בצל הלחימה הנמשכת ברצועת עזה, וכיממה לאחר נאום מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה – העיניים נשואות גם כעת לצפון. חמש תקריות אירעו היום (שבת) מאז שעות הבוקר, כאשר האחרונה שבהן הייתה ירי נ"ט לעבר מוצבי צה"ל באזור מנרה – שעליו חיזבאללה לקח אחריות. הארגון טוען שתקף ברקטה כבדה מסוג ״בורקאן״, שמכילה 100 ק״ג חומר נפץ, את אחד ממוצבי צה״ל בגבול. לא היו נפגעים.

רקטת בורקאן 100 שחיזבאללה טוען שהשתמש בה
רקטת בורקאן 100 שחיזבאללה טוען שהשתמש בה

מוקדם יותר, צה"ל סיכל חוליית מחבלים רגע לפני שביצעה ירי לכיוון ראש הנקרה. כמו כן, אירע סיכול חוליית מחבלים רגע לפני שביצעה ירי לעבר מרחב יראון שבגליל העליון.

פטריית עשן גבול לבנון
גבול לבנון

לצד זאת, נורו פצמ"רים לעבר מוצבי צה"ל דבורנית ויקינטון במרחב ראש הנקרה ומזרחה, וכן זוהו שני שיגורים לגליל העליון – שהובילו לנפילות בשטחים פתוחים באזור דישון ובמלכיה, לא היו נפגעים. בצה"ל השיבו בארטילריה לעבר מקורות הירי. בלבנון דיווחו כי צה"ל תקף יעדי חיזבאללה בדרום המדינה - בנאקורה, עיתא א-שעב, ברמיש, בכפר חמאם ובכפר שובא.

ארסנל הטילים והרקטות של חיזבאללה (צילום: N12)
ארסנל הטילים והרקטות של חיזבאללה | צילום: N12

בתוך כך, בשעות הבוקר ראש ממשלת לבנון הזמני נג'יב מיקאתי נפגש עם שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן בעמאן, והדגיש בפניו את החשיבות לפעולה להפסקת אש בעזה ול"עצירת התוקפנות הישראלית בדרום לבנון". מיקאתי הדגיש גם את מחויבותה של לבנון ליישום החלטת האו"ם 1701, וקורא לקהילה הבין-לאומית ללחוץ על ישראל להפסיק את ההפרות שלה. בלינקן הדגיש את מאמציו להשיג הפוגה זמנית בקרבות ולטפל בהשבת החטופים מעזה.