איתות להמשך? גורמים רשמיים בממשל ביידן אמרו הלילה (בין שלישי לרביעי) ל-CNN כי הם מצפים שהשלב הנוכחי של התמרון הקרקעי בדרום הרצועה - יימשך עד כמה שבועות, אולי "עד חודש ינואר". אז, ישראל "תעבור לאסטרטגיה צבאית בעצימות נמוכה יותר, שממוקדת בפגיעה במנהיגי חמאס ספציפיים". בנוסף, עוד נכתב בדיווח כי בכיר בממשל האמריקני הדגיש: "הבית הלבן מודאג מאוד מהאופן שבו יתגלגלו הפעולות של ישראל במהלך השבועות הקרובים".

ישראל במלחמה - סיקור N12

בתחילת השבוע, שר ההגנה האמריקני לויד אוסטין אמר כי הוא דחף את המנהיגים "באופן אישי" כדי להגן על האזרחים בעזה. "הטרגדיה הזו רק תחמיר אם כל מה שמחכה לישראלים ולפלסטינים בסוף המלחמה האיומה הזאת זה עוד חוסר ביטחון, עוד זעם ועוד ייאוש. הישראלים והפלסטינים שילמו מחיר כבד מדי כדי לחזור ל-6 באוקטובר".

לוחמי צה"ל בלב ח'אן יונס (צילום: דובר צה"ל)
לוחמי צה"ל בלב ח'אן יונס, השבוע | צילום: דובר צה"ל
לוחמי צה"ל בעזה (צילום: דובר צה"ל)
בארה"ב מאותתים: מצפים שהתמרון יימשך "אולי עד ינואר". לוחמי צה"ל בעזה | צילום: דובר צה"ל

בינתיים הפעולה הקרקעית בדרום הרצועה נמשכת, והיממה האחרונה נחשבת לעיצמה ביותר מתחילת התמרון: זאת, לאחר שצה"ל השלים את כיתור העיר ח'אן יונס שנחשבת למעוז טרור של חמאס. שם, לוחמי צה"ל ניהלו קרבות עצימים עם מחבלים, וחשפו אמצעי תצפית ושליטה, אמצעי לחימה ומפות. אמש, דווח כי הוטלו כרוזים באזור שהזהירו כי "צהל יחל בלחימה קשה". 

על רקע הפעילות של צה"ל בח'אן יונס, משרד ההקדשים של חמאס פרסם הנחיה חריגה למסגדים ברפיח - ולפיה לקלוט עקורים. הנחיה זו מעלה את השאלה אם מנהיג חמאס ברצועה יחיא סינוואר מחפש נתיב מילוט, כאשר הנחיה כזו לא ניתנה עד כה מתחילת המלחמה.