אנשי חמאס הוציאו להורג אמש (שישי) שני פלסטינים במחנה הפליטים טולכרם - באשמת "שיתוף פעולה" עם ישראל והשב"כ. הרצח הברוטלי אירע מול עיניהם של ההמונים שצהלו וביזו את גופותיהם - תוך שהם מצלמים את המתרחש.

שני הנרצחים, חמזה מובארכ בן 31 ועזאם ג’ואברה בן 29, הואשמו כי בעקבות מידע שמסרו למערכת הביטחון, חוסלו לאחרונה פעילי טרור בכירים במחנה הפליטים טולכרם. בתמונות הקשות שפורסמו ברשתות, נראים פלסטינים רבים צוהלים בעקבות הוצאתם להורג ומתעללים בגופות.

עזאם ג'ואברה, שהוצא להורג בגין "שיתוף פעולה עם ישר
עזאם ג'ואברה, שהוצא להורג בגין "שיתוף פעולה עם ישראל"

בתיעודים רבים, קשים מאוד צפייה, נראים ההמונים צועקים לעברם: "יא בוגדים". במהלך תלייתם היו גם מי שקראו לעברם: "לדרוך לך על הראש, יא מרגל". אנשי חמאס לא הסתפקו בכך ואף החליטו לתלות את גופותיהם על עמוד חשמל - כשמסביב ההמון מריע ומתעד את המעשה החריג שמראה את הפנים האמתיות של חמאס, שנוהג אכזריות גם מבית - כלפי פלסטינים בגדה.

בחודש אפריל הוצא להורג זהיר אל-ע'ליט, בן 23, תושב הקסבה בשכם, בידי פעילי "גוב האריות". הוא תועד כשגופתו מושלכת לקרקע ומתבוססת בדם רב - בטענה ששיתף פעולה עם ישראל ומסר לה מידע רגיש על בכירי התארגנות הטרור.

חמזה מבארכ בן 31, שהוצא להורג בגין "שיתוף פעולה"
חמזה מבארכ בן 31, שהוצא להורג בגין "שיתוף פעולה עם ישראל"

בשכם הפנו אצבע מאשימה לאנשי "גוב האריות" העומדים לטענתם מאחורי הוצאתו להורג. התיעוד מהאירוע התפשט ברשתות כאש בשדה קוצים והיה מי שכינה את אל-ע'ליט "בוגד שמוכר את המולדת ואת דתו". אלא שרק בסיומו הגיעו אנשי המנגנונים של הרשות הפלסטינית למקום והתקבלו בקריאות "מרגלים" מצד התושבים.