23:37 - אזעקות הופעלו במספר יישובים בגליל העליון

התרעה הופעלה ביישובים צבעון, ברעם, סאסא ודוב''ב. 

21:52 - בית במטולה ספג פגיעה ישירה של נ"ט

שיגורים של שני טילי נ"ט זוהו מלבנון לשטח ישראל. אחד מהם פגע פגיעה ישירה בבית במטולה, אין נפגעים. צה"ל תקף את מקורות הירי

21:03 - אזעקות במערב הנגב, סמוך לאופקים

התרעה הופעלה בבטחה, בתדהר, בברוש ובתאשור. ככל הנראה הסיבה היא שני שיגורים מרצועת עזה לישראל, לא ידוע על נפגעים.

20:30 - תושבים באילת דיווחו על יירוטים בשמי העיר, צה"ל: מטוסי קרב הפילו שתי מטרות חשודות שהיו בדרך לעיר

דובר צה"ל מאשר כי שתי מטרות חשודות שהיו בדרך לאילת יורטו בהצלחה על-ידי מטוסי קרב. עוד נמסר כי לא הופעלו אזעקות בעיר, משום שלא חצו לשטח ישראל.

20:15 - דובר צה"ל לתצפיתניות שנחטפו: נכשלנו, לא נוותר עד שתשובו אלינו

דובר צה"ל תת-אלוף דניאל הגרי פנה בהצהרתו לתצפיתניות שנחטפו מבסיס נחל עוז ב-7 באוקטובר, וסרטון חטיפתן פורסם אמש: "אי אפשר שלא להתרגש מאומץ הלב ומקור הרוח שלכן. לא נוותר עד שתשובו אלינו. נלחמים כדי להשיב אתכן ואת כל החטופים. מוטלת על צה"ל האחריות לספק תשובות - קודם למשפחות ואז לציבור. ב-7.10 צה"ל נכשל בלהגן, כעת האחריות לתקן ולהבטיח שלא יהיה עוד 7.10".

20:00 - צה"ל והשב"כ חיסלו את מפקד גדוד בית חאנון של חמאס במרחב תת קרקעי בג'באליה

לוחמי צוותי הקרב של אוגדה 98 וכוחות מיוחדים מחיל האוויר ומיחידת יהל"ם חיסלו במרחב תת-קרקעי את המחבל חסין פיאצ', מפקד גדוד בית חאנון של ארגון הטרור הרצחני. פיאצ' היה אחראי על מתווי נ"ט רבים ששוגרו לשטח מדינת ישראל במהלך המלחמה, וכן על שיגורי פצמ"רים רבים לעבר יישובי צפון העוטף.

חיסול המחבל חסין פיאצ׳ (צילום: דובר צה"ל)
חיסול המחבל חסין פיאצ׳ | צילום: דובר צה"ל

19:47 - פגיעה ישירה של טיל נ"ט בבית במושב שתולה שבגליל המערבי לפני כשעה. מדובר בפגיעה שנייה באותו מבנה

19:37 - גנץ בסיור בצפון: "להיערך להשבת תושבי הצפון לבתיהם בביטחון עד 1.9 - בכוח או בהסדר"

יו"ר המחנה הממלכתי השר בני גנץ סייר היום בצפון. הוא נפגש עם אנשי מודיעין וקיבל סקירה על ההתפתחויות המבצעיות בזירה הצפונית, ובהמשך נפגש גם עם מפונים מקריית שמונה וקיבוץ ברעם. "האתגר שלנו כמדינה הוא לממש את אחריותנו הביטחונית, המוסרית והחברתית", אמר גנץ". "אני קורא לראש הממשלה - להביא כבר היום לאישור את התוכנית לחיזוק הצפון, לא לדחות בעוד יום. ובמקביל - להיערך כבר מהיום כדי שנחזיר את התושבים לבתיהם בביטחון עד ה-1.9, בכוח או בהסדר - אסור לאפשר עוד שנה אבודה בצפון".

19:20 - צה"ל: תקפנו מבנים צבאיים ועמדות תצפית של חיזבאללה בדרום לבנון

מטוסי קרב תקפו שורת מטרות של חיזבאללה בדרום לבנון. במטרות שהותקפו: מבנים צבאיים של ארגון הטרור במרחבים עייתא א-שעב רב א-תלתין ומרכבא, מבנה צבאי ושתי עמדות תצפית של הארגון במרחב אל-עדייסא שבדרום לבנון.

19:10 - שרפות ממשיכות להשתולל ברחבי הגליל העליון אחרי המטח המסיבי שנורה לאזור בשעות הצוהריים

שריפות שנוצרו כתוצאה ממטח רקטות לגליל העליון  (צילום: לפי סעיף 27 א')
שריפות שנוצרו כתוצאה ממטח רקטות לגליל העליון | צילום: לפי סעיף 27 א'

19:00 - גנץ מאתגר פעם נוספת את נתניהו - ודורש: הקמת ועדת חקירה ממלכתית בהקדם

יו"ר המחנה הממלכתי השר בני גנץ קרא להקמת ועדת חקירה ממלכתית: "קרוב לשמונה חודשים עברו מאז האסון הגדול ביותר מקום המדינה. כולנו ראינו את הסרטון הקשה מהחטיפה בנחל עוז, כולנו רואים את הוויכוח הפומבי לגבי ההתרעה שניתנה או לא ניתנה לראש הממשלה. אין ספק - התקופה והאירועים שקדמו ל-7.1, והמשך המערכה מאז, הם טלטלה לאומית שחובה להפיק ממנה את הלקחים".

18:48 - האזעקות באצבע הגליל: כטב"ם התפוצץ במרחב קריית שמונה, נזק נגרם למבנה. כטב"ם נוסף יורט בידי צה"ל. אין נפגעים

18:42 - האזעקות באצבע הגליל מחשש לחדירת כלי טיס עוין נמשכות

18:34 - אזעקות בזו אחר זו ביישובי אצבע הגליל בעקבות חשש לחדירת כלי טיס עוין

18:02 - נתניהו בפיקוד הצפון: "יש לנו תוכניות מפורטות, חשובות, אפילו מפתיעות - נחזיר את הביטחון ואת התושבים"

18:00 - הרמטכ"ל הלוי: "נגיע לכל  סליק ולכל בית - גם בלב מחנה הפליטים"

הרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי קיים אתמול הערכת מצב במרחב ג'נין ושוחח עם הכוחות המשתתפים במבצע הסיכול בג'נין. "אין שום מקום שהוא מקלט בטוח. אנחנו נגיע לכל סליק ולכל בית, גם בלב מחנה הפליטים, וגם בבתי חולים, ואיפה שיהיו מחבלים, אנחנו נדע ליזום ולהגיע ולתקוף לפני שהם יגיעו אלינו. כדי שלא תתפתח כאן תשתית קבועה, כדי שלא יתקדמו כאן יכולות", הבהיר הרמטכ"ל.

17:03 - אזעקה הופעלה בכפר גלעדי שבאצבע הגליל

16:35 - חשד לחדירת כלי טיס עוין בשורת יישובים בגליל העליון - האירוע הסתיים

16:22 - נתניהו על אזהרות אמ"ן שנחשף שקיבל לפני המלחמה: אין במסמכים התרעה אלא הערכה הפוכה לחלוטין

ראש הממשלה הגיב על אישור צה"ל כי "נתניהו קיבל בחודשים שלפני 7.10 התרעות שהאויב מזהה פגיעה בלכידות": "הטענה שרה"מ קיבל כביכול מחטיבת המחקר באמ"ן התרעות על התקפה אפשרית מעזה היא הפוכה מן האמת. לא רק שאין באף אחד מהמסמכים התרעה כלשהי על כוונות של חמאס לתקוף את ישראל מעזה, אלא שניתנת בהן הערכה הפוכה לחלוטין".

"באשר לטענה המועלית במסמכים על ההשפעה השלילית של היעדר הלכידות בישראל על אויבינו - הרי ראש הממשלה בעצמו התריע על כך פעמים רבות בהקשר לתופעת הסרבנות", נכתב בהודעת רה"מ.

16:10 - גלנט מול חופי עזה: "מוסיפים כוחות מהאוויר ומהקרקע ברפיח. במקביל לשלילת היכולות הצבאיות אנחנו עושים הכול כדי ליצור את התנאים להשבת החטופים"

שר הביטחון גלנט מול חופי עזה (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
שר הביטחון גלנט מול חופי עזה | צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון הפליג עם כוחות חיל הים לחופי עזה וקיבל סקירות על המאמצים המבצעיים וההומניטריים בזירה הימית. "אנחנו מחזקים את המאמץ שלנו מול רפיח, הפעולה הזאת תלך ותתגבר, עוד כוחות מהקרקע, עוד כוחות מהאוויר, ואנחנו נגיע למטרות שלנו.- להכות קשה מאוד את החמאס, לשלול את היכולות הצבאיות שלו, להביא לכך שאנחנו יוצרים את כל התנאים על מנת להחזיר את החטופים אל ביתם, זה דבר חשוב, זה נושא מרכזי עבורנו ואנחנו נעשה כל מאמץ על מנת ליישם אותו בכל הדרכים".

שר הביטחון גלנט מול חופי עזה (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
שר הביטחון גלנט מול חופי עזה | צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

 

15:35 - אזעקות נוספות בצפון

התרעות בעקבות ירי רקטות וטילים הופעלו בקריית שמונה וביישובים נוספים בגליל המערבי. שמונה שיגורים נורו לעבר ישראל, לא ידוע על נפגעים.

14:40 - צבע אדום בכרם שלום

14:29 - אזעקות בגליל העליון

חמישה שיגורים זוהו למרחב בית הלל, נפילות באזור צומת מעיין ברוך. בסך הכל ב-2 המטחים האחרונים לאצבע הגליל זוהו 15 שיגורים מלבנון. חלק יורטו על ידי כיפת ברזל

13:25 - צה"ל מאשר: "נתניהו קיבל בחודשים שלפני 7 באוקטובר התרעות שהאויב מזהה פגיעה בלכידות"

צה"ל הודה היום במענה רשמי כי הועברו לראש הממשלה נתניהו ארבעה מסמכי התרעה שונים, שהמחישו "כיצד ראו אויבי ישראל בכלל הזירות את הפגיעה בלכידות במדינת ישראל ובצה"ל בפרט". המענה נמסר לעורך הדין אלעד מן ולעמותת "הצלחה", שביקשו לקבל מידע על המידע שנפרס בפני נתניהו בכל הקשור לאיומים על ישראל ולפגיעה בלכידות בעקבות קידום המהפכה המשפטית.

13:00 - חוליית מחבלים חמושה זוהתה כשהחביאה נשקים ברכב במתחם בית חולים בג'נין, כוחות סיירת חרוב עקבו אחריה והחרימו את האמל"ח 

צה"ל עדכן כי במסגרת המבצע של צה"ל ושב"כ בג׳נין, לוחמי מארבים של גדוד 636 זיהו חוליית מחבלים חמושה שירתה לעבר הכוחות. באמצעות רחפן פתחו לוחמי סיירת חרוב במרדף אחר החולייה שנמלטה לבית חולים במרחב כדי להסתתר.

הלוחמים עקבו אחר ציר הנסיעה של המחבלים והצליחו לאתר את הרכבים שלהם בחניה הסמוכה לבית החולים. הלוחמים פרצו את הרכבים ואיתרו בתוכם שישה נשקים ותחמושת ששימשו את המחבלים.

13:25 - המחבל שחוסל בלבנון - פעיל חיזבאללה שייצר אמצעי לחימה יחודיים 

צה"ל הודיע כי כלי טיס של חיל האוויר חיסל את המחבל מחמד עלי נאצר פראן, האחראי על תשתית לייצור והצטיידות באמצעי לחימה של ארגון חיזבאללה בדרום לבנון. פראן עסק בשנים האחרונות בייצור אמצעי לחימה אסטרטגיים ויחודיים של הארגון, וחלק מהתשתיות עליהן היה אחראי בדרום לבנון הותקפו במהלך החודשים האחרונים.

הארגון אישר את ההודעה, והודיע על מותו של פראן.

 מחמד פראן שחוסל בלבנון

12:47 - אזעקות נוספות הופעלו בגליל העליון מחשש לחדירת כלי טיס עוין

12:35 - צה"ל תקף את המשגר ששיגר את המטח האחרון לגליל העליון

בהמשך להתרעות האחרונות בגליל העליון, צה"ל עדכן כי כלי טיס של חיל האוויר תקף את המשגר שביצע את השיגורים. בנוסף, בהמשך לאזעקות שהופעלו לפני זמן קצר באצבע הגליל על חדירת כלי טיס עוין - צה"ל עדכן כי מדובר בזיהוי שווא.

 

12:00 - לוחם מחטיבת כפיר נפצע קשה ברצועה

לוחם צה"ל מגדוד 97 בחטיבת כפיר נפצע קשה בקרב בצפון הרצועה. הלוחם פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים, ומשפחתו עודכנה. 

11:55 - אזעקות הופעלו בגליל העליון, כ-30 שיגורים זוהו במטח לאזור

עשרות שיגורים זוהו במטח האחרון לגליל העליון. חלק מהשיגורים יורטו ולפי שעה לא ידוע על נפגעים. שרפות פרצו בשטחים פתוחים במקום.

יירוטים בגליל העליון (צילום: דודו וייצמן)
יירוטים בגליל העליון | צילום: דודו וייצמן
שריפות בעקבות מטח הטילים בגליל (צילום: TPS)
שרפות פרצו בעקבות מטח הטילים לגליל העליון | צילום: TPS
שריפות בעקבות מטח הטילים בגליל (צילום: TPS)
שרפות פרצו בעקבות המטח לגליל | צילום: TPS

11:38 - אזעקות הופעלו בגליל העליון מחשש לחדירת כלי טיס עוין

11:25 - בית הדין לצדק בהאג יודיע מחר על החלטתו בעניין המלחמה בעזה

10:15 - הפעולה ברפיח נמשכת, במקביל ללחימה בג'באליה ובמרכז הרצועה

כוחות אוגדה 162 פועלים בשכונת "ברזיל" ובמרחב "שבורה" ברפיח. הלוחמים איתרו משגרי רקטות, השמידו פירים וחיסלו מחבלים בהתקלויות פנים אל פנים. בנוסף, כלי טיס של חיל האוויר חיסל שלושה מחבלים שירו פצמ"רים לעבר כוחותינו. 

גם הפעולה בלב ג'באליה נמשכת. בשיתוף חיל האוויר הכוחות תקפו וחיסלו מספר מחבלי חמאס במבנים צבאיים ששימשו לאחסון אמל"ח. במרחב באזור אותרו נשקים וציוד לחימה. 

כוחות אוגדה 99 ממשיכים לפעול במסדרון שבמרכז רצועת עזה. ביממה האחרונה כוחות חיל האוויר, בשיתוף חטיבת האש של האוגדה, ביצעו מספר תקיפות. בין היתר הותקף ראש חוליה ששהה בדירת מסתור, ושני מחבלים שביצעו ירי לכוחותינו חוסלו. כמו כן, חוסל מחבל שחדר לישראל בשבת השחורה וחזר לרצועה.

08:46 - בלבנון מדווחים: הרוג ופצועים בתקיפת הרכב בדרום המדינה

08:23 - אחרי יומיים של מבצע משמעותי: החלה יציאת כוחות צה"ל מג'נין 

08:01 - דיווח בלבנון: רכב הותקף מהאוויר בכפר דג'אל שבאזור נבטיה, דרום המדינה

רכב שהותקף בלבנון
רכב שהותקף בלבנון

02:32 - אוסטין לגלנט: להגביר את הסיוע ההומניטרי לרצועת עזה

שר ההגנה של ארה"ב אוסטין שוחח עם שר הביטחון גלנט - וקרא לו להגביר את הסיוע ההומניטרי לרצועה. אוסטין הדגיש את התנגדות ארה"ב לבקשה של התובע להוציא צווי מעצר לבכירים בישראל ואת הצורך להביס את חמאס ולשחרר את החטופים.

00:15 - נשיא קולומביה גוסטבו פטרו הורה להקים שגרירות קולומביאנית חדשה ברמאללה

נשיא קולומביה, גוסטבו פטרו, הודיע בתחילת החודש על ניתוק היחסים הדיפלומטיים עם ישראל, במהלך עצרת גדולה לציון ה-1 במאי. מדובר במדינה שניה בדרום אמריקה שמנתקת יחסים עם ישראל אחרי בוליביה.

הנשיא פטרו תקף בחריפות את ישראל והשמיע עמדות אנטי-ישראליות מובהקות במהלך המלחמה, ואף האשים אותה בביצוע "ג'נוסייד". "אם אנחנו צריכים להשעות את יחסי החוץ עם ישראל, אנחנו משעים אותם, אנחנו לא תומכים בג'נוסייד", איים לפני חודש. "את נשיא קולומביה לא מעליבים, אני קורא לאמריקה הלטינית להראות סולידריות אמיתית עם קולומביה".

21:14 - צה"ל תקף מטרות של חיזבאללה בדרום לבנון; כטב"ם נפץ חדר לבית הלל, אין נפגעים או נזק

מטוסי קרב תקפו שני משגרים של חיזבאללה באזור מרווחין ועייתא א-שעב שבדרום לבנון. בנוסף, מטוסי קרב תקפו תשתית טרור של ארגון הטרור חיזבאללה באזור רב א-תלתין. כמו כן, כטב"ם נפץ שחצה משטח לבנון נפל הערב במרחב בית הלל, אין נפגעים ולא נגרם נזק.

20:20 - האזעקה באילת והסביבה: נשלל החשד לחדירת כלי טיס עוין

20:13 - אזעקה באילת: חשד לחדירת כלי טיס עוין

אזעקה הופעלה באילת, אילות ואזור התעשייה שחורת מחשש לחדירת כלי טיס עוין