטי
פצצות תאורה בין שיפאא' לאזור א-שאטי, הערב

22:05 - איחוד האמירויות הודיעה שתקים בית חולים שדה ברצועת עזה - בתיאום עם ישראל.

22:00 - האזעקות שהופעלו בצפון - התרעות שווא. 

21:48 - אזעקות הופעלו בגליל העליון:  דפנה, הגושרים, ע'ג'ר, קיבוץ דן, שאר ישוב, שניר. 

21:43 - דיווח בוול סטריט ג'ורנל: ממשל ביידן עדכן את הקונגרס על כוונתו לספק לישראל פצצות מדויקות מתקדמות מסוג SPICE - בעסקה בשווי 320 מיליון דולר. 

21:34 - הבית הלבן: ביידן ונתניהו דנו בצורך "להגביר באופן משמעותי" את אספקת הסיוע ההומניטרי לרצועה במהלך השבוע הקרוב. עוד נמסר: "הנשיא חזר על תמיכתו האיתנה בישראל ובהגנה על אזרחי ישראל מפני חמאס ומכל האיומים האחרים, והדגיש שיש ולצמצם את הפגיעה באזרחים במהלך פעולות צבאיות".

21:32 - בית החולים סורוקה מעדכן: במחלקות השונות מאושפזים 14 פצועים, בהם 2 במצב קשה; מתחילת הלחימה פונו לבית החולים 1,562 נפגעים.

21:30 - משרד החוץ האמריקני: הצהרות השר הישראלי הזוטר על תקיפה גרעינית בעזה בלתי מתקבלת על הדעת. 

ישראל במלחמה - סיקור N12

21:10 - דיווח בפוליטיקו: דיפלומטים במשרד החוץ האמריקני מתחו ביקורת נוקבת על עמדת הממשל בנוגע למלחמה בישראל, כך על פי מסמך פנימי שהודלף. עובדי משרד החוץ טענו שעל ארה"ב להביע בפומבי ביקורת נגד ישראל והטקטיקה של צה"ל ברצועה.

"המסמך מצביע על אפשרות של אובדן אמון גובר בקרב הדיפלומטים האמריקנים בגישה של ממשל ביידן למשבר במזרח התיכון". עוד נכתב כי העמדה הנוכחית במקרה הטוב "לא מקדמת" ובמקרה הגרוע "פוגעת" באינטרסים של ארה"ב ברחבי העולם. 

21:00 - תקיפת צה"ל בלבנון | הותקפו מטרות של חיזבאללה, בהן: אתרים שבהם ממוקמים אמצעים טכנולוגיים של ארגון הטרור, מחסן אמצעי לחימה, עמדות שיגור ותשתיות טרור. 

20:47 - מפקד פיקוד הדרום,  אלוף ירון פינקלמן , קיים הערכת מצב בשטח הרצועה  שעסקה בין היתר בסוגיית המנהור וחשיפת הפירים. "אתם עושים עבודה מעולה, ביסודיות, והכי חשוב לי שיש למידה מבצעית", אמר ללוחמים. בהערכת המצב השתתף גם קצין ההנדסה הראשי, תת-אלוף עידו מזרחי. 

מפקד פיקוד דרום בהערכת מצב מתוך עזה (צילום: דובר צה"ל)
מפקד פיקוד דרום בעזה | צילום: דובר צה"ל
מפקד פיקוד הדרום בהערכת מצב בעזה (צילום: דובר צה"ל)
מפקד פיקוד הדרום בהערכת מצב בתוך עזה | צילום: דובר צה"ל

20:20 - החות'ים בתימן טוענים כי שיגרו בשעות האחרונות קבוצת מל"טים לעבר "יעדים רגישים" בישראל - מה שלטענתם גרם להשבתה של כמה שעות בנמלי התעופה בארץ. נדגיש כי לא זוהתה חדירה לשטח מדינת ישראל.

20:17 - דובר צה"ל בהצהרה: "הלוחמים שלנו חיסלו כמה מחבלים במהלך התנועה שלהם בלחץ על העיר העזה. הכוחות עסוקים בהשמדת פירי מנהרות ותשתיות. חיסול דרג השטח של חמאס פוגע משמעותית ביכולתם לייצר התקפות נגד" בצפון - אנחנו תוקפים מטרות באופן רחב בתגובה על הירי היום. 

20:10 - כפי שפרסמנו ב"המהדוררה המרכזית" - גורמים מדיניים מעריכים: הלחץ האמריקני על ישראל להפוגה הומניטרית רק יגבר; גורמים בכירים בישראל: "לומר שיש סבירות גבוהה לעימות בינינו לבין האמריקנים זה לתת תחזית אופטימית - כמעט אין מנוס מעימות כזה. התמונות מעזה לא יהפכו פשוטות יותר, ואנחנו נצטרך לעמוד איתן ולסרב לבקשתם לעצור".

20:09 - דובר הבית הלבן לענייני ביטחון לאומי ג׳ון קירבי: ביידן ונתניהו שוחחו על הפוגות הומניטריות בלחימה כדי לאפשר לתושבים פלסטינים להגיע למקומות בטוחים ולאפשר שחרור חטופים. ישראל וארה״ב בתחילת הדיון בנושא ולא בסופו. 

20:00 - הרמטכ"ל משגר מסר מאיים בביקור בטייסת "אדיר (F-35):  "אנחנו יודעים להגיע לכל מקום במזרח התיכון". 

בדבריו, התייחס רב-אלוף הלוי לחודש האחרון של הלחימה: "אנחנו פוגעים מאוד מאוד קשה בחמאס, בהנהגה שלו, במפקדים ובשאר המחבלים. אנחנו הורסים לחמאס את התשתיות בעזה, ואנחנו גם כל הזמן במוכנות לאזורים אחרים.

"יצא לי לראות עכשיו בטייסת 140 סיוע של מטוס אדיר לכוח בטווח של 200 מטר מהכוח. לא עשינו דבר כזה, עם חימוש מאוד כבד, קשר מאוד טוב בין מה הכוח צריך לבין מה המטוס יודע לתת, והחיבור הזה של אוויר ויבשה ביחד תמיד ידענו שהוא חזק, אנחנו רואים שהוא הרבה יותר חזק ממה שידענו", הוסיף הרמטכ"ל.

הרמטכ"ל בטייסת אדיר

19:47 - שר הביטחון יואב גלנט, סיים לפני זמן קצר דיון לאישור תוכניות מבצעיות נוספות בעיר עזה ובצפון הרצועה, ואמר: "המכונה הצה"לית עובדת במלוא העוצמה, ביממה האחרונה פעולת צה"ל מרשימה מאוד. השילוב בין חיל האוויר לכוחות היבשה מרעיד את רצועת עזה".

עוד הוא הוסיף: "יחיא סינוואר מתחבא בבונקר שלו ונותן למפקדי השדה למות בשטח. אצלנו, המפקדים הולכים בראש הכוח, מובילים קדימה, מביאים להישגים ומנהיגים את הכוחות".

19:40 - השר אבי דיכטר (הליכוד) התייחס להתבטאות של נתניהו שבה קישר בין "הסרבנות" למוטיבציה של סינוואר: "זו טעות". 

19:30 - האזעקות שהופעלו בשתולה - בעקבות ירי של כוחות צה"ל בגבול.

19:21 - מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש: "עזה הופכת לבית קברות לילדים, ההגנה על אזרחים חייבת להיות עיקרית במלחמה. אנחנו עדים להפרה עמוקה של החוק הבין-לאומי - אף צד לסכסוך מזוין אינו מעל החוק הזה". עוד קרא גוטרש ל"הפסקת אש הומניטרית מיידית".

19:11 - צה"ל תוקף מטרות של חיזבאללה בלבנון.

19:11 - אזעקה הופעלה ביישוב שתולה שבגליל המערבי. 

19:08 - התמרון הקרקעי מעמיק: כוחות צה"ל פועלים סמוך לבית החולים שיפא ובאזור הנמל בעיר עזה; הכוחות פועלים בכמה דרכים כדי לפנות מהמתחמים אזרחים חפים מפשע, ואת החולים מבתי החולים. 

19:05 - הבית הלבן: נשיא ארצות הברית ביידן שוחח עם ראש הממשלה נתניהו - "והתעדכן בהתפתחויות האחרונות במלחמה"

18:57 - חיזבאללה הודיע על מחבל נוסף שחוסל - והוא ה-63 של ארגון הטרור מתחילת המלחמה.

18:50 - הפלסטינים מדווחים על תקיפות אינטסיביות בעיר עזה.

עשן בעקבות תקיפות בעיר עזה (צילום: ap)
תקיפה בעיר הזה, השבוע | צילום: ap

18:45 - ראש הממשלה נתניהו שוחח עם שגרירים מ-80 מדינות: "מה שאנחנו רואים זה מאבק רחב יותר בין ציוויליזציה לברבריות. את הברבריות מוביל ציר טרור המובל על ידי איראן, והוא כולל את חיזבאללה, חמאס, החות'ים ועושי דבריהם האחרים. הם רוצים להחזיר את המזרח התיכון ואת העולם כולו לתקופה חשוכה".

עוד הדגיש נתניהו: "אם הם לא יובסו, הם יכשילו את התקדמות תהליך השלום, והם יסכנו את המזרח התיכון כולו. אם המזרח התיכון ייפול לידי ציר הטרור - אירופה תהיה הבאה בתור ואף אחד לא יהיה בטוח. לא מדובר במאבק מקומי, זהו מאבק גלובלי. הצורך הגדול ביותר הוא להביס את הציר הזה".

ראש הממשלה שיתף גם בשיחה עם נשיאת הצלב האדום אתמול: "ביקשתי ממנה להיות מעורבת באופן אישי במאמץ שאנחנו מדברים עליו עם הצלב האדום מהיום הראשון של המלחמה. מדובר על דרישה לשחרור החטופים מיידית וללא תנאים, גישה לחטופים ומידע בנוגע אליהם. אלה דברים שהחוק ההומניטרי הבין-לאומי דורש, וחמאס מפר גם אותם".

18:30 - צה"ל מפרסם: לוחמים איתרו והשמידו מתחמים ששימשו לשיגור רקטות - בין היתר במסגד ובמועדון נוער. שם, אותרו יותר מ-50 רקטות מוכנות לשיגור לעבר שראל - והם הושמדו.

הושמדו מתחמים ששימשו לשיגור רקטות (צילום: דובר צה"ל)
רקטות שאותרו במתחם האזרחי | צילום: דובר צה"ל

מפקד גדוד 614, סגן-אלוף אדנירם, אמר לאחר הפעילות: "נמשיך ביממות הקרובות בהשמדת התשתיות ובהשמדת הכוח הצבאי של חמאס".

הושמדו מתחמים ששימשו לשיגור רקטות (צילום: דובר צה"ל)
הרקטות ובורות השיגור שאותרו | צילום: דובר צה"ל
הושמדו מתחמים ששימשו לשיגור רקטות (צילום: דובר צה"ל)
משגרים שנמצאו במתחם האזרחי | צילום: דובר צה"ל

18:15 - אחרי שהונחו לשהות במרחב מוגן, תושבי גליל עליון ביישובים הבאים מורשים לצאת: שניר, דן, דפנה, הגושרים, מעין ברוך, כפר גלעדי, משגב עם, מנרה, יפתח, מלכיה, יראון, ברעם, סאסא וצבעון. כל הכבישים באזור פתוחים. 

18:00 - רעיית נשיא המדינה מיכל הרצוג, ביקרה הבוקר בחמ"ל התצפיות החדש במחנה רעים - ושוחחה עם התצפיתניות ולוחמות האיסוף הקרבי. "אני רואה מולי נשים חזקות ומלאות ביטחון, ושומעת סיפורי גבורה מפי גיבורות אמיתיות. אתן נמצאות בתפקידים משמעותיים, עם אחריות רבה - אתן ההוכחה החותכת לכוחן ומקומן של נשים בצבא", אמרה רעיית הנשיא.

מיכל הרצוג בביקור בחמ"ל רעים (צילום: דובר צה"ל)
רעיית נשיא המדינה, מיכל הרצוג, בביקור בחמ"ל רעים, היום | צילום: דובר צה"ל

17:53 - ביקור סולידריות בישראל: שר החוץ אלי כהן נפגש עם ראש ממשלת בולגריה ניקולאי דנקוב, וסגנית ראש הממשלה ושרת החוץ של בולגריה מריה גבריאל. השר כהן הביע הערכתו למנהיגים על התמיכה של בולגריה בישראל, גם במסגרת האיחוד האירופי, והדגיש כי "יש לפעול לייבוש מקורות המימון והתמיכה של חמאס באירופה".

17:40 - מאות בני משפחות חטופים ונעדרים התייצבו היום מול משכן הכנסת - ודרשו מנבחרי הציבור את השבת החטופים והנעדרים. ענבר גולדשטיין, שאחיה ובתו נרצחו, וגיסתה ושלושת ילדיהם הנוספים נחטפו לעזה עלתה אזוקה לבמה: "אתם שם בכנסת, שהידיים שלכם לא אזוקות, האם אתם יכולים להגיד שאתם עושים כל מה שצריך כדי שיחזרו הביתה?".

הפגנה מול הכנסת להשבת החטופים (צילום: מטה המשפחות)
ענבר גולדשטיין - אחיה ובתו נרצחו, וגיסתה ושלושת ילדיהם הנוספים נחטפו לעזה | צילום: מטה המשפחות

17:29 - דיווח ב-CNN: מעבר הגבול ברפיח נפתח מחדש על מנת לאפשר לאזרחים זרים ופצועים פלסטינים לעבור מעזה למצרים. 

17:24 - חיזבאללה קיבל אחריות לירי נ"ט לעבר מוצבים ישראלים. 

17:18 - פיצוצים נשמעו באזור השפלה; המשטרה: מדובר בנפילות רקטות שנחתו בים.

17:15 - צה"ל ושב"כ: חוסלו ארבעה מחבלים בפעילות הכוחות בטולכרם. מדובר בחוליה שהוכוונה בידי חמאס ברצועת עזה ובחו״ל - ביצעה פיגועי ירי ותכננה לבצע פיגועים נוספים, בהם:  מטען, ירי תלול מסלול ושליחת מחבלים לעורף ישראל. בנוסף, 2 נשקים מסוג M16 ששימשו את החוליה נתפסו בידי כוחות הביטחון בשטח. 

17:00 - צה"ל: זוהו כ-30 שיגורים לעבר צפון הארץ משטח לבנון; כוחותינו מגיבים בארטילריה לעבר מקורות הירי.

16:55 - שלוחת חמאס בלבנון קיבלה אחריות לירי לנהריה וחיפה. 

16:50 - הירי ליישובי הצפון: 10 שיגורים בוצעו מדרום לבנון, שטח בשליטת חיזבאללה. 

יירוטים בשמי הצפון
יירוטים בשמי הצפון, היום

16:40 - אזעקות הופעלו בגליל המערבי ובמחוז חיפה: נהריה, שלומי, קריית ים, סער, גשר הזיו, עכו וקריית ביאליק.

16:33 - מקורות פלסטיניים: חוסלו עז א-דין עואד, מפקד הזרוע הצבאית של חמאס בטולכרם, וג'האד שחאדה, מפקד גדוד "התגובה המהירה" של גדודי חללי אל-אקצא בטולכרם.

חוסלו עז א-דין עואד וג'האד שחאדה בטולכרם
חוסלו עז א-דין עואד וג'האד שחאדה בטולכרם
חוסלו עז א-דין עואד וג'האד שחאדה בטולכרם
חוסלו עז א-דין עואד, מפקד הזרוע הצבאית של חמאס בטולכרם וג'האד שחאדה, מפקד בגדודי חללי אל-אקצא בטולכרם

16:30 - שר החוץ ההונגרי, פיטר שייארטו, קרא לקטר לסייע להשבתם של אזרחים הונגרים שנחטפו בידי חמאס בפלישתו הקטלנית לדרום ישראל ב-7 באוקטובר. 

16:21 - מתה מפצעיה לוחמת מג"ב שנפצעה אנוש הבוקר בפיגוע בירושלים -  סמל-שני רוס אלישבע רוז איידה לובין ז"ל, תושבת הקיבוץ סעד בעוטף עזה. 

סמל-שני רוס אלישבע רוז  (צילום: דוברות המשטרה)
סמל-שני רוס אלישבע רוז איידה לובין ז"ל | צילום: דוברות המשטרה

16:20 - אזעקות הופעלו ביישובים מלכיה, אביבים ודישון שבגליל העליון.

16:00 - דיווח על נפילה באשדוד - עד כה לא ידוע על נפגעים.

16:00 - אזעקות הופעלו באשדוד והסביבה ויישובי עוטף עזה.

15:42 - מטוס קרב של חיל האוויר, בהכוונה מודיעינית של שב"כ ואמ"ן, חיסל במהלך הלילה את המחבל ואיל עספה, מפקד גדוד דיר אל-בלח של חמאס. עספה, יחד עם מפקדים נוספים במחנות מרכז הרצועה, לקח חלק בשילוח המחבלים לשטח ישראל במתקפה ב-7 באוקטובר, ותיכנן פיגועים נוספים לאחר מכן.

מפקד גדוד דיר אל-בלח של חמאס שחוסל בידי צה"ל ושב"כ (צילום: דובר צה"ל)
מפקד גדוד דיר אל-בלח של חמאס שחוסל בידי צה"ל ושב"כ | צילום: דובר צה"ל

עספה היה כלוא בין השנים 1992-1998 על רקע מעורבותו בפיגועים, והיה מעורב לאורך השנים בקידום פיגועים רבים נגד אזרחים ישראלים וכוחות צה"ל.

15:22 - מאות מבני משפחות של החטופים שמוחזקים בעזה מפגינים בשעה זו מול משכן הכנסת בירושלים, בדרישה לפעולה לשחרור בני משפחתם. המפגינים מחזיקים בתמונות יקיריהם, ודורשים מחברי הכנסת לפעול בנושא. חלק מהמשפחות ישנו את הלילה האחרון מול הקריה בתל אביב, ובכוונת חלק מבני המשפחות להתבצר בלילה הקרוב מול שערי הכנסת.

 

15:10 - התקשורת באיראן מאשרת שאתמול התקיימה פגישה בין המנהיג העליון של איראן עלי ח'אמנאי לראש הזרוע המדינית של חמאס איסמעיל הנייה. לפי הדיווחים, הפגישה בין השניים התקיימה בטהרן.

15:03 - מחזור גיוס שני של חרדים (שלב ב) מתחילת המלחמה: עוד 120 התגייסו היום לטירונות מקוצרת, שאחריה ישולבו במערך המילואים.

15:01 - חמאס טוען: 10,022 הרוגים פלסטינים ברצועה - מתחילת המלחמה.

15:00 -  שר התקשורת שלמה קרעי ביקר אצל בני שבט אל-גורעאן בפזורה הבדואית בנגב, ופגש את בני המשפחה שאיבדה שמונה מבניה מפגיעת טילים שירה חמאס בשבת השחורה. קרעי היה אורחו של ראש מועצת אל קסום סלאמה אל אטראש, שהציג בפניו את התנאים הקשים ומסכני החיים שבהם חיים תושבי הפזורה. "יש בינינו שותפות גורל. אנחנו ניצבים מול אותו אויב לא אנושי", אמר השר קרעי.

כוחות צה"ל ברצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות כוחות צה"ל ברצועת עזה, אתמול | צילום: דובר צה"ל

14:45 - בני משפחתו של אלמוג מאיר ג'אן החטוף בעזה, נפגשו עם נשיאת יוון קתרינה סקלארופולו באתונה. במהלך המפגש המרגש, אורית מאיר אמא של אלמוג, אמרה לנשיאת יוון: "אני פונה אליך כאמא לאמא, אנא ממך, תעזרי לי ותעשי כל שביכולתך ללחוץ על חמאס לשחרר את אלמוג שלי ואת כל החטופים בעזה". נשיאת יוון השיבה לה "ריגשת אותי מאוד. אני מזדהה עם כאבך העצום ומבטיחה לעשות כל שביכולתי על מנת שבנך וכל שאר החטופים יחזרו הביתה במהרה".

משפחתו של אלמוג מאיר ג'אן נפגשה גם עם נציג הצלב האדום ועם הארכיבישוף של אתונה, שהבטיח למשפחה כי יחלק את התמונה של אלמוג לכל הכמרים בכל הכנסיות במדינה, כדי שעולם הנצרות יכיר אותו ואת המצוקה של החטופים בעזה. בהמשך היום בני המשפחה ייפגשו גם עם נשיא הפרלמט היווני.

14:37 - שר החוץ האיראני: האמריקנים העבירו לנו מסר בשלושת הימים האחרונים בו הם אומרים שהם מחפשים הפסקת אש.

14:31 - ראש האופוזיציה יאיר לפיד תקף בפתח ישיבת סיעת יש עתיד את ראש הממשלה נתניהו, ואמר כי "נתניהו מנצל את שתיקתנו ולא מפסיק להאשים אחרים בכשלונותיו". הוא הוסיף כי "אני מציע לנתניהו לשאול את עצמו טוב-טוב, האם הוא באמת רוצה להכנס לזה. האם הוא רוצה לפתוח את הדיון על השאלה מי היה אחראי, מי כשל, מי לא מילא את תפקידו וצריך להתפטר".

הפגנת משפחות החטופים מול הכנסת
הפגנת משפחות החטופים מול הכנסת, היום

14:32 - בעקבות המלחמה - גם דרום אפריקה הודיעה על החזרת כל הדיפלומטים מישראל.

14:22 - ליברמן תקף את דבריו של ראש הממשלה נתניהו על הקשר בין הסרבנות לבין המוטיבציה של חמאס לצאת למתקפה ב-7 באוקטובר, ואמר כי "האמירה של נתניהו היא פגיעה קשה בביטחון ומכוונת לחיילים שעצרו את הפגיעה בבית המשפט העליון ועכשיו את חמאס". הוא הוסיף: "אני אגיד לכם למה יחיא סינוואר תקף - כי הם השתוללו והשתוללו ואנחנו הכלנו. 12 יום לפני היו פרובוקציות על הגדר, ירי, שיגורים, אף אחד לא בדק. היתה פה תבוסתנות".

"הגישה הזו לא השתנתה גם עכשיו", המשיך ליברמן, שקרא לנתניהו להתפטר. "הכל פה חשבונות אישיים. לא הצטרפתי לממשלה כי נתניהו לא רצה לצרף אותי לקבינט מלחמה". הוא הוסיף כי "לא חייבים ללכת לבחירות. צ׳מברליין עשה את זה, גם את גורודיש הזיזו במלחמת יום כיפור. שהליכוד ימנה מישהו אחר במקומו. שיפסיק לברוח מאחריות ולגלגל על אחרים. אצל נתניהו כולם אשמים חוץ מנתניהו עצמו".

14:15 - שר החוץ האמריקני אנתוני בליקן שוחח עם שר החוץ הטורקי פידאן על המצב בעזה. פידאן אמר לבלינקן שהפסקת אש נחוצה בדחיפות.

14:00 - צבע אדום ברעים ובעין השלושה.

 

ההריסות במגדל אל-אנדלוס שבאזור נמל עזה
ההריסות בסמוך למגדל אל-אנדלוס בעזה, היום

14:00 – כחודש לאחר המתקפה הרצחנית של חמאס, נחנך חמ"ל התצפיות החדש שהוקם לגזרת נחל עוז במחנה רעים. ב-7 באוקטובר, תצפיתניות ובלונאי המוצב ביצעו את משימתם לצד כוחות צה"ל נוספים שלחמו קרב קשה כדי להגן על הגזרה. החמ"ל החדש נועד לאפשר לתצפיתניות גדוד 414, שאמונות על ההגנה בגזרת החטיבה הצפונית באוגדת עזה למלא את משימתן.

"סיפורו של חמ"ל נחל עוז יהיה לעולם סיפורו של תפקוד הרואי ולחימה נוכח פני אויב", אמר מפקד גדוד 414, סא"ל אופיר. "נרכין ראש לזכר הנופלות והנופלים, נחבק ונחזק את המשפחות היקרות שהן חלק בלתי נפרד מגדוד 414 מעתה ועד עולם". סמל א', מפקדת בחמ"ל אמרה כי "נחל עוז זה הבית. כל מי שהיה שם אי פעם יעיד. זה חמ"ל עם אופי מיוחד, שיישאר גם אם המיקום שלנו כרגע השתנה".

 

משפחות החטופים נפגשות עם האפפיור  (צילום: מטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים)
האפיפיור פרנציסקוס והרב גולדשמידט, בפגישה בוותיקן | צילום: מטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים

13:44 - רוח גבית מהוותיקן: האפיפיור פרנציסקוס נפגש היום עם נשיא ועידת רבני אירופה הרב פנחס גולדשמידט, והעביר לו מכתב רשמי ממשפחות החטופים והנעדרים שבו הם מבקשים: "הפעל את השפעתך על מדינות העולם, בכדי להוביל לשחרור מיידי של החטופים והנעדרים". במכתב שנמסר לאפיפיור, ביקשו המשפחות לדרוש את כניסת הצלב האדום למתן טיפול רפואי לחטופים.

האפיפיור והרב דנו בעלייה באנטישמיות והפגיעה במוסדות היהודים ברחבי אירופה, בעקבות המתקפה של חמאס ב-7 לאוקטובר. במהלך הפגישה גם נידונו יוזמות חדשות להשבת החטופים בעזה. האפיפיור פרנציסקוס אמר במהלך הפגישה לרב גולדשמידט כי "הדיאלוג עם היהדות חשוב במיוחד לנו הנוצרים, כי יש לנו שורשים יהודיים. הארץ הקדושה (ישראל) שוב מותקפת באלימות ובשנאה קטלנית. אני מגנה אותה ומגנה בתוקף גם את התפשטות ההפגנות האנטישמיות ברחבי יבשת אירופה".

 

13:41 - אנשי המיליציות הפרו-איראניות טוענים שביצעו מתקפת מל"טים נוספת נגד בסיס הכוחות האמריקניים בתל ביידר בצפון-מזרח סוריה.

13:38 - ראש ממשלת ירדן, בישאר אל-ח'סאונה: "כל ניסיון או יצירת תנאים לעקירת פלסטינים מעזה או מהגדה המערבית - מהווים קו אדום. ירדן תראה בכך הכרזת מלחמה".

13:35 - עורך דין ופעיל פוליטי בן 52, תושב שפרעם, נעצר לאחר שהביע הזדהות עם ארגון הטרור חמאס וקרא להשמדת ה"כובש". מהחקירה עולה כי החשוד, שמשמש כמזכיר מפלגה פוליטית בעיר, פרסם דברי שבח ותמיכה בחמאס, תוך שהוא קורא ל"השמדת הכובש" וכן רשם כי "חמאס נתן מכה שתשכיח את ההפסדים הערביים". מעצרו של החשוד הוארך ביומיים.

13:14 - ההערכה בצה"ל היא שהלילה האחרון ברצועת עזה היה מאוד משמעותי, כאשר הכיתור של העיר עזה הפך למוחשי יותר מבחינת האויב - והכוחות התחילו "לנגוס" בשטח העיר משני הצדדים. במקביל יצאה לפועל תקיפה אווירית משמעותית מאוד, מעל ומתחת לפני הקרקע שבה חוסלו מחבלים רבים, בהם גם מספר מפקדים בחמאס בדרג מפקדי גדודים ופלוגות.

בצה"ל יוצרים כעת לחץ על המעוזים החזקים של חמאס, כמו שיפא או מחנה הפליטים שאטי, תוך פגיעה משמעותית גם בתת-קרקע. מספר ההרוגים מקרב חמאס גבוה יותר מכפי שנראה לו, כאשר רק אתמול חיסל כוח של גולני 30 מחבלים. במקביל, בישראל משקיעים אנרגיה רבה במאמץ ההומניטרי, שבו מעורבות גם ארצות הברית ומצרים. הכוונה היא לייצר בידול בין צפון ודרום הרצועה, במטרה לדחוק את האוכלוסייה האזרחית הרחק מאזורי הלחימה. 

ההרס מתקיפת בית משפחת סינוואר בג'באליה, לפנות בוקר
ההרס מתקיפת בית משפחת סינוואר בג'באליה

12:53 - ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם ראש ממשלת בולגריה ניקולאי דנקוב, שמבקר בימים אלו בישראל. נתניהו הודה לראש ממשלת בולגריה על התמיכה בישראל, והבהיר כי "אנחנו נלחמים באויב האכזרי ביותר שראינו מאז השואה". דנקוב אמר בפגישה כי "צריך למגר את חמאס וכל התשתית הצבאית והמנהלית שלו - כיוון שזה לא יכול להמשיך כך".

12:18 - ארגון שורת הדין פנה לפיליפו גרנדי, הנציב העליון מטעם האו"ם לנושא הפליטים בעולם, ודרש ממנו לסייע למפונים הישראלים. "האו"ם פועל בקדחתנות כדי לסייע לפליטים שנעקרו מביתם עקב המלחמה. אבל בעזות מצח הוא דואג רק לעזתים ולא לישראלים בגלל שהם יהודים."

במכתב שנחתם על ידי עורכת הדין ניצנה דרשן-לייטנר נכתב לנציב גרנדי, כי בשביעי לאוקטובר הותקפה מדינת ישראל על ידי ארגון הטרור חמאס במעשה טבח בילדים נשים וחפים מפשע, וירי של רקטות לעבר ריכוזי אוכלוסייה.

משפחות החטופים שישנו הלילה מחוץ לקרייה בתל אביב (צילום: N12)
חלק ממשפחות החטופים ישנו הלילה מחוץ לבסיס הקריה בתל אביב | צילום: N12

12:00 - מתחילת הלחימה ברצועת עזה נכנסות לשטח הרצועה שיירות אספקה חטיבתיות מידי יום. השיירות מספקות תחמושת, אמצעי לחימה, דלק, מזון, ציוד רפואי ומים לטובת המשך הלחימה. עד כה נכנסו עשרות משאיות הכוללות תחמושת, פגזים, מרגמות ואמצעי לחימה נוספים. כמו כן, סופקו לכוחות בשטח מאות אלפי ליטרים של מים, עשרות אלפי טונות מזון ומעל למיליון ליטרים של דלק.

"מרגע כניסת הכוחות, המערך הלוגיסטי פועל באופן נרחב לחילוץ כלים ממרחב הלחימה, פינוי פצועים והצלת חיים", אמר קצין הלוגיסטיקה של פיקוד הדרום, אל"ם אורן פורטל. "בנוסף, המערך עוסק במבצעיים לוגיסטיים ליליים לתספוק הכוחות בדלק, תחמושת, אמצעי פריצה ולחימה, מזון, אנרגיות וציוד רפואי רב".

11:45 - במבצע לסיכול טרור ביו"ש נעצרו 38 מבוקשים ונאטמו שלושה בתי דפוס ששימשו את חמאס להדפסת חומרי הסתה. בנוסף, במהלך סריקות אחר אמצעי לחימה נמצא נשק מאולתר, רובה אוויר וציוד צבאי. במהלך פעילויות לסיכול טרור בחלחול, בבית ענאן, ובג'בל שמאלי היו הפרות סדר והושלכו אבנים לעבר הכוחות. הלוחמים הגיבו בירי וזוהו פגיעות. מתחילת המלחמה נעצרו יותר מ-1,350 מבוקשים ביו"ש, למעלה מ-850 מהם משויכים לחמאס.

11:26 - ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק שעניינה הארכת התקופות ודחיית המועדים לביצוע פעולות מול הרשויות הציבוריות, וכן הארכת התקופות ודחיית המועדים למתן החלטות מינהליות. 

 

ההריסות במגדל אל-אנדלוס שבאזור נמל עזה
ההריסות מתקיפות צה"ל באזור נמל עזה, היום

11:24 - ראש המועצה האזורית הגליל העליון גיורא זלץ, תקף את התנהלות צה"ל והדרג המדינה כלפי ההסלמה בגבול הצפון. לאחר הפגיעה הישירה באחד מיישובי המועצה ובקרית שמונה אמש, הבהיר זלץ כי "שפה יוצרת מציאות, כך הגענו בדרום למציאות הנוראית של 7 באוקטובר". הוא הוסיף: "די למכבסת המילים, הצפון במלחמה, לא בשגרה, לא בתקריות. אנחנו במלחמה. הבעיה היחידה היא שכפתור הווליום, אצל נסראללה, הוא המפיק, העורך והצלם של המלחמה הזו".

11:20 - ראש הממשלה הפלסטיני מוחמד אשתייה הבהיר כי הרשות הפלסטינית לא תקבל העברה חלקית של כספי המיסים מישראל, וכי לא תהיה מוכנה לקיזוז הכספים עבור רצועת עזה. אשתייה הוסיף כי הוא מקווה שהלחץ הבין-לאומי יביא להעברה מהירה של הכספים.

 

פיגוע דקירה בשער הפרחים בירושלים (צילום: לפי סעיף 27 א')
זירת פיגוע הדקירה, בשער הפרחים בירושלים | צילום: לפי סעיף 27 א'

11:07 - צבע אדום בארז, יד מרדכי ונתיב העשרה שבמערב הנגב.

11:02 - הצוללת הגרעינית "פלורידה" שהגיעה אמש למזרח התיכון נמצאת כעת בים סוף לאחר שחצתה את תעלת סואץ. על סיפונה 154 טילי טומהוק.

10:12 - דובר צה"ל בערבית סא"ל אביחי אדרעי פונה שוב לתושבי רצועת עזה ומפציר בהם להתפנות דרומה: "צה"ל יאפשר שוב תנועה בציר סלאח א-דין בין השעות 14:00-10:00. למען ביטחונכם, נצלו את ההזדמנות כדי לנוע דרומה מעבר לואדי עזה".

 

סמ"ר שחר כהן מבטח ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
סמ"ר שחר כהן מבטח ז"ל | צילום: דובר צה"ל

09:52 - חברת התקשורת הפלסטינית פאלטל: יש חזרה הדרגתית של שירותי התקשורת (נייח, סלולר ואינטרנט) באזורים שונים ברצועת עזה, לאחר שנותקו בידי ישראל.

09:46 - במלאת חודש ל-7 באוקטובר ולפתיחת המלחמה, תציין מחר מערכת החינוך את המתקפה אכזרית. בתי הספר העל-יסודיים (כיתות ז'-יב') יקיימו מחר שיחות ופעילויות לציון היום, בהתאם לגילאים השונים ולמגזרים השונים. מפאת גילם הצעיר, בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים, הפעילות החינוכית והחברתית תמשך כרגיל.

"מערכת החינוך מציינת את המועד ומתייחדת עם זכרם של הנופלים והנרצחים, ומתפללת לשלומם של החטופים והנעדרים", נמסר בהודעת משרד החינוך. "מערכת החינוך תעביר מסר של צמיחה, תקווה ואמונה ביכולתה של החברה הישראלית לאסוף את השברים, לקום מהאסון, להצמיח כוחות מחודשים, להשתקם ולשקם".

 

09:45 - דיווח ב- CNN: ראש ממשלת תאילנד אמר כי בידיהם תמונות המעידות כי האזרחים התאילנדים המוחזקים בשבי חמאס בחיים. הוא לא ציין את כמות התמונות או כמה מתוך 24 האזרחים התאילנדים החטופים מופיעים בהן. לפי הדיווח, ממשלת תאילנד ממתינה לאפשרות לשחרר אותם, והיא פנתה במקביל לאיראן, קטר, מצרים ומלזיה כדי שיסייעו בכך.

09:28 - הממשלה מאשרת בהצבעה טלפונית את התקנות שיאפשרו לפקחי משרד התקשורת והמשטרה לסגור ערוצי תקשורת זרים שמסייעים לאויב בזמן מלחמה.

כוחות צה"ל ברצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
כוחות צה"ל ברצועת עזה, אתמול | צילום: דובר צה"ל

09:08 - מאות בני משפחות חטופים ונעדרים יגיעו למשכן הכנסת כדי לדרוש מנבחרי הציבור לפעול להשבת החטופים והנעדרים, התניית סיוע הומניטרי במתן תרופות לחטופים והתנגדות להפסקת אש שאינה כוללת את השבת החטופים. 

ב-14:00 יפגינו בני המשפחות מול המשכן, ב-16:00 יערכו מפגש עם ראש האופוזיציה יאיר לפיד, השרים גדי אייזנקוט וחילי טרופר, ראש המל"ל צחי הנגבי וחברי הכנסת אריה דרעי, אפרת רייטן ואביגדור ליברמן. הרכב הנוכחים בפגישה נקבע לבקשתן של המשפחות. חלק מהמשפחות ישנו את הלילה האחרון מול הקריה בתל אביב, ובכוונת חלק מבני המשפחות להתבצר מול שערי הכנסת.

09:05 - משרד החוץ של בריטניה הודיע על צמצום סגל השגרירות בלבנון.

08:46 - דיווח בניו יורק טיימס: מחוקקים אמריקנים וגורמים רשמיים במשרד החוץ בוושינגטון מביעים דאגה מהזמנה של 24 אלף רובי סער של ישראל וחוששים שהיא תתדלק את אלימות המתנחלים בגדה המערבית. במשרד החוץ האמריקני צריכים לאשר את העברת הנשק, ומציינים שישראל עדכנה שהרובים מיועדים ברובם למשטרת ישראל, אך גם לחלוקה לאזרחים.

תקיפות ישראל בעזה
תקיפות "חסרות תקדים" של ישראל בעזה, אמש

08:20 - פיגוע דקירה בשער הפרחים שבעיר העתיקה בירושלים: מחבל דקר לוחמי מג"ב סמוך לתחנת משטרת שלם שבמזרח העיר. לוחמת נפצעה אנוש ולוחם נוסף נפגע קל. כוחות משטרה נטרלו את המחבל. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו להם טיפול רפואי ופינו אותם לבי"ח הדסה הר הצופים בעיר.

מדובר בפיגוע השני בירושלים מאז תחילת המלחמה. המחבל שביצע את הפיגוע הוא נער בן 16 מעיסוויאה שבמזרח העיר. הוא חוסל בזירה, נעצר חשוד ונבדק אם סייע לו. אזור הפיגוע ורחוב סולטאן סולימאן נחסמו לתנועה עד לסיום הטיפול בזירה.

מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי הגיע לזירת הפיגוע וקיים שם הערכת מצב עם מפקד מחוז ירושלים ומפקדי הכוחות והמערכים לטובת המשך הפעילות והחקירה. חקירת הפיגוע הוטלה על היחידה המרכזית במחוז ירושלים.

תומכת הטרור עאהד תמימי נעצרה
עאהד תמימי בעת מעצרה - והפוסט המסית

08:01 - כוחות צה"ל השתלטו על מוצב חמאס, תקפו 450 מטרות אוויריות וחיסלו מפקדים בחמאס. במוצב שעליו השתלטו הכוחות, היו לחמאס עמדות תצפית, מתחמי אימונים וכן מנהרות טרור. בפעולה זו חוסלו מספר מחבלים. בנוסף, במהלך היממה האחרונה מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו כ-450 מטרות של חמאס, ביניהן מתחמים צבאיים, עמדות תצפית, עמדות נ"ט ועוד.

כמו כן, כוחות זרוע הים תקפו מפקדות, עמדות שיגור נ"ט ועמדות תצפית נוספות. במסגרת הפעילות, מטוסי קרב של צה"ל חיסלו, בהכוונה מודיעינית של אמ"ן ושב"כ, מפקדים נוספים של חמאס, ביניהם ג'מאל מוסא, האחראי על הביטחון המיוחד בארגון הטרור. בשנת 1993 ביצע ג'מאל מוסא פיגוע ירי לעבר כוחות צה"ל שהיו בסיור בשטח רצועת עזה. כמו כן, חוסלו מפקדים בדרג השטח בגדודים בהם נלחמים הכוחות.

 

ההריסות במגדל אל-אנדלוס שבאזור נמל עזה
המצור ממשיך להתהדק. ההריסות באזור נמל עזה

07:57 - בפעילות משותפת של המשטרה, צה"ל, משרד הבריאות, המכון הפתולוגי לרפואה משפטית וארגוני מתנדבים בתחנת ריכוז החללים במחנה שורה, נמשך מאמץ הזיהוי של קרבנות הרצח מ-7 באוקטובר. עד היום זוהו 834 נרצחים אזרחים, שגופותיהם הובאו לזיהוי במחנה. עד כה הועברו לקבורה 736 מהחללים.

תחנת ריכוז החללים הוקמה שעות לאחר פרוץ המלחמה, והועברו אליה מאות גופות של אזרחים. במקום פועלים אלפי שוטרים בעבודה במשמרות מפרוץ המלחמה, 24 שעות ביממה ו-7 ימים בשבוע, ונוטלים חלק במלאכת הזיהוי הקשה, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, בכדי לבצע תהליך זיהוי מלא.

07:33 - צבע אדום בכפר עזה, נחל עוז ונתיב העשרה.

 

פעילות צה"ל בתוך רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות צה"ל בתוך רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

07:30 - עהד תמימי נעצרה בכפר נבי סאלח, לאחר שפרסמה פוסט מסית ברשתות החברתיות שבו כתבה: "המסר שלנו לעדרי המתנחלים מחכים לכם בכל ערי הגדה, מחברון ועד ג'נין אנחנו נשחט אתכם ואתם תגידו שמה שהיטלר עשה לכם היה בדיחה נשתה את דמכם ונאכל את הגולגולות שלכם יאללה קדימה, אנחנו מחכים לכם".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בירך על מעצרה, וכתב ברשתות החברתיות: "כל הכבוד לצה"ל ושאר כוחות הביטחון שעצרו הלילה את המחבלת ו'פעילת זכויות האדם' עהד תמימי מנבי סאלח, שהורשעה בעבר בתקיפת חיילי צה"ל ומאז פרוץ המלחמה מביעה הזדהות ותמיכה בחיות האדם הנאצים ברשתות החברתיות". 

07:28 - 23 חשודים נעצרו הלילה במחנות הפליטים שועפאט וענאתא, במסגרת מבצע משטרתי, בגין מעורבותם בהפרות סדר אלימות שככלו יידוי אבנים, ירי זיקוקין ויידוי בקבוקי תבערה בשבועות האחרונים. חלק מהחשודים נעצרו בחשד לפרסום דברי הסתה לאלימות ולטרור, וכן תמיכה בארגון הטרור חמאס. אחד החשודים נעצר בחשד ששילם "שכר" לאותם מפרי סדר. במהלך הפעילות השוטרים איתרו נשק, תחמושת, אפוד מגן, אמצעי לחימה נוספים וסכום כסף רב.

משלוח מוצנח מירדן לעזה
משלוח מוצנח מירדן לעזה

07:12 - דיווח בניו יורק טיימס: בממשל ביידן העבירו מסרים לאיראן וחיזבאללה דרך מתווכים אזוריים, כמו לדוגמה טורקיה, על כך שארה"ב נערכת להתערב צבאית בלחימה נגדם אם הם יפתחו במתקפה נגד ישראל.

07:01 - לאחר שנפגש אמש עם שר החוץ האמריקני בלינקן - ראש ממשלת עיראק מוחמד א-סודאני נחת הבוקר בטהראן.

06:00 - הותר לפרסום: סמ"ר שחר כהן מבטח ז"ל, בן 22 מכרמיאל, לוחם שריון בגדוד 9, חטיבה 401 נפל בקרב בצפון הרצועה. 

משלוח מוצנח מירדן לעזה
עבדאללה: "זו חובתנו לסייע לאחינו ואחיותינו שנפצעו במלחמה בעזה"

05:21 - 6 כתבי אישום הוגשו בסוף השבוע והיום בגין גילוי הזדהות עם ארגון טרור והסתה לטרור. מתחילת הלחימה הוגשו 52 כתבי אישום.

01:45 - המלך עבדאללה השני הודיע: חיל האוויר הירדני הצניח סיוע רפואי בעזה. "זו חובתנו לסייע לאחינו ואחיותינו שנפצעו במלחמה בעזה", כתב בטוויטר. "תמיד נהיה שם בשביל אחינו הפלסטינים".

גורם צבאי ירדני התייחס לאירוע החריג: "בהתאם להנחיית המלך,⁩ חיל האוויר הטיל באמצעות מצנחים - סיוע רפואי דחוף לבית החולים שדה ⁧הירדני בעזה. האספקה שלו ​​עומדת להיגמר לנוכח העיכוב באספקת הסיוע לרצועת עזה דרך מעבר רפיח".
מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף אבי רוזנפלד, ברצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף אבי רוזנפלד, ברצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

00:02 - בעיריית קריית שמונה מעדכנים: 12 רקטות נפלו היום בעיר ובשטחים פתוחים, לא היו נפגעים אך נגרם נזק לרכוש. בתוך כך, בשל פגיעה בעמודי חשמל, במספר מקומות ברחבי העיר יש הפסקת חשמל.

פעילות צה"ל בתוך רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות צה"ל בתוך רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל
פעילות צה"ל בתוך רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות צה"ל בתוך רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

23:41 - פיקוד המרכז של צבא ארה"ב במזרח התיכון הודיע שהצוללת הגרעינית "פלורידה" נכנסה לתחום אחריותו.

פעילות צה"ל בתוך רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות צה"ל בתוך רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל
פעילות צה"ל בתוך רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות צה"ל בתוך רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

23:05 - לשכת ראש הממשלה: "רה"מ נתניהו שוחח עם נשיאת הצלב האדום מיריאנה ספוליריק ודרש שהצלב האדום ידרוש שחרור מיידי של החטופים הישראלים כפי שהחוק הבין-לאומי מחייב. כמו כן דרש שהצלב האדום יעמוד על זכותו לבקר מיד את כל החטופים כדי לוודא את שלומם ובריאותם".