חטופים ישראלים - במרתפי בית החולים: דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי הציג הערב (שני) לכלי התקשורת בישראל ובעולם הוכחות דרמטיות על השימוש של ארגון הטרור חמאס בבית החולים רנתיסי שבצפון הרצועה. הגרי הציג כיצד חמאס השתמש בבית החולים והקים שם תשתיות הטרור - ממנהרות ועד כלי נשק. לדבריו, ישנו חשד, שמתבסס על מודיעין, שבבית החולים שהו חטופים ישראלים.

דובר צה"ל מציג מנהרה מתחת לבית החולים רנתיסי (צילום: דובר צה"ל)
דובר צה"ל מציג מנהרה מתחת לבית החולים רנתיסי | צילום: דובר צה"ל

הגרי נכנס לבית החולים רנתיסי לאחר שלוחמי שייטת 13 וצוות הקרב של חטיבה 401 פשטו על המקום. הוא צילם שם סרטון שמוכיח שחמאס ניצל את בית החולים - והקים שם מפקדת שליטה. במרתף בית החולים ניתן לראות חגורות ומטעני נפץ, טילי RPG, רימונים ונשקים נוספים. כמו כן, נמצא במקום אופנוע, שלדברי הגרי, שייך למחבלי חמאס ששבו לרצועה לאחר מתקפת הפתע של חמאס.

בנוסף, הוא הציג כמה אינדיקציות לכך שחמאס החזיק במקום חטופים ישראלים - ובהם בקבוק של תינוק, טיטולים, וילונות שנועדו להסתיר, שירותים מאולתרים, מטבח קטן ומעין רשימת תורנויות על הקיר. "זה פשע נגד האנושות ופשע מלחמה", אמר.

המנהרות מתחת לבית החולים רנתיסי (צילום: דובר צה"ל)
המנהרות מתחת לבית החולים רנתיסי | צילום: דובר צה"ל
מה שנתפס בבית החולים רנתיסי (צילום: דובר צה"ל)
אמצעי לחימה שנתפסו בבית החולים רנתיסי | צילום: דובר צה"ל

"חמאס מתחבא בבתי חולים ואנחנו נחשוף את זה לעולם", אמר הגרי בהצהרה לתקשורת. "בשבוע האחרון ניהלנו מבצע להעביר משם אזרחים. המלחמה שלנו היא נגד חמאס. נשחרר את עזה מחמאס למען האזרחים".