גבריאלה ליימברג בת ה-59 ובתה מיאה בת ה-17 הגיעו ב-7 באוקטובר מביתן לביקור אצל בני משפחה בקיבוץ ניר יצחק, יחד עם הכלבה בלה. הערב (שלישי), אחרי יותר מחודש וחצי בשבי חמאס, השתיים שוחררו ועשו דרכן ארצה. כלבתן, שלא אותרה מאז הטבח, תועדה יחד עמן ברגעי השחרור - וככל הנראה שהתה גם היא בעזה.

בלה, כלבת שיצו, הגיעה לבית משפחת ליימברג מירושלים לפני חמש שנים. המשפחה שבה אז משהות ארוכה בחו"ל וההורים משה וגבריאלה הבטיחו למיאה שתקבל כלבה. "כשהגענו לבית הגידול ראיתי גורה קטנה ובודדה, מיד ידעתי שבה מיאה תבחר, וכך היה; מיאה התאהבה בה. מאז בלה איתנו. אנחנו מחוברים אליה והיא מחוברת אלינו", סיפר משה.

בשבועות האחרונים בני משפחת ליימברג עשו מאמצים רבים כדי לאתר את הכלבה בלה, והם אף חששו שהיא נמסרה בשוגג. בפנייה שפורסמה בפייסבוק ביקש משה אב המשפחה סיוע בחיפושים אחר הכלבה האהובה: "אני רוצה שבלה תחכה למיאה ולגבריאלה כשהן יחזרו הביתה". בני המשפחה ביקשו להפיץ את תמונתה של כלבת השיצו עד שתאותר.

גבריאלה ומיאה הגיעו לביקור אצל אחותה של גבריאלה, קלרה שנחטפה ושבה גם היא הערב - אב המשפחה משה לא הצטרף ונשאר בבית המשפחה בירושלים. האם ובתה השתתפו בחגיגות יום הולדת לנכדתה של קלרה, יחד איתן נחטפו בן זוגה של קלרה, נורברטו לואיס ואחיהן של קלרה וגבריאלה - פרננדו - השניים נותרו בשבי.

תומר בליטי-דגן, מנהל בית הספר "התיכון לאמנויות" שבו לומדת מיאה בכיתה י"ב, מסר: "זה אחד הימים המאושרים ביותר בחיי. צפויה לנו דרך ארוכה, והמשימה לא הושלמה ולא תושלם עד שכלל החטופים ישובו לביתם. יחד עם זאת, אנו מאושרים שלאחר 53 ימים קשים, נזכה לראות בקרוב את מיאה שלנו ששבה הערב בשעה טובה לישראל עם אמה גבריאלה ודודתה קלרה. מחבקים אותה לליבנו, ונלווה אותה באהבה ובעדינות בדרך שלה".