איתי חן נחטף בעוטף עזה ב-7 באוקטובר ומשפחתו אינו יודעת האם נלקח לעזה כשהוא בחיים, ומה מצבו הרפואי. מאז הוריו ואחיו מנהלים מאמצים רבים, יחד עם שאר משפחות החטופים, להשיב אותו הביתה. אימו של איתי, חגית, העלתה השבוע סרטון לעמוד האינסטגרם שלה שבו היא נראית מחזיקה שלטים שקוראים להחזיר את איתי הביתה, אך בסרטון קולה דומם.

חגית ואיתי חן
"לא שמעתי ממנו כבר 37 ימים". חגית ואיתי חן

"שמי חגית חן, אימא של איתי, לא שמעתי ממנו כבר 37 ימים. מרוב חרדה חליתי ואיבדתי את הקול. כמו כל אימא לא אוותר כדי שצעקתי תישמע", נכתב בתחתית הסרטון. וחגית נראית בו שותקת כשהיא מציגה בזה אחר זה שלטים שיוצרים יחד את האמירה המצמררת של הסרטון: "הבן שלי איתי חן, הלב שלי, נחטף לעזה ב-7 באוקטובר. אין שום סימן חיים מאז ה-7 באוקטובר. אני דורשת מראש הממשלה, מתחננת, להחזיר את איתי, ואת כל 239 החטופים הביתה! עכשיו!", בשלב זה מתחילה חגית להראות את כרזות החטופים בזה אחר זה, ופורצת בבכי כשהיא מחזיקה ערימה ענקית של כרזות. בסיום הסרטון נכתב: "מרוב חרדה חגית חלתה ואיבדה את קולה. כמו כל אימא חגית לא תוותר כדי שקול צעקתה יישמע. החזירו אותם עכשיו".

 "חליתי בקורונה לא מזמן וגם כתוצאה מהחרדה, אני לא מצליחה לדבר", היא כותבת ומתארת מה עומד מאחורי הסרטון, שכן לדבר היא לא יכולה. "אנחנו נמצאים במצב קשוח והזוי. הגוף עייף, הנפש עייפה, מותשת". ולמרות זאת זעקתה נשמעת רחוק מעבר לרשתות החברתיות שבהן הופץ הסרטון אלפי פעמים. 

"ממשלת ישראל חייבת להתעורר"

איתי הוא הבן האמצעי, מבין שלושה אחים לחגית ולבעלה. איתי הוא ספורטאי שאוהב לשחק כדורסל ולטפס על קירות טיפוס. איתי אוהב גם לטייל ברחבי הארץ, ובקיץ לפני הגיוס עבד כמדריך בקייטנה. "אני בלחץ עצום, כל יום שעובר זה קשה יותר", מוסיפה חגית, "ממשלת ישראל חייבת להתעורר ולשחרר את כל החטופים מיד, אין יותר זמן, כל דקה חשובה". 

הדיווחים על עסקה מתקרבת לשחרור החטופים לא משאירים אותה אדישה, "הדיווחים שהעסקה לא הולכת לכלול את כל החטופים מלחיצה אותי, הייתי חייבת לעשות משהו. אני מאוד פעילה ברשתות החברתיות ורציתי לצלם סרטון שממחיש את הלחץ והתסכול שלי", היא משתפת. 

חגית חן
"הייתי חייבת לעשות משהו". חגית חן מתוך הסרטון

בעלה ובנה הבכור של חגית נמצאים בימים אלו בארה"ב כחלק ממשלחת משפחות החטופים בניסיון ללחוץ על מדינות העולם להביא לעסקה לשחרור החטופים. 

איתי חן
ספורטאי שאוהב לשחק כדורסל. איתי חן